Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

szuwar333
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 17 gru 2012, 9:06
Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

autor: szuwar333 » 17 gru 2012, 9:47

Witam. Jestem nowy na forum.
Kilka dni temu kupiłem własne mieszkanie. Do tej pory mieszkałem w płycie, teraz kupiłem mieszkanie w bloku z cegły z 96 roku. Myślałem, że wyeliminuje to problem hałasów od sąsiadów. Jednak się myliłem. Dlatego przy planowanym remoncie chciałbym wyciszyć mieszkanie w miarę możliwości. w obie strony. Dźwięki słyszalne w mieszkaniu pochodzą z klatki schodowej (obecne drzwi zewnętrzne to jakaś tektura) oraz od sąsiadów z góry. (Wg. planów strop to płyty żerańskie, na nich jest styropian i wylewka, myślałem że styropian załatwi sprawę wytłumienia, ale się myliłem).
Od sąsiadów z boku raczej nie przedostają się dźwięki, bo wiem że mają dziecko i psa, a tego nie słyszę. Jedynie co mi przeszkadza to szuranie (krzesła i meble), pukanie(jakby ktoś piłeczkę u góry odbijał) i odgłosy z klatki schodowej, obecnie słyszę nawet jak ktoś przekręca zamek w drzwiach.

Na pewno będę wymieniał drzwi (wewnętrzne i zewnętrzne) robił podwieszane sufity, remontował łazienkę, kuchnię, cyklinował i malował podłogę (położony jest parkiet - deska) i odświeżał ściany, możliwe że nowa gładź będzie położona.

W pierwszej kolejności drzwi zewnętrzne. Czytałem trochę i wpadły mi w oko modele: Porta Opal, Porta Granit (droższe nie wiem czy warto dopłacać), Pol-Skone B30 (dobra izolacja ale wykonanie gorsze). Znalazłem również mniej znane drzwi ale o dobrych właściwościach firmy Zbigmet, chwalą się ze mają izolacje akustyczną na poziomie 41 Decybeli gdzie porta ma 32-36. Tylko nie wiem jak zachowają się w rzeczywistości.


Sufity podwieszane, robię ze względu na oświetlenie. Zastanawiam się co dać pomiędzy płytą a sufitem aby wyciszyć dźwięki od sąsiadów. Jestem skłonny "poświęcić" około 15cm przestrzeni . Zastanawiam sie nad- Optima Sonic, czyli wełna mineralna
- Korek ekspandowany Lambourde
- ROCKTON - czyli też wełna mineralna
- maty wygłuszające (ale o nich czytałem w drugą stronę tzn, że ode mnie nie słychać hałasu)
Albo połączyć dwa systemy, czyli na sufit dać korek (1cm) + wełna 8-10 cm? Chodzi o wygłuszenie głównie szurania krzesłami, meblami i pukania.

Co do ścian możliwe że je tylko przemaluje, a jak będzie trzeba to przynajmniej w sypialni je jakoś wygłuszę.
Nie znam się na budowlance, więc proszę o wyrozumiałość jeśli palnąłem jakąś gafę.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

autor: Enerbau » 17 gru 2012, 13:33

Może trochę informacji o płytach Lambourde

Płyta Lambourde to standardowa płyta z korka ekspandowanego uzbrojona w dwie wzdłużnie osadzone listwy montażowe, wykonane z płyty OSB.
To sprytne rozwiązanie pozwala na bardzo szybki montaż płyt korkowych do ściany za pomocą kołków szybkiego montażu, poprzez zainstalowane listwy OSB.
Jednocześnie do tych samych listew OSB, za pomocą wkrętów do drewna, możemy zamocować płyty gipsowo-kartonowe. W określonych przypadkach w celu polepszenia izolacji akustycznej przegrody zaleca się zastosowanie dwóch warstw płyt gipsowo-kartonowych.
Zastosowanie systemu - płyta z korka ekspandowanego Lambourde + płyta gipsowo-kartonowa gwarantuje skuteczne rozwiązanie problemów związanych z izolacją akustyczną, termiczną i antywibracyjną, które napotykamy zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak i w trakcie prac renowacyjnych w tych już istniejących.
Znakomite parametry izolacyjne w połączeniu z łatwą i szybką instalacją, sprawiają iż ten zrównoważony system stanowi doskonałe rozwiązanie budowlane.

PARAMETRY TECHNICZNE PŁYTY LAMBOURDE:
- wymiary zewnętrzne: 1000x500 mm
- dostępne grubości: 40; 50 i 60 mm
- gęstość: 110 120 kg/m
- produkt naturalny: 100%

Parametry poszczególnych rozwiązań:
1. Podwójna ściana z cegły 11+15mm + tynk + płyta Lambourde 40mm + płyta GK 12,5mm
Rw (C; Ctr) = 56 (-1; -5) dB dla jednej warstwy płyt GK
Rw (C; Ctr) = 59 (-2; -7) dB dla dwóch warstw płyt GK
U = 0,469 W/mC (bez izolacji U = 0,923 W/mC)

2. Pojedyncza ścianka z pustaka ceramicznego 220mm + tynk + płyta Lambourde 60mm + płyta GK 12,5mm
Rw (C; Ctr) = 54 (-2; -7) dB dla jednej warstwy płyt GK
Rw (C; Ctr) = 55 (-2; -6) dB dla dwóch warstw płyt GK
U = 0,430 W/mC (bez izolacji U = 1,294 W/mC)

3. System lekkiej zabudowy ścian działowych + płyta Lambourde 40mm + płyta GK 12,5mm
Istnieje możliwość stosowania system płyta Lambourde + płyta GK z systemem lekkich ścian działowych, co znacznie poprawia parametry izolacyjne
Rw = 39 dB

Rw współczynnik izolacyjności akustycznej
U współczynnik przenikania ciepła










Nie po to izolujemy, by robić centralne.

Awatar użytkownika
Markiz_de_zet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 20 paź 2010, 11:54
Re: Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

autor: Markiz_de_zet » 04 sty 2013, 17:18

Ja nie narzekam na sąsiadów, bo jak tylko się wprowadziłem do mojego nowego mieszkania, to wyciszyłem je i to już właściwie wyeliminowało mi ten problem. Faktycznie przy okazji remontu dobrze jest wyciszyć mieszkanie, bo potem takie zabiegi są dość ofensywne... Same drzwi Ci raczej nie wystarczą. Ja zamówiłem ekipę i Oni chyba coś z płytami gipsowymi robili, nie znam się też za bardzo. W każdym razie sąsiadów już nie słyszę. Niestety został hałas z ulicy. Jak kupowałem tę kawalerkę to wydawało mi się, że nie będzie mi to przeszkadzać... Nawet przeciwnie, bliskość ruchliwej ulicy wydawała mi się zaletą (komunikacja miejska itp). Ciężko z tym hałasem coś zrobić, bo w lato bez otwartych okien nie da się wytrzymać a w nocy ciężko mi czasem spać... Na to chyba jedyna rada, to zmiana dzielnicy na spokojniejszą... http://interia360.pl/moim-zdaniem/artykul/poskromienie-mieszczucha,59371 Nie wiem czy to nie typowy problem "mieszczucha" 30+

pitagoras
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 11 sty 2013, 9:04
Re: Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

autor: pitagoras » 13 sty 2013, 10:45

Zgadzam sie z tą plytą korkową , najlepsze rozwiazanie , chyba ze chcesz miec pył szklany w domu to zastosuj wełne lub wate szklana ,dobrym wygłuszaczem jest piasek - kilka cm w jakims worku z folli przy suficie podwieszanym powinno wytrzymac wszystko.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Wyciszenie mieszkania przy okazji remontu

autor: Enerbau » 31 sty 2013, 3:48

Do izolacji akustycznej ścian zewnętrznych najlepiej nadają się bloczki multipor. Nie ma na rynku lepszego materiału izolacyjnego przeciwko hałasowi z ulicy. Co do drzwi od mieszkania, to najczęstszą przyczyną hałasu z klatki schodowej są mostki akustyczne w obsadzeniu futryny drzwi.
Należy w takim przypadku otworzyć od środka ścianę na styku z futryną i uszczelnić styk futryny ze ścianą pianką poliuretanową przeznaczoną specjalnie do uszczelniania drzwi i okien. Następnie po wyschnięciu pianki, można zamknąć ścianę. Efekt gwarantowany!


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Grapeshot [Crawler], Yandex [Bot] i 30 gości

Gotowe projekty domów