Elektryczne piece akumulacyjne

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

MistrziMalgorzata
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2011, 15:14
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: MistrziMalgorzata » 14 lis 2011, 15:33

Witam,
prośba o poradę.
Od jakiegoś czasu jesteśmy z mężem szczęśliwymi posiadaczami wymarzonego domu. Problem jest jednak z ogrzewaniem. Dom posiada tylko i wyłącznie ogrzewanie kominkowe z płaszczem wodnym z rozprowadzeniem na kaloryfery i ogrzewanie podłogowe. To nasza pierwsza zima i już wiemy, że będzie ciężko. Powód: cały dzień jesteśmy poza domem, więc nie ma komu w kominku napalić, a temperatura spada jak tylko przestaniemy w nim palić.

W tym momencie zaczęliśmy się zastanawiać nad jakąś alternatywą do ogrzewania kominkowego. Może ktoś jest w stanie nam coś doradzić.
Szczegóły domu to: Wolnostojący, rok budowy 2009, ocieplony z tynkiem, W podstawie ma około 70 metrów, góra (poddasze) jest w tym momencie w stanie surowym, natomiast w planach chcemy je zrobić na użytkowe. Myśleliśmy o piecu akumulacyjnym, ponieważ nie mamy za dużo miejsca na to, żeby wstawić np. jakiś podajnik wielofunkcyjny np. na ekogroszek.

Nie mamy zielonego pojęcia z jakimi kosztami instalacji musimy się liczyć i jakie koszta potem nas czekają podczas okresu grzewczego.
Z góry dziekuję za odpowiedź.
pozdrawiam

Killatha
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2011, 6:01
Lokalizacja: Zabrze
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Killatha » 23 lis 2011, 7:42

każdy system grzewczy ma swoje wady i zalety
co założyć to zależy
1. od tego co macie do dyspozycji - gaz, olej...
2. ile macie miejsca na źródło ciepła
3. ile macie pieniędzy

ogrzewanie gazowe wymaga doprowadzenia gazu, kocioł jest mały, automatyka sprawdza się bardzo dobrze

ogrzewanie olejowe - kocioł mały , potrzebne jest miejsce na zbiornik oleju

ogrzewanie paliwem stałym - potrzebne miejsce zarówno na składowanie opału jak i na kocioł (zajmuje dosyć dużo miejsca)

pompa ciepła - potrzebne dobre niskotemperaturowe źródło ciepła (konieczne prace ziemne o bardzo dużym zakresie), dosyć drogie inwestycyjnie, tanie w eksploatacji - energia idzie tylko na napęd

ogrzewanie akumulacyjne - konieczna odpowiednia instalacja elektryczna, rachunki tez nie wyglądaja zbyt ciekawie

promienniki - może jako ogrzewanie dyżurne, jak na mnie zbyt drogie

kominek już macie

solary? nie w warunkach polskich, nie jako jedyne, drogie inwestycyjnie, jak eksploatacyjnie to nie wiem, nigdy tego nie czyściłam
wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem od trumny

zengo
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 03 kwie 2010, 19:37
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: zengo » 14 sty 2012, 21:54

Witam,

O ogrzewaniu domu należy zdecydowanie pomyśleć przed jego budową. jest to może jedne z najważniejszych elementów o które trzeba się najbardziej zatroszczyć, gdyż rachunki bolą już do końca życia. Koleżanka Killatha opisała co teoretycznie można zrobić, tak naprawdę trzeba sobie odpowiedzieć czy możecie doprowadzić tanio gaz, jak tak to fajnie i można myśleć o gazowym ogrzewaniu nawet jeszcze teraz chodź jego instalacja nie będzie łatwa i tania.
Bardzo fajne są systemy z pompą ciepła, ale na tym etapie to już zapomnijcie. Ja się to dobrze zaprojektuje cały system z pompą, rekuperacją a przed wszystkim GRUNTOWYM WYMIENNIKIEM CIEPŁA (zainteresowanych odsyłam do internetu po więcej informacji a zdecydowanie zwiększa on wydajność całego systemu.) Tak naprawdę to zostają wam chyba tylko piece akumulacyjne.
Wcześniej kolega Jarek W. pozwolił sobie zareklamować swoja firmę więc i ja zareklamuje swoją gdyż również handluje ogrzewaniem elektrycznym i po piece akumulacyjne zapraszam do nas na http://www.dobregrzejniki.pl. Sytuacja się zmienia na rynku dość dynamicznie, ale obecnie (i tak się staramy) mieć najniższe ceny w Polsce.
Jest też obecnie inna alternatywa do piecy akumulacyjnych, które faktycznie opłaca się wstawić jak się ma 2 taryfę, a myślę o grzejnikach panelowych na podczerwień. W kosztach zakupu niewiele tańsze, ale mają niskie pobory mocy i mają wiele innych zalet. Nie trzeba zmieniać też taryfy na II a nie zawsze jest to korzystne bo jak się to zrobi to prąd w I taryfie jest przecież droższy niż w przy 1 stawce. Jak będziecie tym zainteresowani to mogę napisać 2 słowa więcej na ten temat.

Arius Adolf Nowak
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Arius Adolf Nowak » 15 sty 2012, 1:06

Radziłbym porównać koszty użytkowania różnych systemów w duży mróz (-15):
http://bioenergia.energo24.pl/189,porow ... ow-energii
POwinno to pomóc w lepszym rozeznaniu tematu.
Należy jednak dodać że już pod koniec roku prąd POdrożeje (+) 60%.
Ile gaz i węgiel, tego nie wiedzą nawet Prezesi bo ich POzwalniali i brak chętnych, nawet z łapanki.
NSPAP
http://nspap.livejournal.com

rikolvik
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 07 gru 2011, 15:50
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: rikolvik » 23 sty 2012, 13:57

Nawiązując do głównego wątku, moim zdaniem godnym polecenia są piece akumulacyjne dynamiczne. Osobiście sam posiadam takie piece w mieszkaniu i jestem z nich zadowolony. Przy uważnym doglądaniu i ustawieniu, rachunki nie są duże. Bardzo mi pomogła w doborze piecy oraz wyjaśniła mi dużo mankamentów, jedna z firm z Krakowa mianowicie firma Inproel, podaje link dla zainteresowanych Firma Inproel. Piece są marki Stiebel Eltron i są cichymi piecami, nawet mam w sypialni i nie przeszkadzają mnie i żonie podczas snu. Natomiast piece statyczne są dość drogie jeśli chodzi o koszty eksploatacji, dlatego nie polecam. [/url]

Arius Adolf Nowak
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Arius Adolf Nowak » 23 sty 2012, 14:11

Zwykłe grzałki za 100zet+zbiorniki są w tej chwili najtańszym źródłem ciepła, min. 35% tańszym od wszystkich innych sposobów:
http://forumbudowlane.pl/vt/31346/0/wyz ... -techniki-.
To najlepsze połączenie z kominkiem, zwłaszcza jak ktoś już ma jak np. "MistrziMałgorzata".
Tak czy owak
dobrze radzi
tylko
Dr Adolf Nowak

P.S.
Ale ze wszystkimi inwestycjami radzę się wstrzymać do rozdania świadectw.
Mogą być zupełnie niepotrzebne:
http://nspap.livejournal.com/3627.html

lukasz115
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 01 lut 2012, 8:35
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: lukasz115 » 03 kwie 2012, 15:31

Widzę że koledzy już poradzili, ale przyłącze się, polecam ogrzewanie elektryczne, a dokładnie piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem. Jęsli chodzi o producenta ja osobiście w domu mam piece niemieckiej firmy tutaj link http://pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/ polecam, bardzo dobra firma solidne wykonanie urządzeń. Tanie w eksploatacji.

mirolor76
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 lip 2012, 11:53
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: mirolor76 » 05 lut 2013, 9:02

heniek113 pisze:Piece akumulacyjne długo utrzymują ciepło, a co za tym idzie są ekonomiczne w użytkowaniu. Duży wybór pieców jest na - dobregrzejniki.pl


Zgadzam się z kolegą. Piece akumulacyjne są naprawdę świetne, ja osobiście polecam. Jeśli ktoś jest zainteresowani takim ogrzewaniem to polecam Inproel Sam kupiłem u nich i jestem zadowolony. Pozdrawiam

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Enerbau » 12 lut 2013, 0:07

I tu leży problem dlaczego wiekszość ludzi uważa, że ogrzewanie elektryczne jest najdroższą formą ogrzewania. I mają w tym przypadku rację!
Ani piece akumulacyjne, ani dmuchawy grzejne, ani tradycyjne maty grzewcze zatopione w betonie nie są energooszczędne. Czy sie to komuś podoba, czy też nie!
Tak jak się kiedyś skończyły tradycyjne piece kaflowe, tak też się teraz kończy czas tradycyjnego ogrzewania centralnego w budownictwie indywidualnym , a nawet w blokach.
Czas na nowe. Gdybyśmy wciąż upierali się przy starych sprawdzonych metodach, to do do dzisiaj jeździłyby parowozy, a w powietrzu królowały balony i sterowce.
Panele grzejne na podczerwień doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, które wynajmujemy.
Jeżeli mamy dom, albo mieszkanie własnościowe, to najlepszą opcją jest powierzchniowe ogrzewanie na podczerwień, które zapewnia najlepszy komfort cieplny i jednocześnie najniższe koszty użytkowania. Do wyboru stoi ogrzewanie podłogowe, sufitowe, a nawet ścienne. Warunkiem oszczędnego grzanie jest jednak dobra izolacja mieszkania, bądź budynku. Ponieważ wiele wspólnot mieszkaniowych wzbrania sie przed izolowaniem budynków, bądź wykonane izolacje nie są skuteczne, pozostaje izolowanie od wewnątrz. Nie taki jest diabeł straszny jak go malują. Z regóły, wbrew krążącym opiniom, izolowanie wewnętrzne nie musi być drogie, a tak samo skuteczne.
Już 2,5 cm izolacji wewnętrznej pozwala zaoszczędzić do 30 % energii na ogrzewanie.
Temat jest więc wart przemyślenia. Izolując dziś, oszczędzamy na ogrzewaniu jutro.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Enerbau » 26 lut 2013, 21:40

heniek113 pisze:Polecam skorzystać z porad fachowców informacji na temat systemów grzewczych.

Coś więcej czy tylko link do strony firmy?











Nie po to izolujemy, by robić centralne.

mrowa123q
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2013, 9:41
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: mrowa123q » 04 lip 2013, 9:45

Witam mam pytanie, czy ktoś z użytkowników piszących w tym temacie jest może z Krakowa ??
Potrzebuję dobrej firmy, która mogła by mi przygotować instalację właśnie pod piece akumulacyjne z Krakowa. Czy może ktoś korzystał z usług tej firmy ?? . Zależy mi na dobrym wykonaniu instalacji, żeby się nie okazało później że czegoś brakuje.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 lip 2013, 11:32

Zrobić dobrą instalację na piecach akumulacyjnych, może się podjąć tylko słaba firma.

mrowa123q
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2013, 9:41
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: mrowa123q » 05 lip 2013, 8:24

Dlaczego ?? Znalazłem jeszcze jedną tutaj

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 05 lip 2013, 9:34

Piece akumulacyjne nie nadają się do współczesnych domów. Nie da się nimi ustawić temperatury.
Są też drogie, musimy zabrać kasę np z izolacji czy rekuperacji a - to ma wpływ na rachunki.
Piece akumulacyjne miały sens w czasach gdy domy były nieizolowane a wyłączenia prądy nie tak rzadkie.
Dziś, jeżeli samo statyczne wyładowanie pieca dynamicznego jest większe niż potrzeby pokoju w którym piec stoi - takie ogrzewanie nie jest możliwe do wykonania - DOBRZE

A to, że są firmy, które to robią, nie równa się temu, że można to dobrze zrobić.

Enerbau
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 6031
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Re: Elektryczne piece akumulacyjne

autor: Enerbau » 31 lip 2013, 22:42

Elektryczne ogrzewania akumulacyjne oraz grzejniki konwekcyjne należą do najdroższych systemów grzewczych. W domach niskoenergetycznych najlepiej sprawdzają się ogrzewania na podczerwień.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości

Gotowe projekty domów