podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
KTH
Re: podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

autor: KTH » 21 lis 2014, 9:45

urzędas jest od pieczątki a nie od podnoszenia ... jak coś pójdzie nie tak winą obarczą wykonawcę ;-)
poza tym przy takich operacjach logistycznych suma ubezpieczenia firmy to prawie 10 mln zł ;-)

Aldente
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 25 sie 2014, 13:31
Lokalizacja: Sosnowiec
Re: podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

autor: Aldente » 24 lis 2014, 2:54

Polać KTH , po pierwsze firmy zajmujące się podnoszeniem się cenią po drugie są solidnie ubezpieczone , pomyślcie sobie że taka firma wam podnosi dom i nagle coś poszło nie tak ? z czego wypłacono by wam odszkodowania ? firma by musiała się pakować i wypad z rynku :(

KTH
Re: podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

autor: KTH » 24 lis 2014, 6:24

nie wyobrażam sobie podniesienia domu w Polsce, tu ma być wszystko tanio i szybko zrobione ;-)

tomas@dom
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2020, 8:56
Re: podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

autor: tomas@dom » 21 cze 2020, 9:16

Mam dom o powierzchni 140m2 czy jest szansa podniesienia go o 50cm??



uote="djphoenix"]jeśli chodzi o samo podniesienie domu w górę, to w przypadku jednopiętrowego domu umieszcza się co ok 1,5 do 2 m cylindry hydrauliczne lub ponośniki śrubowe, posadowione na szerokich płytach wkopane pod fundament. Jeśli jest płyta fundamentowa to sprawa jest prosta, jeśli ławy to trzeba kuć podłogę pod ścianami nośnymi i filarami przenoszącymi obciążenie. Cylinder nowy kosztuje 350 ( 50 ton) plus pompa centralna lub ręczna dla każdego siłownika. i tak po troszku pompujemy jeden po drugim lub centralna pompa z rozdzielaczami. Po każdym odcinku podkładamy np bloczki betonowe opuszczamy cylinder , podkładamy pod cylinder i znów do góry. Cylinder ma np max podniesienie około 30 cm. Zabieg długotrwały ale w jeden dzień o ten metr swobodnie się podniesie. Wcześniej dom trzeba przygotować do podniesienia oczywiście, co zajmuje około 2 do 4 dni. Po podniesieniu wylewamy wylewkę odpowienią technologią. Polecam maszyny ENTERAPACK mają centralne sterowanie podnoszeniem. specjalne czujniki podniesienia dla każdego siłownika i podniesienie o metr zajmuje niecałą godzinę. Koszty wylewki i reszty robót budowlanych to są już indywidualne sprawy i zależne od wielu czynników. W przypadku dobudowywania piwnic wywierca się dookoła domu odpowienie otwory w celu wylania zbrojonych słupów z płytą fundamentową na których posadawia się siłowniki. słupy muszą być posadowione poniżej nowych ław fundamentowych. Więcej się tu nie będę rozpisywał, ale jest kilku dobrych architektów którzy odpowiednio wszystko zaprojektują. Koszt wybudowania piwnicy pod domem ok. 100 m2 to 40 do 100 tyś w zależności od gruntu, wody w gruncie, technologii budowy ścian i izolacji, oraz oczywiście wysokości piwnicy i tam paru innych rzeczy.[/quote]

jareknos
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2023, 16:10
Re: podniesienie domu jednorodzinnego murowanego

autor: jareknos » 20 sie 2023, 16:48

Witam, będę wdzięczny za radę jak najlepiej i najtaniej podnieść dom z jednej strony o 5 cm po długości 22m drugi wymiar to 10m. Dom ma 6 lat.
Powierzchnia zabudowy 200m2. Płyta fundamentowa podwójnie zbrojona, raczej nie pękła, ogrzewanie podłogowe w posadzce. Konstrukcja domu drewniana z poddaszem użytkowym. Obawiam się o dylatowanie ścian i dachu. Grunt niestabilny i mimo badań geologa z renomą dom osiadł na jedną stronę. Żałuję, że nie doradził wiercenia studni betonowych.Myślę , że miały też znaczenie wibracje z drogi. Obecnie wprowadzono ograniczenie tonażu na drodze i jest z tym lepiej. Czas na naprawę. Martwi mnie też, wypielęgnowany ogród. Słyszałem o iniekcjach polimerowych, które jak sądzę są mniej inwazyjne od wjazdu ciężkiego sprzętu. Ale jeśli koszty za wysokie l, to pewnie trzeba będzie kopać.
Pozdrawiam


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Om3k i 24 gości

Gotowe projekty domów