docieplanie budynku

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
Rudy
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 21 mar 2006, 16:06

autor: Rudy » 01 sie 2006, 12:29

Tomaszu 11. Jak dasz folią od środka na to zagrzybienie to po dwóch miesiącach będziesz miał grzyb na całej ścianie. Jedyna rada jak napisał Wilhelmi - ocieplenie budynku (mostek termiczny na wieńcu masz) od zewnątrz i dobra wentylacja. Teraz masz na wieńcu mostek termiczny i wykrapla ci się na nim para z pomieszczenia a to stwarza doskonałe warunki do rozwoju grzybom. Docieplić i wentylować. A z folii możesz sobie szklarenkę zbudować.
miłego dnia

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 sie 2006, 12:44

Izolacja wodna i cieplna, wentylacja i ogrzewanie są ze sobą połączone i wzajemnie na siebie odziaływują. Prof. Żmijewski twórca NAPE powiedział : im mniej potrzeba energii tym należy stosować droższe, szlachetniejsze źródła ciepła. A u nas klient wybiera sobie grubość i jakośc izolacji, piec i grzejniki, wentylacje, co tam zareklamują w Muratorze zbyt często to źle działa. Projektów gotowych jest do cholery, ale proszę mi pokazać choć jedną pracownię czy jeden opis projektu, w którym byłoby "ile pali"? Czy kupując samochód, który przeciętnie służy nam 5 lat(dom znacznie dłuzej) nie patrzymy na ten parametr??? Jestem pewien, że gdyby zużycie energii w kWh/m2 rocznie było podawane obowięzkowo, lub klienci bez tego nie braliby projektów do ręki zaraz jakośc izolacji i wentylacji by się poprawiła. Przy całym szcunku Panie Fruzin, czy może Pan odpowiedzieć czemu zużycia się nie podaje??? I czy nie mam racji, że powinno?

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 01 sie 2006, 13:35

Właśnie w trakcie czytania chciałem o tym napisać, ale skoro na końcu postu prosi mnie Pan to odpowiadam.
Faktycznie. Osobiście uważam, że powinno być podawane ile energii zużywa budynek na cele ogrzewania (podgrzewanie wody pomijam bo to zależy od preferencji inwestora - czy woli się kąpać czy brać prysznic, czy robi to kilka razy dziennie czy raz w tygodniu itp.)
Bardzo często wolimy zapłacić więcej za coś co będzie tańsze w użytkowaniu - np. żarówki energooszczędne.
Gdyby w prosty sposób przyszły użytkownik wpisał sobie w kalkulatorek zapotrzebowanie na energię x cenę czynnika grzewczego to otrzymałyby przybliżone koszty ogrzewania budynku.
Z budynkami zachowujemy się trochę jak amerykanie z samochodami. Nie wiem czy przeciętny amerykanin wie ile jego samochód pali. Za to doskonale wie ile płaci za ogrzewanie domu. U nas jest dokładnie na odwrót.
Reasumując
Tak naprawdę czego można oczekiwać od projektu za 1500zł...
opis, rzuty, przekrój, elewacje, prąd, woda, gaz... ot syćko
folia kubełkowa... czemu nie
robota będzie za parę lat...
i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 01 sie 2006, 15:06

Mój projekt kosztował 9000 zł . (200 m2) ale na tym, podobnie jak na izolacji i wentylacji oszczędzać nie można. Lepiej ( a awet koniecznie)wywalić CO i CWU.
Co do Amerykanów, to też się zmieniło. Skończyło się najdrozsze w eksploatacji nadmuchowe ogrzewanie. A co do samochodów to Bush w orędziu zapytał: czy musimy być zalezni o ropy z zatoki Perskiej? Czy nie mozemy jeździć hybrydami palącymi 3-4litry i ... dotarło . Nawet hyundaj chrysler i co tam jeszcze zaczeły sprzedawać hybrydy. Za trzy cztery lata samochod duzo palący będzie niemodny.
Co do kalkulatorków, czy żarówek energooszczędnych, to raczej jestem przeciwny. Nie rozdzielam kosztów ogrzewania od innych. W domach izolowanych nie stosuje się CO tylko ogrzewanie nie-co elektryczne (piec nie umie mało produkować ciepła i precyzyjnie je aplikować) więc żarówki zwykłe ogrzewają dom , liczy się bilans. mniej zużyje żarówka więcej grzejnik. A miłe ciepłe światło jest ważdym elementem fajnego domu. Co do kalkulatorków, będą oszukiwać tak jak teraz audyt, każdy będzie go pisał pod siebie. To co Pan przytaczał, że gość by uzasadnić ocieplenie ścian założył , że 3% ucieka do ziemi a 40 % ścianą (czy coś takiego) gdyby załozył np 50% do ziemi a 7% ścianą (tak uczą w Norwegii przy jednakowej izolacji) jego broszurka o ocieplaniu byłaby ... nie byłoby jej.
Pozdrawiam

fruzin
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1138
Rejestracja: 28 kwie 2006, 0:03
Lokalizacja: Lublin

autor: fruzin » 01 sie 2006, 15:39

Dość już tych polemik.
Panie Tomaszu11 :-)
Dorażnie może Pan potraktować ścianę środkiem grzybobójczym BORAMON.
Następnie pomalować ścianę w tych miejscach farbą silikatową lub silikonową (uwaga na cenę - drogo).
Farby te mają odczyn silnie alkaliczny i tym samym skutecznie wstrzymują rozwój grzybów pleśniowych (tzn. pleśni).
Prosze pamiętać, że to tylko zapobieganie skutkom, a nie usunięcie przyczyny.
Jak już koledzy powiedzieli przyczyną jest przemarzanie wieńca (być może ma Pan jakieś przecieki z dachu). Wieniec trzeba docieplić. Najlepiej całą ścianę. Metoda docieplenia do własnej oceny i wyboru. Moje stanowisko Pan już zna.
Pozdrawiam
folia kubełkowa... czemu nie

robota będzie za parę lat...

i nie ma czegoś takiego jak 99% izolacji


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów