Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

Domy drewniane w praktyce ? tajniki prawidłowej budowy domów w różnych technologiach, specyfika eksploatacji, zagadnienia techniczne i opinie użytkowników. Wszystkie informacje na temat domów drewnianych znajdziesz w tym dziale.
zarzyk20
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 23 lis 2010, 13:46
Lokalizacja: Krakow
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: zarzyk20 » 26 lis 2010, 20:13

nigdy nie powinno sie mieć 100% pewnosci bo spalić możę sie wszystko pytanie tylko w jakiej temperaturze. przeprowadzalismy doświadczenie na drzewie suszonym struganym itp zaimpregnowanym i bez impregnacji. szkoda ze nie mam zdjec z tego doswiadczenia pokazałbym ci ze opalane palnikiem przez ok 10 min jeden spalił sie doszczetnie a drugie sie tylko troche zwegliło na ciemnobrązowo nie na czarno. najlepsze jest to ze dało sie bezposrednio zaraz po doswiadczeniu dotknąć reką. nie pobiera ciepła.pozdr.

Awatar użytkownika
Andrzej Wilhelmi
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2153
Rejestracja: 22 lis 2005, 22:08
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: Andrzej Wilhelmi » 26 lis 2010, 21:16

Mnie właśnie oto chodzi aby nie ferować opinii, że jak jest zabezpieczone to się nie spali. Stosowane środki zabezpieczające utrudniają zapłon drewna i obniżają jego palność natomiast w żaden sposób nie czynią go niepalnym. Pozdrawiam.

sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: sfirma » 18 gru 2010, 0:20

Witam. Jestem 100% zwolennikiem budowania z drewna. W przyszłym roku planuję postawić sobie kanadyjczyka albo raczej szwedzika :) czyli zmontowanie gotowych elementów. Od ponad 14lat wykonuję prace wykończeniowe, mam parę dyplomów i masę zadowolonych klientów. Z tego co obserwuję tradycyjne czyli cementowe budownictwo schodzi na psy. Mam masę pracy z naprawą czy niwelowaniem skutków spapranej, częściej deweloperskiej roboty. Kanadyjczyka miałem okazję parokrotnie wykańczać i nie ma przyjemniejszej pracy jak w takim budynku. Przeczytałem wypowiedzi i zgadzam się z Panią w 100%. A skutki budowania bez wiatroizolacji można sobie obejrzeć na zamojszczyźnie. Tragedia w portfelu, bo faktycznie "wywiewa" kasę wydawaną na ogrzewanie. Z prawidłowo zaizolowanym budynkiem nie ma prawa mieć nikt problemu a późniejsze kłopoty wynikają z nieprawidłowego "opatulenia" folią budynku. Wielu klientów których odwiedzam nie widzi innej możliwości spędzania życia, życia zdrowego jak w domu drewnianym. I owszem w Stanach buduje się tak prawie wszystkie domy mieszkalne, bo są tanie w montażu i utrzymaniu. Ja preferuje jednak solidność szwajcarską, gdzie stawiają z gotowych elementów z praktycznością i prostotą norweską, gdzie na izolacji nie oszczędza się i śmiało montują nawet 30cm wełny. Pozdrawiam.
sławek

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 03 sty 2011, 23:01

sztuczny miód państwo produkujecie ,towarzystwo wzajemnej adoracji AMERYKA,KANADA ich technologia my głupi i musimy sie od nich uczyc ,pachnie mi tu ITB naukowcy co udowodnili już prawie wszystkim ze drewno sie nie pali i ze strugane ,jezyki ognia sie ślizgaja ,tylko cienkie elementy sie spala ale nic nie szkodzi bo grube zostana ,brak dostepu tlenu nie ma zadnej naturalnej wentylacji pod dachem ? itd ciekawe co myslicie jak siedzicie sobie przy kominku ?jak ogladacie zdjecia z gaszenia pozaru , a płyty g-k badania ogniowe i rozwiazania i normy . Tak dobrze to tylko w laboratorium sie wszystko udaje i dostaje sie na to papier bo sie za to płaci i pan pisze co trzeba dla producenta płyty . Chłopaki ze szczecina próbuja przerwac ta zmowe milczenia ze jest tak wszystko super ale szkielet jest hermetyczny i trudno reformowalny widac to po producentach i nie bede wam wiecej kadził, tylko tak długo jak ci emeryci z knaufa i rigipsa itd nie odejda na emeryture to sie napewno nic nie zmieni w szkielecie. My polacy tacy głupi nie jestesmy za jakich oni nas maja. Nie kadze wam wiecej tylko prosze o wiecej rozwagi w wypowiedziach bo szkielet jest dobry tylko zacofany.

Inez Co. Domy Kanadyjskie
rekomendowany doradca
Posty: 188
Rejestracja: 06 gru 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: Inez Co. Domy Kanadyjskie » 07 sty 2011, 13:42

Kapsel14,
Bądź tak miły i albo wnoś coś do dyskusji, albo nie zaśmiecaj forum.

Tutejsze forum to nie miejsce, w którym ludzie się obrzucają błotem albo wypisują, że domy szkieletowe są złe, bo są złe. Chcemy tu merytorycznej dyskusji, więc jeśli nie masz nic konkretnego do napisania to po prostu nie pisz.

anetka40
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2011, 14:29
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: anetka40 » 07 sty 2011, 14:56

Witam wszystkich.zastanawiam się nad postawieniem takiego domu i bardzo bym prosiła o opinię osób które mają już taki dom i o namiary na dobrą firmę ,która zajmuje się budową takich domów.

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 07 sty 2011, 20:41

Nie napisałem ze domy szkieletowe są złe tylko ze sa dobre. .Zobowiazuje sie do merytorycznego uzasadnienia mojego stanowiska w przedmiotowych kwestiach w ciagu kilku dni.

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 09 sty 2011, 12:39

" Cudze chwalimy swego nie znamy " INNOWACJA TRANSFERU MYŚLENIA I TECHNOLOGII
-"transfer myslenia "-dla celów marketingowych slogany typu Ameryka ,Kanada są uzasadnione i zrozumiałe dla mnie. trendy uswiadomiania potencjalnych klientów w kwestiach merytoryczno-technicznych również. Transfer technologi budownictwa szkieletowego mamy dawno za sobą. Produkty naszego sektora szkieletu w niczym nie odbiegaja od swiatowych standartów , ceny mamy konkurencyjne oferując wysokiej jakosci produkty. I wydaje sie że wszystko jest OK o co temu facetowi chodzi ?

:shock:
Panowie stagnacja ,kryzys, tniemy koszty,i nie wychylamy sie przed "ORKIESTRE" nic nie robimy ,czekamy aż inni cos wymyslą za nas obserwujemy konkurencje, poza koniecznymi działaniami dorażnymi. DO RZECZY
-Polskie budownictwo szkieletowe powinno zmienić kurs jak najszybciej
Głównym powodem jest zacofana technologia suchej zabudowy szkieletu powszechnie uwazana za poprawna i sprawdzoną w praktyce i potwierdzona badaniami.Badania ogniowe okładzin z G-K,G-W itd przeprowadzano jedynie na odrebnych elementach konstrukcyjnych!!!!!!!!!! jak sama ściana !!!!!lub sam sufit !!!!!!paląc środek elementu badanego.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nie uwzględniając naprężeń eksploatacyjnych !!!!!,złożonosci konstrukcji!!!!!!,dylatacyjnych połączeń,!!!!!!! palności elementów wykończeniowych !!!!!!!!i ich zachowań w konstrukcjach w połaczeniu z gipsem.!!!!!!!!... itd . Ta bezmyslna technologia nie usprawiedliwia nas w mojej ocenie a fakt ze normy czegos nie wymagaja nie zwalnia od zdrowego rozsądku. G-K zwykla zamiast GKF bo norma to TYM BARDZIEJ powinno sie cos uczynić - TRANSFER MYŚLENIA ZDROWO ROZSĄDKOWEGO.
PROPONUJE - na wstepie wykorzystanie kilku profili z technologi suchej zabudowy jako barier OGNIOWYCH KLASY A 1 w uzasadnionych miejscach konstrukcyjnych ! WYKORZYSTAĆ EFEKTY UGIĘCIA SIĘ PŁYT G-K...idt.
- NIE BAĆ SIE KOSZTÓW MOZE MAX 300-500 PLN na domek kanadyjsko-amerykański
-ZROBIĆ PARE FILMIKÓW , ULOTKI ...itd i POKAZAĆ SWIATU ZE POLAK POTRAFI i wtedy możemy zostawić konkurencje swiatowa z reka w NOCNIKU.
PANOWIE -ODWAGI POLSKI SZKIELET ZROBI KROK DO PRZODU NADAL BEDZIE SZKIELETEM nie amerykanskim,niemieckim....TYLKO POLSKIM !!!!!!!!!
-deseczki , listeweczki,łateczki .....itd po paru latach są suche jak pieprz niech oni udowadniaja ze to sie nie pali !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
normy normami nie chciałbym aby znowu polską mysl techniczna wykorzystali inni a my jak te osły za nimi dopiero , okroiłem zagadnienia techniczne z uwagi ze to nie miejsce aby wyjasniac to wszystko dokładnie w razie zainteresownia problematyka prosze o kontakt tel 721-750-359
pozdrawiam -i przepraszam za terapie szokowa w pierwszym poscie

Inez Co. Domy Kanadyjskie
rekomendowany doradca
Posty: 188
Rejestracja: 06 gru 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: Inez Co. Domy Kanadyjskie » 09 sty 2011, 14:06

Kapsel,

Po pierwsze prosba: Jeden wykrzyknik daje tyle samo co 20 wykrzyknikow, tylko nie denerwuje.

Po drugie: z Twojego posta zrozumialam tyle, ze dom kanadyjski oblozony zwykla plyta GK spali sie, bo po paru latach jest suchy jak pieprz, a odpornosc ogniowa byla testowana na kawalkach belek.
Jesli dobrze zrozumialam to powiem Ci, ze widzialam dom kanadyjski po dwu i pol godzinnym pozarze. Spalila sie (czesciowo) wykladzina na podlodze i (czesciowo) kanapa. Reszta byla okopcona. Z elementow konstrukcyjnych - nadpalone (ale nie spalone) byly 3 czy 4 belki stropowe i jedna krokiew.
Ogolnie straty: 20% ogien, 30% okopcenie i smrod, 50% zalanie (strazacy).
Strazacy mowili, ze dzieki temu, ze dom byl dobrze zbudowany (wszedzie welna i GK) to nic powaznego sie nie stalo. Cala konstrukcja jak byla wytrzymala wczesniej tak byla i po pozarze, bo drewno nie zmienia swych nosnych wlasciwosci.
Drewno jest suche jak pieprz nie po praru latach tylko po pierwszej zimie. Wtedy z 15-18% zmienia wilgotnosc do nawet 6%. Latem znowu nabierze do jakis 10% i zima znowu spadnie do 6. I tak co rok.

Dla mnie dyskusja na temat palnosci domow kanadyjskich jest strata czasu. Wystarczy zastanowic sie jak jest zbudowany dach domu murowanego. Dlaczego pozar ma nie zniszczyc dachu w murowanym, a pozrec calego kanadyjczyka? Czy pozary w kanadyjczykach tez sa inne?

I prosze nie mowic, ze w murowanym to tylko dach.
Jesli pali sie dach w murowanym to:
- caly dom jest zalany woda przez strazakow
- instalacja elektryczna jest tak uszkodzone, ze modernizacja kosztuje wiecej niz polozenie nowej
- cala wykonczeniowka jest do zrobienia (podlogi, sciany, drzwi, schody) z powodu wody wylanej przez straz pozarna
- jesli pozar trwal dluzej to jest duza szansa, ze strop nie ma juz swojej wytrzymalosci i trzeba go rozebrac. w stropie murowanym (wszytsko jedno czy teriva czy wylewanym) jest zbrojenie. Pod wplywem temperatury zbrojenie sie rozszerza. Nawet jak pozar zostanie ugaszony, to zbrojenie nie wraca dow swojego pierwotnego stanu. Konstrukcyjnie czesto strop jest do smieci.
Jak dom nie ma dachu, stropu, czesci instalacji i calej wykonczeniowki to sorry - wolalabym zbudowac nowy niz ten remontowac. Koszty te same, a latwiej.

pozdrawiam,
Agnieszka Lipka

Inez Co. Domy Kanadyjskie
rekomendowany doradca
Posty: 188
Rejestracja: 06 gru 2008, 12:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: Inez Co. Domy Kanadyjskie » 09 sty 2011, 14:16

anetka40 pisze:Witam wszystkich.zastanawiam się nad postawieniem takiego domu i bardzo bym prosiła o opinię osób które mają już taki dom i o namiary na dobrą firmę ,która zajmuje się budową takich domów.


Wejdz na blog www.domykanadyjskie.mojabudowa.pl. Jak bedziesz szukala firmy do budowy kanadyjczyka to upewnij sie, ze robia wszytsko zgodnie z technologia. Na blogu znajdziesz monostwo zdjec i porad, na co trzeba zwracac uwage.

Ja mieszkam w takim domu od 10 lat i w zyciu nie zamienilabym go na murowany. Z sympatii do tych domow (od 20 lat interesuje sie ta technologia) pare lat temu zaczelam je budowac. Zatem moja opinia moze byc dla Ciebie stronnicza.

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 09 sty 2011, 16:19

Zle mnie pani zrozumiala zagadnienia które poruszyłem dotyczą całego segmentu suchej zabudowy nie wyłączając budownictwa tradycyjnego. To nie był zamach tylko na kanadyjczyka ,analogiczne rozwiazania jak w szkielecie mamy w budownictwie tradycyjnym. Budowałem swoje domy wykorzystując rozwiazania własnie z budownictwa szkieletowego z znaczącym zastosowaniem elementów drewnianych i systemów suchej zabudowy nawet polecam ta technologie.
Nie kwestionuje wielu słusznie podniesionych przez panią opini. Moim nadrzednym celem było poruszenie wybranych tylko kwesti. Reasumując moim zdaniem ogień to przeciwnik który nie wiadomo kiedy i kogo zaatakuje, wykorzysta każdy bład nasz i innych i prosze go nie bagatelizowac. Widać ze w kanadzie i stanach jest już tak dobrze ze zlikwiduja straz pożarna w 90 % maja wszystko załatwione . WIĘC JEST JUŻ TAK DOBRZE ŻE LEPIEJ BYĆ NIE MOŻE . To jak oni pokazują w ameryce w telewizji jak sie domek spalił to nieprawda ?
TELEWIZJA .KŁAMIE ! A MEDIA SA TENDENCYJNE.!

Awatar użytkownika
BRICKI
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2011, 7:01
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA
Kontaktowanie:
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: BRICKI » 13 sty 2011, 7:27

Witam miałem okazje zapoznac sie z technologia budowy domów typu "kanadyjskiego" w Norwegi
i jest ona sprawdzona i wykorzystywana tam na szeroka skale .A co do palnosci to niestety gdy juz dojdzie do zapłonu i chałupa sie dobrze rozpali to nie ma ratunku .Stad w Norwegi na wyzszych kilku pietrowych domach tego typu zakłada sie drabiny pozarowe . W zeszłym roku miałem okazje budowac tego typu dom w Polsce 6x9 + poddasze wg technologi "kanadyjskiej" i jest to super sprawa .Co do ogrzewania to dom tego typu jest w stanie bardzo szybko uzskac własciwa temperature wewnetrzna ale tez bardzo szybko stygnie .Nie akumuluje ciepła tak jak sciany murowane .
Adaptacje -Remonty-Wykonczenia
Bricki

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 13 sty 2011, 20:36


sfirma
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 17 gru 2010, 23:08
Lokalizacja: Lublin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: sfirma » 18 sty 2011, 20:53

Jaki to ma związek z tematem,hę?
sławek

kapsel14
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 18 gru 2010, 11:02
Lokalizacja: szczecin
Re: Zapraszamy do dyskusji na temat domów kanadyjskich!

autor: kapsel14 » 26 sty 2011, 16:39

wyluzujemy i troche poczekamy a potem wstawimy pare filmików na yutube i wszystko będzie jasne jak słonce na niebie.


Wróć do „Domy Drewniane ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów