EKSTRA OCIEPLENIE

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 17 gru 2011, 15:31

Oj znowu Pan myli pojęcia! Wykształcenie wiedza to nie to samo co dyplom. Na wydziałach ogrzewania kształci się szkodników izolacji !
Wyjaśnię Panu łopatologicznie rolę izolacji termicznej W domu izolowanym ( do 30kWh/m2 rocznie) nie da się zamontować pieca kaflowego, ogrzewania węglowego. Jak pisał twórca NAPE prof K. Żmijewski im mniej potrzeba ciepła tym ekonomiczniejsze są droższe jego źródła.
Nie może Pan mieć wiedzy o izolowaniu bo wiem, że w Pana szkole w ogóle tego nie uczyli
BUDOWNICTWO W XXI WIEKU KOŃCZY SIĘ NA 30 kWh/m2 rocznie
W BUDOWNICTWIE XXI WIEKU NIE STOSUJE SIĘ CENTRALNYCH (POŚREDNICH ) STSEMÓW OGRZEWANIA to się skończyła jak gaźnik, czy lampa elektronowa,

Uczył Pan się o tym? Czy jest Pan jeszcze w epoce domów zużywających nawet 70kWh/m2 z pośrednim ogrzewaniu Pan się określi gdzie Pan jest ze swoją wiedzą nie dyplomem.

Hoover
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2011, 21:26
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Hoover » 19 gru 2011, 16:42

Jak zwykle - nie umie pan odpowiedziec na pytanie z watku i z uporem maniaka powtarza swoje Kwh na rok ...

Lekcja czytania ze zrozumieniem dla Pana

Definicja centralnego

zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

"We współczesnym rozumieniu jest to dostarczenie ciepła do elementów grzejnych zlokalizowanych w docelowych pomieszczeniach za pomocą gorącej wody. Jednak zakres tego pojęcia jest szerszy

mam nadzieje ze nie jest Pan ograiczony ...tylko czastkowa definicja ?

i czytamy dalej :

" jest to dystrybucja ciepła po budowli, uzyskanego z przetworzenia paliwa w jednym, specjalnie przeznaczonym do tego pomieszczeniu,"

Z powyzszego mamy 'centralnosc' - ' punktowosc osrodkowa ukladu'

" //kotłowni, w tym przypadku piec nazywany jest kotłem centralnego ogrzewania, a elementy przekazujące ciepło w pomieszczeniach to grzejniki (tzw. potocznie "kaloryfery"). Do rozprowadzania ciepła wykorzystuje się wodę, parę wodną lub powietrze. "

A wiec .. Pompa ciepla ktora przekazuje cieplo do systemu powietrznego jest niedopuszalna wg.pana w domu energooszczednym ?

Nie wedle definicji domow energooszczednych lub pasywnych :

Oczywiscie Niemiecki pan zna - bo powoluje sie czesto na rozne zrodla w tym jezyku -

zrodlo : http://de.wikipedia.org/wiki/Passivhaus#Heizung



Man greift bei kleinen Passivhäusern oft auf sogenannte Kompaktgeräte zurück, die eine kontrollierte Wohnraumlüftung, Warmwasserbereitung, eine Mini-Wärmepumpe und Elektrozusatzheizung in einem Gerät vereinen und keine klassische Gebäudeheizung darstellen. Oft bieten jedoch "konventionelle" Anlagen aus Wärmeerzeuger und getrennter Lüftung nicht nur Kosten- und Effizienzvorteile. Auch im Falle eines Gerätefehlers, ebenso wie im etwaigen Ersatzfall, ist es nicht unbedingt von Nachteil, über einzelne und auch einzeln zu ersetzende Komponenten zu verfügen. Einzelgeräte können flexibler "


W wolnym tlumaczeniu - nie tylko pompa ciepla (ktora z opisu CO powyzej jest ukladem centralnym wg.definicji - zas dystrybucja moze odbywac sie poprzez wode , powietrze lub pare" ale tazke standardowe nie zintegrowane uzadzenia sa czesto stosowane ...

I jeszcze jeden punkt - bardzo wazny

"Das Passivhauskriterium des Passivhaus Instituts in Darmstadt ist ein theoretischer Heizwärmebedarf von 15 kWh pro Quadratmeter beheizter Wohnfläche und Jahr. Dies entspricht einem Energiebedarf im Raum von ca. 1,5 Litern Heizöl, vor Verlusten durch die "


Niech Pan nie pisze o mojej wiedzy - niech poprze pan swoja glupote czyms co mozna weryfikowac - na obecny czas nie widze zednego argumentu - pelne glupoty opisy.
Prosze podac zrodlo slwo K. Żmijewski - jako ze jesli nie jest pan w stanie - jest to pomowienie karane z kodedku cywilnego.

ps " im mniej potrzeba ciepła tym ekonomiczniejsze są droższe jego źródła. " .To zdanie samo sobie przeczy - watpie aby pisal je profesor jako ze jest sprzecznosc wewnetrzna owego zdania.

Cos co jest ' ekonomiczne' oznacza tansze .

Oczywiscie mozna zalozyc ze wypowiedz nie brzmiala tak jak Pan napisal - ale to gdybanie. Prosze o zrodlo i cytat !

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 gru 2011, 9:30

W wolnym tlumaczeniu - nie tylko pompa ciepla (ktora z opisu CO powyzej jest ukladem centralnym wg.definicji
Z definicji... Szanowny Panie używam pompy ciepła - ale nie mam cyrkulacji ciepła! Używam pompy ciepła ( choć w unikam) do cwu i ogrzewania - ale nie w układzie centralnym ( bez cyrkulacji, bez transportu ciepła) Centralne systemy skończyły się ponad 20 lat temu NIE MIAŁ PAN TEGO W SWOJEJ SZKOLE ??? - Pan się dalej uczy z muratora i wikipedi.
Z definicji to nie rozumie termodynamiki jest przyklejanie izolacji termicznej za ścianą czy fundamentem - to czysta głupota!
Szanowny Panie - Polska podpisała - ustalenia, że za osiem lat nie będzie można budować domów zużywających ponad 15kWh/m2 rocznie - dziś przekraczanie 30 kWh - jest totalną głupotą i krótkowzrocznością - to już nie jest budownictwo!
Przyjęte w UE regulacje wymuszają, aby od 2020 r. nowo oddawane budynki charakteryzowały się niemal zerowym zużyciem energii. Część budynków - w większości komercyjnych biurowców stawianych w centrach miast, może mieć spore trudności w osiągnięciu tych parametrów.
Budownictwo zeroenergetyczne, które ma być powszechne już od 2020 r., może być trudne do wprowadzenia.
zwłaszcza takimi uczonymi jak Pan!

Mam prośbę - Pan pisze tylko o budownictwie - bo te Pana "wykształcenie" ( nie mylić z wiedzą) to może jest dobre do budowania lichych bunkrów nie domów . Wie Pan co to 15kWh/m2 ? Jak Pan umie to policzyć to już dobrze - zaśmiecenie nie jest potrzebne!

Hoover
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2011, 21:26
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Hoover » 20 gru 2011, 12:40

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
W wolnym tlumaczeniu - nie tylko pompa ciepla (ktora z opisu CO powyzej jest ukladem centralnym wg.definicji
Z definicji... Szanowny Panie używam pompy ciepła - ale nie mam cyrkulacji ciepła! Używam pompy ciepła ( choć w unikam) do cwu i ogrzewania - ale nie w układzie centralnym ( bez cyrkulacji, bez transportu ciepła) !



.. niech Pan powie w jaki sposob urzywa Pan pompy ciepla bez cyrkulacji - jako ze z wikipedi ma pan czarno na bialym ze powietrze tez jest urzywane jak medium w centralnych systemach

- moze pompe ciepla ma pan do pompowania szamba ? :D :lol: :lol: :lol:

Prosze oszczedzic sobie - brnie Pan bez konca .. ze swoim naiwnie wykreowanym swiatem.

Ogrzewanie pradem - bedzie drozsze w wiekszosci przypadkow.

Hoover
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 10 gru 2011, 21:26
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Hoover » 20 gru 2011, 14:18

[quote="Tomasz_Brzeczkowski"]Szanowny Panie - Polska podpisała - ustalenia, że za osiem lat nie będzie można budować domów zużywających ponad 15kWh/m2 rocznie - dziś przekraczanie 30 kWh - jest totalną głupotą i krótkowzrocznością - to już nie jest budownictwo! [quote]

Jak sie to ma do zapytania autora
"
Dostalem dom od rodzicow, dom byl zbudowany w latach 80-tych system sciany dwuwarstwowej miedzy scianami styropian grubosci 5 cm. Chce ocieplic go dodatkowo na zewnatrz , czy jest taka mozliwosc jesli tak to co zastosowac welne czy styropian? "


Skoro chce pan dyskutowac o szkole - niech pan opisze co i gdzie sie nauczyl - jako ze pan juz wie czego ja sie w szkole uczylem ...

moze zna pan tez gdzie ? u kogo ? a chocby w jakim kraju ? niech pan trafi w choc jedna rzecz ..

Prosze sobie darowac prywatne wycieczki - w moim rozumieniu jest pan NIEUKIEM ktory stara sie wmawiac Polakom ze ich edukacja to bzdura bo na zachodzie to tak czy inaczej... wiec Panu odpisze - tak nie jest - poza wyjatkami jak Pan - polska edukacja w dziedzinach technicznych jest dosc dobra i nie odbiega od zachodu .

Zegnam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 20 gru 2011, 17:26

w moim rozumieniu jest pan NIEUKIEM
Od Pana - to jest komplement!

Dla mnie od 20 lat budownictwo się kończy na 30kWh/m2 rocznie - a Pan czym się zajmuje ?

paw3leek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 577
Rejestracja: 19 wrz 2013, 19:05
Lokalizacja: Stryszawa
Re: EKSTRA OCIEPLENIE

autor: paw3leek » 13 mar 2016, 14:02

Pur piany nie sa nowe ale tez nie ma dowodow jaki wplyw maja na zdrowie.
http://www.yourlawyer.com/topics/overvi ... s-lawsuits
paw3leek


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów