iniekcja?? Czy to dobry wybór??

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Art-eko
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2006, 15:58
Lokalizacja: Lublin
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: Art-eko » 02 cze 2012, 10:21

Panowie, kończę już rozważania i analizy !
Ściany piwnic fajnie podeschły za jakies trzy tygodnie przystepuje do działania :
Technilogia naprawy:
1/lekko rozkuwam szczelinę i maluję środkiem Adexin HS - dwa razy ( srodek spowoduje zablokowanie ewentualnego podciagania kapilarnego wilgoci w naprawianej szczelinie)
2/po kilku godzinach uzupełniam szczeline ( mokre na mokre) zaprawą z dodatkiem Eurolanu 3K
3/po kilku dniach przystepuje do gruntowania scian Eurolanem 3K, a nastepnie położenia izolacji pionowej Superflex 10 ( dwie warstwy +siatka )
4/po kilku dniach zabezpieczam położona izolacje pionową styrodurem Synthos gr. 2 cm ( bez klejenia) i obsupuje starannie ziemią (MOŻE OBSYPAĆ PIASKIEM ??????? )

Narazie nie bede rozkuwał posadzki w garażu ( przylegajacego do piwnicy) i wchodzil pod taras ( obmurowany i obłożony skalniakiem ) aby tam poprawic izolacje pionową , ponieważ może sie okazać, że przyczyną wilgoci była tylko woda opadowa. a przecięż woda opadowa raczej nie podejdzie po ścianę piwnicy oddzieloną garażem czy tarasem w odległosci 5-6 m .
Bedę prowadził obserwacje przez następny rok. Jeżeli pojawi się zawilgocenie na ścianie od strony garażu lub tarasu - bedzie to oznaczało, że trzeba równiez poprawić izolavcje w tych miejscach. Ale byc może nie trzeba bedzie tego robic - nie ukrywam ,że własnie na to liczę i mam nadzieję , że poprawa izolacji pionowej na scianach zewnetrznych załatwi problem.

Panowie jaka jest Wasze zdanie w powyższym ?

P.s.
Z góry dziekuje wszystkim za pomoc, ukierunkowanie w podjeciu właściwej decyzji ( szczególnie Panu fruzin , który kiedys napisał , że najwazniejsze jest ustalenie przyczyny ... nie naprawa skutków .. jeszcze raz dziękuję. Fakt ,że zajeło mi to kilka lat :) od 2006 roku, ale myslę ,że warto było na spokojnie rozeznac temat : )

pozdrawiam serdecznie
Artur

zgierz-laik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 8:28
Lokalizacja: Zgierz
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: zgierz-laik » 08 paź 2012, 9:24

Witam wszystkich :)

Znalazłam się na forum, ponieważ chciałam sprawdzić jak kształtują się koszty iniekcji krystalicznej, bo w ten weekend własnie czegos takiego doświadczyłam na własnej skórze u siebie w domu :).
Dowiedziałam się o środku Eurokalmatron, przez przypadek od jednego z panów odpoczywających razem ze mna w sanatorium. Zachwalał strasznie, mówił, że sam robił nim 4 lata temu i do dziś nie ma problemu z wilgocią itp. Nie myśląc długo po powrocie zadzwoniłem do nich.

Trochę jestem zszokowana tym co tu czytam. Jejku Panowie od 150 - 250 zł/netto za mb i to z zalezności od grubości ściany ? Przecież to są straszne pieniądze.

Co prawda naczekałam się troche na ten Eurokalmatron,bo chciałam, żeby mi to zrobiła firma kompleksowo. Dobrze, że akurat są z Łodzi.

Ale zapłaciłam około 1600 zł brutto już ze środkiem do iniekcji za 10m i nikt mi nie mówił o grubości muru - a mam potężne, min. 50cm cegła - stare budownictwo.

Jesli chcecie podam Wam kontakt do nich na priv, bo myślę, że warto.

Przepraszam, jesli kogoś obrażam, ale przy takich pieniądzach 150-250zł/netto to chyba sama zacznę usuwac ludzią wilgoć z domu :):):)

Koleżanka ze Zgierza

IWB
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: IWB » 22 paź 2012, 6:08

iniekcja krystaliczna czy to taka czy owaka to jedynie blokada podciągania kapilarnego
nie ma żadnej chemicznej metody osuszenia muru to co nazywamy iniekcją jest zwykłą qasiprzeponą czyli izolacją wtórną.

największym problem w murze jest zmagazynowana sól która powoduje największe spustoszenie i degradację budulca czy to cegły czy betonu, więc jej się należy pozbywać a nie wykonywać izolacje wtórne bez opamiętania.

no ale są firmy które tylko i wyłącznie wiercą otwory i wlewają estry kwasów krzemowych, a przecież jest jeszcze iniekcja parafinowa o której jakoś nie słychać na forum

iniekcja nie jest osuszaniem to są dwa różne pojęcia

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 paź 2012, 7:04

zgierz-laik pisze:Witam wszystkich :)


Przepraszam, jesli kogoś obrażam, ale przy takich pieniądzach 150-250zł/netto to chyba sama zacznę usuwac ludzią wilgoć z domu :):):)

Koleżanka ze Zgierza

Szanowny ITB ma rację - blokada kapilar nie osusza!!! To raz - dwa skąd gościu w sanatorium mógł znać źródło zawilgocenia!!!
Pani sobie wyobrazi Siebie na np. porannym bieganiu w ciepłym dresie i gumowym płaszczu. Woda z zewnątrz (gdyby padało) Panie dresu nie zamoczy! ALE DRES BĘDZIE CAŁY MOKRY!
Źródła zawilgocenia ściany są zewnętrzne (przeciekanie dachu, złe rynny, podciąganie kapilarne przez fundament) i wewnętrzne ( brak wentylacji mechanicznej wywiewno nawiewnej )
I teraz - iniekcja krystaliczna może pomóc tylko przy podciąganiu wody przez fundament. Przy złym dachy, czy rynnach, lub przy braku wentylacji mechanicznej - znakomicie zaszkodzi!!! Zatrzymując wodę w ścianie!
I nikt się nie obraża, że zrobiono Pani iniekcję tanio - bo zapewne bez ekspertyzy. Jeżeli dom jakiś czas stał i wody nie podciągał, to prawdopodobieństwo, że nagle zaczął - jest minimalne. Znacznie częstszą przyczyną jest zła wentylacja.
Tanie produkty mogą szkodzić, a wtedy naprawa...
Obym tu się mylił, ale 23 lata zajmuję się izolacjami - i Pan ITB też nie wypadł sroce spod ogona!

IWB
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: IWB » 22 paź 2012, 9:11

ciekaw jestem jakie są składowe ilości zawartości w tym murze: siarczanów, chlorków, azotanów to te podstawowe ale jak jeszcze dojdzie zawartość sodu i magnezu albo co gorsze azotu, amonu i siarczanów - to lipa ...


trzeba wielkiej wiedzy aby robić izolacje wtórne to nie są takie proste zagadnienia jak malowanie czy tapetowanie.

Wentylacja także ma bardzo duże znaczenie jeśli nie największe w całym procesie osuszania
więc wszystkich partaczy izolacji powinni pozamykać bo więcej robią szkód niż pomagają.

cena 150 zł za mb to chyba dla ściany działowej do 12 cm a nie dla murów mieszanych gdzie pustki w murze to 35% i trzeba je wypełnić zanim cokolwiek w mur wpuścimy.

z tego co wiem, to w Polsce są tylko 4 firmy, które potrafią osuszyć mur a nie tylko zwęzić w nim kapilary i to tylko w strefie cokołowej.

zgierz-laik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 8:28
Lokalizacja: Zgierz
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: zgierz-laik » 22 paź 2012, 19:07

Witam
Powiem szczerze, ze troche przestraszylam się groźby wysłanej do mnie na e-mail przez forum.

Nie dostaniesz więcej powiadomień dopóki nie odwiedzisz tego tematu
Ostatnimi czasy dość często tu zaglądam, stąd moja szybka reakcja :))

Panowie, nie chodziło mi w żadnym wypadku o firmę, ale o cenę usługi. Wiadomym jest z drugiej strony, że nie cena gra role, ale skuteczność także o tym najszybciej powiem pewnie w przyszłym roku.

Skoro już jestem to wyjaśnię moją historię, żeby nie wyszlo, ze się nie przygotowałam :).
Wszystko zaczęło się około 5 lat temu wczesną jesienią. Na szybach okiennych pojawiały się krople wody, czasem było tak, ze cała szyba była mokra. Dodatkowo zauwazyłam wykwity na scianie/tapecie w rogu przy oknie.
Przyjechali fachowcy i powiedzieli, że to wina wentylacji. Przetrzymałam zimę i akurat szykowałam się do wymiany okien na plastikowe, więc zrobienie dodatkowych wykuć wentylacyjnych mnie nie przestraszyło.
Rezultat: rzeczywiście szyby suche, wykwity zniknęły.
Minął rok, zaczął mi odpadac tynk na ścianie zewnętrznej na samym dole praktycznie po całej długości, oraz na ścianie znajdującej się w środku domu to już było dziwne.
Przyjechali już inni fachowcy i powiedzieli, że połoza coś specjalistycznego na zewnątrz domu, a ścianie w środku domu nawiercą i coś tam przy niej kombinowali.
2,5 roku miałam spokój.
Później jakbym miała wszystko ze zdwojoną siłą, nawet kafle przy podłodze zaczęły się ruszać. Nie mam tylko mokrych szyb .

O Eurokalmatronie dowiedziałam się zupełnie przez przypadek i Pan, który mi go polecił, chyba nie był żadnym specjalistą, wiec fakt przyczyny nie znał. Mówił, że kiedyś sam go zastosował i wilgoci nie ma od kilku lat. Chciał pomóc i oby się udało. Teraz pozostało czekać na efekty...

Racek
Aktywny
Aktywny
Posty: 296
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:56
Lokalizacja: mazowieckie
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: Racek » 22 paź 2012, 19:44

[quote="ITB"]ciekaw jestem jakie są składowe ilości zawartości w tym murze: siarczanów, chlorków, azotanów to te podstawowe ale jak jeszcze dojdzie zawartość sodu i magnezu albo co gorsze azotu, amonu i siarczanów - to lipa ...


To jak w końcu jest z tymi siarczanami????? :?: Należą one do grupy podstawowych składowych???-jak napisałeś w pierwszym członie zdania. Czy może co gorsze ich pojawienie się powinno skutkować zwijaniem maneli przez mieszkańca tych murów???- jak wynika z dalszych słów Coś tu nie zagrało panie ITB.

pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: MTW » 22 paź 2012, 20:54

zgierz-laik pisze:Witam
Powiem szczerze, ze troche przestraszylam się groźby wysłanej do mnie na e-mail przez forum.

Nie dostaniesz więcej powiadomień dopóki nie odwiedzisz tego tematu
Ostatnimi czasy dość często tu zaglądam, stąd moja szybka reakcja :))

Panowie, nie chodziło mi w żadnym wypadku o firmę, ale o cenę usługi. Wiadomym jest z drugiej strony, że nie cena gra role, ale skuteczność także o tym najszybciej powiem pewnie w przyszłym roku.

Skoro już jestem to wyjaśnię moją historię, żeby nie wyszlo, ze się nie przygotowałam :).
Wszystko zaczęło się około 5 lat temu wczesną jesienią. Na szybach okiennych pojawiały się krople wody, czasem było tak, ze cała szyba była mokra. Dodatkowo zauwazyłam wykwity na scianie/tapecie w rogu przy oknie.
Przyjechali fachowcy i powiedzieli, że to wina wentylacji. Przetrzymałam zimę i akurat szykowałam się do wymiany okien na plastikowe, więc zrobienie dodatkowych wykuć wentylacyjnych mnie nie przestraszyło.
Rezultat: rzeczywiście szyby suche, wykwity zniknęły.
Minął rok, zaczął mi odpadac tynk na ścianie zewnętrznej na samym dole praktycznie po całej długości, oraz na ścianie znajdującej się w środku domu to już było dziwne.
Przyjechali już inni fachowcy i powiedzieli, że połoza coś specjalistycznego na zewnątrz domu, a ścianie w środku domu nawiercą i coś tam przy niej kombinowali.
2,5 roku miałam spokój.
Później jakbym miała wszystko ze zdwojoną siłą, nawet kafle przy podłodze zaczęły się ruszać. Nie mam tylko mokrych szyb .

O Eurokalmatronie dowiedziałam się zupełnie przez przypadek i Pan, który mi go polecił, chyba nie był żadnym specjalistą, wiec fakt przyczyny nie znał. Mówił, że kiedyś sam go zastosował i wilgoci nie ma od kilku lat. Chciał pomóc i oby się udało. Teraz pozostało czekać na efekty...


to jeszcze opisz jak aplikowałaś ten "cudowny" materiał na ścianie która już miała w sobie inną chemię ????
i jakie tego były bezpośrednie efekty ???
a może pokusisz się o jakieś zdjęcia :)

IWB
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: IWB » 23 paź 2012, 5:29

w odpowiedzi dla RACKA -

jest azotu, amonu i siarczanów
powinno być azotu, amonu i siarczynów

przepraszam że zamieniłem y na a błąd literowy a nie logiczny ;-)

zgierz-laik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 8:28
Lokalizacja: Zgierz
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: zgierz-laik » 23 paź 2012, 19:16

tzn. aplikowali :). Nawiercali przy podłodze i wlewali środek w dziury.
Hm jakby to powiedzieć: ja byłam głównym koordynatorem i decydentem - płacę wymagam :). Powiedziałam, że jedyna opcja to tylko "działanie" wewnątrz domu, bo ścian od zewnętrz nie chciałam ruszać - dopiero co je malowałam. Pan powiedział, że w takim razie pozostaje iniekcja od środka, która odetnie podciąganie wilgoci z ziemi. Zaznaczył, że do końca nie usunie to przyczyny, bo nie zostało to zrobione kompleksowo, ale pomoże na pewno.

Mówiłam o tej chemii, która była nakładana kiedyś. To też z resztą było przyczyną robienia iniekcji od środka, bo na zwenątrz była własnie chemia. Z tego co pamiętam to mówiono mi, że ten "cudowny" materiał to nie jest chemia.

Cóż ja mogę powiedzieć o bezpośrednich efektach. Oczywiscie to było moje pierwsze pytanie :). Powiedziano mi,ze w tym przypadku nie bedzie ich od razu, bo materiał wnika "powoli z uporem" - czy jakos tak. Po nawierceniu i zamknięciu otworów miałam poczekac około tygodnia, potem ewentualnie skuć tynki, które juz tam odpadały i połozyc nowe i nową tapetę - tak też zrobiłam. Narazie jest sucho i pieknie.

Zdjęcia... teraz juz mam w tym miejscu położoną tapetę i stoi na wszelki wypadek kanapa, może jak mi sie uda ją z synem odsunać i bedzie widać na tapecie odcisniete miejsca nawierceń to wyślę zdjęcia.
jak znajde chwile to może narysuje na kartce prowizoryczny projekt mojego domu, zeskanuje i Wam wysle.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: MTW » 23 paź 2012, 21:13

zgierz-laik pisze:Witam
...
Przyjechali już inni fachowcy i powiedzieli, że połoza coś specjalistycznego na zewnątrz domu, a ścianie w środku domu nawiercą i coś tam przy niej kombinowali.
2,5 roku miałam spokój.
Później jakbym miała wszystko ze zdwojoną siłą, nawet kafle przy podłodze zaczęły się ruszać. Nie mam tylko mokrych szyb .

....


albo ja czytać nie potrafię
albo
waliłaś w chemię - chemią
czym ryzykowałaś ?
konfliktem chemii i degradacją ściany
czy Ci się udało to się okaże za czas jakiś
tydzień na ocenę takiej roboty to hmm lekko mało , poszło na żywioł znaczy - nie wiesz nic bo nic nie widziałaś - a i sam wykonawca nie wiele wiedział.
a sama reklama tego czy innego materiału może bardziej zaszkodzić niż pomóc bo w temacie osuszania mamy głównie do czynienia z elementami konstrukcyjnymi a te jak się zaczną sypać to jest dopiero problem i o dziwo tym materiałem też idzie nie uzyskać oczekiwanych rezultatów.
więc zanim wkleisz kolejną reklamę tego złotego środka to pomyśl czy komuś nie zaszkodzisz :).

zgierz-laik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 8:28
Lokalizacja: Zgierz
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: zgierz-laik » 25 paź 2012, 15:34

Rzeczywiscie problem z czytaniem mógł wystapić :). Chemia była, ale poprzednim razem, teraz podobno NIE!
Może i ryzykowalem konfliktem chemii - nie wiem bo jak piszesz nie znam sie na tym, ale skoro była ona położona na zewnątrz, to nie chciałam robić tego już drugi raz, dlatego wybrałam opcje od wewnatrz. Myślę, że mogłam o tym zadecydować :).

Nie chce robić nikomu reklamy, nie mam ku temu żadnych powodów. [/b] Po prostu wiem, że są ludzie tacy jak ja, KTÓRZY NIE ZNAJA SIĘ NA TEGO TYPU ZAGADNIENIACH i także tak jak ja potrzebują pomocy. Jak zobaczyłam ceny za jakie proponuja się wykonanie iniekcji tu na forum to był to dla mnie duzy SZOK. A czy to bedzie ten produkt czy inny - ma działać!

Przegladając to forum od około roku, naprawdę udało mi sie znależć tu dużo ciekawych sugestii, uznałam , ze i ja komus pomogę - wyrażając swoją opinie, ale skoro tylko niektórzy :) moga mieć tu swoje zdanie, to ja juz swój watek dawno wyczerpałam :roll:

Do miłego :)

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: MTW » 25 paź 2012, 17:09

zgierz-laik pisze:Rzeczywiscie problem z czytaniem mógł wystapić :).


celowo przytoczyłem i podkreśliłem fragment że poprzednio też coś od środka wiercili i coś kombinowali

zgierz-laik pisze:Chemia była, ale poprzednim razem, teraz podobno NIE!

jakby nie patrzeć chemia jest chemią zestawienie pierwiastków takich czy innych w tym zakresie się zawiera

zgierz-laik pisze:Może i ryzykowalem .......... mogłam o tym zadecydować :).

na forum wprost uwielbiamy facetów podających się za niewiasty - jak dotąd żadnej oryginalnej nie zdarzyło się o sobie napisać w formie męskiej :D.
czyli jak dla mnie KOLEGO trącisz spamem lepiej wykorzystaj ogłoszenia /dział na forum i zareklamuj się tak jak należy czyli tak jak robi to większość wykonawców którzy tu bywają
również pozdrawiam[/u]

zgierz-laik
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 paź 2012, 8:28
Lokalizacja: Zgierz
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: zgierz-laik » 02 lis 2012, 10:09

Po długo oczekiwanym "urlopie" juz jestem :).

Panowie, jeśli mam się wytłumaczyć, to może załóżmy inny wątek, bo to rozmowa nie zmierza do wyjaśnień tego co jest zawarte w temacie.

Jesli chodzi o moją płeć i złą formę wyrazu, to fakt pomyliłam się. Bedąc na urlopie za granica, jednoczesnie koordynując pracę - 10 moich przedstawicieli handlowych (bo oczywiście na tym urlop polega ;/) , pisałam setki maili. Czasami nie mogąc komuś wytłumaczyć jak sklecić zdanie, trzeba było pisac w jego imieniu .... - niestety. Także za błąd przepraszam

Pozdrawiam

tek-pol
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2013, 20:43
Kontaktowanie:
Re: iniekcja?? Czy to dobry wybór??

autor: tek-pol » 04 kwie 2013, 20:59

Diagnoza prawidłowa, metoda iniekcji też, tylko pytanie czy stać cię na środki z górnej półki-które stosuje się w konserwacji zabytków. Inne również dobre-nie te najtańsze są skuteczne-gwarancja na 20 lat. Ile jest mb. Jestem 20 km od Zgierza.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów