ile kosztują poprawki po pseudo firmach

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
IWUBE
ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 07 lut 2013, 12:01

izolacja za parę złotych, folia ogrodnicza, papa termozgrzewalna, iniekcja krystaliczna - bezmyślność i wiara w cuda że będzie dobrze, bolesna ale prawdziwa uchwycona na zdjęciach z analiz i ekspertyz budowlanych

dlatego niech to będzie ostrzeżeniem przed firmami z portali aukcyjnych, ogłoszeń z przydrożnych drzew i słupów reklamowych, oraz podejrzanie tanich rozwiązań. Nie ma tanich i dobrych rozwiązań


zobacz sam co cię może spotkać

wszystko zaczyna się już w projekcie budynku, brak wiedzy i znajomości zasad izolowania

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 07 lut 2013, 15:57

IWB nie strasz inwestorów
po 1 nie wszystkie z tych budynków były budowane na terenach "mokrych"
czyli nie wszystkie miały izolację ciężką a raczej nie miał żaden :)

pytanie
jak bardzo uzasadnionym jest wykonywać izolację ciężką na terenie tego nie wymagającym ?????
jeśli wykonasz to prawdopodobnie nie będziesz miał okazji się o zasadności przekonać , jeśli nie wykonasz szansa na przekonanie istnieje .

należy przestrzec przed :
zmiennym poziomem wód gruntowych jak i przed zmianami tras ich przepływu czyli tam gdzie kilkadziesiąt lat o wilgoci nawet nikt nie słyszał bo piasek dziś wody po kolana .


robić na zapas ???
jeśli tak to czym jeśli nie to czym ?
czy można nie robić i da się to zrobić w razie potrzeby ?

robić nie robić na zapas znaczy ładować kasę w coś co nigdy może nie zostać wykorzystane, i zestarzeje się jako niewykorzystane - a potem zacznie cieknąć ??????
jeśli nie robić to - zrobić tradycyjną przeciw wilgociówkę i nie łudzić się że jeżeli poziom wód się zmieni to zostanie zatrzymana na zewnątrz i do budynku nie wejdzie.
kolejne materiały z jakich się korzysta :
domy podpiwniczone - część podpiwniczona powinna być zdecydowanie betonowa najlepiej mur jednowarstwowy lub mur lany bez przerw powietrznych . bez wełny w środku , bez silikatów ,.
budynki betonowe da się zabezpieczyć nawet po wielu latach od ich postawienia , jeśli wystąpi taka potrzeba . oczywiście będzie to wymagało remontu podziemnej części , czyli demolki tego co tam mamy , ale po - nie mamy tam wody .

odmienną sprawą jest jak możemy sobie zrobić krzywdę mając wilgoć / wodę w piwnicach
rzadko kiedy bywa tak żeby z dnia na dzień w budynku pojawiło się metr wody,
najczęściej proces zalewania przebiega sukcesywnie najpierw pokazuje się wilgoć okresowo , później okresy wilgotne się przedłużają , następny etap to zauważalne plamy wody na posadzce - UWAGA - jest to ten ostateczny moment kiedy należy zabrać się za kompleksowe rozwiązanie problemu .
co oznacza kompleksowe ?
oznacza tyle ze budynek należy zabezpieczyć w taki sposób aby woda do niego dostępu nie miała .
Istotniejszym wydaje się to czego nie należy robić a wręcz robić nie wolno:
- dziury w podłodze po to by wstawić pompę - dlaczego ?????
oczywiście w pierwszym okresie nie będziemy mieli problemu z usunięciem wody pompa będzie się włączać rzadko z czasem częstotliwość włączania się będzie zwiększać po to by ostatecznie pompa przestała nadążać z wybieraniem wody , jaki wniosek sami osłabiamy własny budynek i podnosimy koszty remontu.
co jeszcze nie specjalnie ma sens ????
zalewanie dodatkowymi warstwami betonu .
mamy pół metra wody to zalejmy 60 cm betonu mamy 10 cm zapasu
niby tak
ale
mamy ściany które będą to wodę ciągnąć może nie wylezie nam jako woda przynajmniej dokąd poziom wody na zewnątrz się nie podniesie o 11cm , jednak nie pozbędziemy się poczucia wilgoci i chłodu z takiej piwnicy nie mówiąc o fakcie iż przechodząc przez drzwi trzeba zacząć się schylać, no i oczywiście mokrych dołach tych że ścian nad posadzką.
Wilgoć / woda w piwnicy jest tematem dość złożonym nie da się wskazać jednoznacznej przyczyny jej występowania natomiast da się jednoznacznie stwierdzić iż najszybsze , a więc i najtańsze inwestycje to te kiedy reakcja inwestora była natychmiastowa .
pokazała się woda = pokazała się firma z odpowiednim przygotowaniem wykonano zabezpieczenie i koniec problemu , najdroższe były te gdzie wcześniej właściciele usiłowali własnymi siłami sobie z problemem poradzić , przeróżnymi pseudo-sposobami .
jakie są przyczyny takiego stanu rzeczy ????
zakładając nawet że właściciel używa preparatów o skuteczności wystarczającej do zlikwidowania problemu ( tak bywało ) ,
najczęściej jest to brak dystansu - inwestor zawsze będzie myślał co uda się uratować bo taka jest ludzka natura - wykonawca jest wolny od tego ograniczenia co musi zepsuć psuje by ostatecznie naprawić .
Kolejną przyczyną jest brak wiedzy - nie koniecznie brak wiedzy o dostępnych materiałach bo google znajdzie wszystko jednak brak wiedzy o zakresie działania lub co gorsza zakresie niedziałania poszczególnych preparatów oraz umiejętności zaradzenia temuż niedziałaniu.
Oczywiście producenci jak zwykle prześcigają się w zapewnieniach że ich produkt jest niemającym sobie równych na rynku , i każdy gwarantuje że preparat jest absolutnie skuteczny.
Teraz ciekawostka każda chemia do hydroizolacji na opakowaniu ma wpisany zakres gwarancji ,
na każdej jest informacja że producent nie odpowiada za błędy wykonawcy w tym użycie nie tego środka nie w tym miejscu. idąc tropem badań - badania prowadzi się w laboratoriach przy ściśle określonych warunkach , niespełnienie tych że warunków = zwolnienie producenta z gwarancji :).
jeszcze nie spotkałem się na zalanych obiektach z warunkami równorzędnymi z tymi w laboratorium zawsze są zdecydowanie gorsze, ileż razy spotkałem się z sytuacją że chemia powinna działać , a nie działa - znaczy nic nie jest takie proste jak w folderze reklamowym produktu tam działa zawsze i wszędzie .
kosztami za błędne decyzje zawsze obciążeni są inwestorzy , chyba że zatrudnili fachowca mają umowę , rękojmię/gwarancję, fakturę i podstawy by go z torbami puścić :D

IWUBE
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 07 lut 2013, 16:13

MTW - to są fakty tylko

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 07 lut 2013, 16:33

IWB to o czym piszę to też są tylko fakty,
może i tekst z lekka przydługi jednak nie jest to nawet liźnięcie problemu z czego sobie sprawę zdajesz
mam nadzieję że jest zrozumiały dla zwykłego zjadacza chleba ,
natomiast interpretacja zdjęć nawet z opisem nie do wszystkich jest w stanie przemówić

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: laik2304 » 07 lut 2013, 19:27

Nie chce tu stawać po kogoś stronie ale jak dla mnie bardziej dobitnie przemawiają do mnie zdjęcia, powinno się jeszcze dodać zdjęcia inwestorów gdzie chwytają się za głowę jak widzą kosztorys naprawy i różnicy między cena naprawy a ceną której można było to zrobić raz a dobrze. Kolejno podpis pod zdjęciem ile to kosztuje (dla widzów) i na samym końcu dopiero tekst tylko nie tak chaotyczny :) wtedy może ktoś zrozumie... Chociaż szczerze wątpię jak takie rzeczy dzieją się w Modlinie - ciekawe co dalej ponieważ dyrekcja lotniska podobno nie ma pisma o rozbiórce pasa.

Pozdrawiam
Dawid2304

IWUBE
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 07 lut 2013, 20:26

trudno oszacować koszty napraw wadliwych izolacji budynków bo tak naprawdę nikt nie prowadzi takich spisów. Po wstępnej analizie wszelkich ekspertyz ( naszych i nasze zlecenie zrobionych) koszty są spore bo prawie 950.000 pln ale jak mówię to są koszty wg. ekspertyz i kosztorysów kilkudziesięciu tylko obiektów, w całej Polsce straty mogą sięgnąć kilku nawet milionów złotych więc naprawdę jest o czym pisać i mówić

reszta to tajemnica firmy nie mogę wszystkiego pisać

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 07 lut 2013, 22:57

Modlin to nie ten temat.
jeśli tekst jest chaotyczny to przepraszam jednak podobnie chaotyczna jest walka z wodą .
już masz plan już go wykonałeś a następnego dnia zaś pełno wody
wypompowujesz szukasz / znajdujesz ustalasz kolejny plan - wykonujesz
itd do ostatecznego zamknięcia problemu .
co do reakcji inwestorów na cenę - zazwyczaj jak podaję to siedzą , ale ze stołka jeszcze nikt mi nie spadł.
w sporej części przypadków gdyby to zrobić od razu porządnie mieściłoby się w tzw normie , tyle że gro tych budynków stawianych było na gruntach suchych z lustrem wody gruntowej głęboko pod budynkiem , nie wszystkich w ostatecznym posumowaniu błędów da się uniknąć , paradoksalnie czasami lepiej nie mieć izolacji w ogóle niż mieć ją skopaną bywa taniej .
czasami sytuacja jest zmienna i zaskakuje , znowu zalecanie wykonania szczelnej wanny dla każdego nowo powstającego budynku (jak dla mnie piękna sprawa) jednak byłoby to przegięcie w drugą stronę. Czynników które mają odbicie w cenie jest od metra większość wychodzi dopiero w trakcie wykonywania usługi .
oraz powierzchni samego podpiwniczenia.
nie wiem dla jakiego obiektu cenę podał IWB i za jaki zakres ale napisał dużo

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: laik2304 » 07 lut 2013, 23:16

Właśnie z tego co piszesz mówicie o różnych wielkościowo obiektach, a z walką z wodą nie jest tak źle że co dzień naprawiasz a na następny dzień znów woda. Oznacza to schrzanioną pracę. IWB podał wysoką cenę ale znam też osobę która uważa że jeśli pojawi się woda to bez względu na wielkość i przeznaczenie tego budynku najlepszym, najskuteczniejszym, najszybszym i najtańszym sposobem jest jego rozebranie i postawienie od nowa...
Dawid2304

IWUBE
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 07 lut 2013, 23:24

cyt: po wstępnej analizie wszelkich ekspertyz ( naszych i nasze zlecenie zrobionych)

to tylko te większe ważniejsze obiekty a nie jeden obiekt bo tarasów i balkonów tu nie uwzględniałem
są kroplą w morzu tych poprawek

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 07 lut 2013, 23:51

laik2304 pisze: a z walką z wodą nie jest tak źle że co dzień naprawiasz a na następny dzień znów woda. Oznacza to schrzanioną pracę..

schrzaniona praca jest wtedy kiedy kończysz usługę a woda jest nadal ,
po drodze czyli w trakcie trwania usługi zazwyczaj tak to wygląda . przy czym ja do wykonania usługi nie muszę obniżać lustra wody igłofiltrami - pracuję w wodzie i pod stałym jej naporem


laik2304 pisze: IWB podał wysoką cenę ale znam też osobę która uważa że jeśli pojawi się woda to bez względu na wielkość i przeznaczenie tego budynku najlepszym, najskuteczniejszym, najszybszym i najtańszym sposobem jest jego rozebranie i postawienie od nowa...

kwestia mocno dyskusyjna rozebrać obiekt za kilka milionów by nie wydać kilkudziesięciu bądź set tysięcy na skuteczne zabezpieczenie oczywiście znów kwestia wielkości obiektu.
można się pokusić o takie szacowanie - kwestia zabezpieczenia powinna się zamknąć w granicach 10 - 15 % wartości budynku przy czym podkreślić należy że nie wartość budynku jest tu wyznacznikiem ceny a technologia w jakiej się zabezpiecza i ilość chemii jaką się tam upycha
koszty odtworzenia tego co było bądź tego co ma być to już osobny rozdział

IWUBE
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 08 lut 2013, 8:21

MTW pisze:można się pokusić o takie szacowanie - kwestia zabezpieczenia powinna się zamknąć w granicach 10 - 15 % wartości budynku przy czym podkreślić należy że nie wartość budynku jest tu wyznacznikiem ceny a technologia w jakiej się zabezpiecza i ilość chemii jaką się tam upycha
koszty odtworzenia tego co było bądź tego co ma być to już osobny rozdział


to dobre porównanie ceny do trwałości izolacji bo jakość izolacji zawsze musi być ponadprzeciętną, te prace robi się raz i nie powinno być poprawek i usterek, są po prostu zbyt kosztowne i to chyba powinno inwestorów przekonać że

nie cena a jakość i trwałość jest najważniejsza

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 08 lut 2013, 17:33

IWUBE pisze:
MTW pisze:można się pokusić o takie szacowanie - kwestia zabezpieczenia powinna się zamknąć w granicach 10 - 15 % wartości budynku przy czym podkreślić należy że nie wartość budynku jest tu wyznacznikiem ceny a technologia w jakiej się zabezpiecza i ilość chemii jaką się tam upycha
koszty odtworzenia tego co było bądź tego co ma być to już osobny rozdział


to dobre porównanie ceny do trwałości izolacji bo jakość izolacji zawsze musi być ponadprzeciętną, te prace robi się raz i nie powinno być poprawek i usterek, są po prostu zbyt kosztowne i to chyba powinno inwestorów przekonać że

nie cena a jakość i trwałość jest najważniejsza


IWB w moim poście nie ma porównania ceny z jakością .
jakoś nie robię :) . i piszę o pełnym i skutecznym zabezpieczeniu
tak jak piszesz to się robi raz - niestety tylko raz.

IWUBE
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: IWUBE » 08 lut 2013, 19:47

wiecie co, tak myślę, że to jest tak samo jak wypadkami samochodowymi - statystyki i liczby mało kogo to przekonują a jednak czarne worki przy drodze potrafią zadziałać na wyobraźnię tak samo jest w tym przypadku.

pisanie wypracowań nic nie daje, wręcz przeciwnie - często nasze zdania i stwierdzenia są wykorzystywanie przez innych pucy glanców do tworzenia sobie witryn i ofert na naszych wypowiedziach

najbardziej podoba mi się jedno zdjęcie, bardziej w temacie wiedzą czyje to pomysły - ups, folia puściła ;-)

Obrazek

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 10 lut 2013, 0:06

UPSSSS
a czemu się tajniaczysz to pomysł TB i i trzeba to powiedzieć głośno


jeszcze kilka takich numerów i będzie :


http://www.youtube.com/watch?v=sQjEE1l7UDs

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: ile kosztują poprawki po pseudo firmach

autor: MTW » 10 lut 2013, 0:06

UPSSSS
a czemu się tajniaczysz to pomysł TB i i trzeba to powiedzieć głośno


jeszcze kilka takich numerów i będzie :


http://www.youtube.com/watch?v=sQjEE1l7UDs

:)


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów