Folia kubełkowa ?

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 10:24

panie TB a co ma krochmal do krochmalenia ?
rozmawiamy o izolacji fundamentów a nie o dyfuzji .
w fundamencie budy nie podpiwniczonej nawet "zakopana teściowa" wiadra pary dziennie nie wytworzy.
a w tych pańskich zdjęciach bardziej doszukiwałbym się właśnie źle poprowadzonej izolacji poziomej na garażach i podciekanie pod ściany, co zresztą potwierdza zniszczenie chodnika .
co do systemu który pan tak reklamuje .
zdaje się że zrozumiałem go lepiej niż sam reklamujący :D
składniki systemu
1 folia bitumiczna wys.30 cm na murze dla ochrony przed wsiąkaniem wody zanim odprowadzi ją drenaż .
2 folia kubełkowa zachodząca na folię bitumiczną
3 system drenów zabezpieczonych specjalnie podwiniętą folią i przyklejony do foli kubełkowej na szczelnie żeby woda podsiąkała do drenów a nie wlewała się tam od góry (po co ? po to aby żwir tworzył filtr nie pozwalający zamulić drenu)
4 styropian na foli kubełkowej dla ocieplenia fundamentu ( wg pana pewnie idioci to jacyś byli co to wymyślili - ale tak jest w systemie).
5 listwa zamykająca od góry żeby się ta woda tą drogą nie wlała (a skoro zamyka się od góry to już o przewiewie mowy być nie może)

a te niebieskie strzałeczki to możliwe kierunki rozprowadzania się wody a nie kierunki napowietrzania (wszystko w celu odprowadzenia drenem)
wszelkiego rodzaju miski są całkowitym zaprzeczeniem systemu gdyż nie pozwalają na odprowadzenie wody , a proces odparowania jest o tyle długi że szybciej ma pan wodę w niezaizolowanej ścianie która jako sucha chętnie się napije - pijaczka jedna .
jeżeli teraz wyskoczy mi pan z tekstem że do miski również robi pan drenaż to chyba zabraknie mi kulturalnych inwektyw pod pana adresem .

panie TB jak się weźmie trochę z tego trochę z tamtego i jeszcze parę takich "trochę" dorzuci to dobry z tego będzie tylko drink bo natychmiast z nóg zetnie.
natomiast systemy budowlane skuteczne są wtedy kiedy są pełne i tu już nie ma zbyt dużo miejsca na radosną twórczość własną .
chyba że zmienia pan profili firmy z budowlanej na artystyczną ale wtedy to forum jest pomyłką

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 11:30

Obrazek
Obrazek

Chętnie wyjaśnię, co ma dyfuzja do….
Kiedyś był świetne fundamenty z kamienia. Nie podciągały wody wiosną , latem, jesienią , zaś woda powstająca w ścianie zimą ( dyfuzja) mogła swobodnie ściekać przez kamienny fundament do strefy dodatnich temperatur. Ostatnio nastały czarne lata abizolowania fundamentów, robienia hydro izolacji poziomej między ścianą a fundamentem ( nie na płycie fundamentowej) co zatrzymało wilgoć w ścianie. Na zdjęciach dom z Yonga z hyro izolacją nie wpuszczającą , ale i nie wypuszczającą wody!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 11:46

no jeszcze lepszy kwiatek :D
pomyliłeś pan panie skutek z przyczyną :D
jak na moje oko to klient sobie sam osobiście i własnymi siłami zaserwował basen przy chałupie i ma pretensje że mu kafelki odpadają ???
po :
1 chodnik z kostki przy samym domu
2 obniżony w stosunku do reszty terenu
efekt namakająca elewacja .
możliwości zaradzenia odsunąć chodniczek podnieść obsypkę budynku ze spadem , potem dopiero chodniczek jako zagłębienie bądź też zrobić celowe zagłębienie dla odprowadzenia i zatrzymania wody .
źródło :
prof. B.Rouba UMK Toruń - konserwacja zabytków
"członkom Rady Ochrony Zabytków, powołanym na nową, czteroletnią kadencję. Przewodniczącym Rady na lata 2008-2012 będzie prof. Jacek Purchla z Uniwersytetu Jagiellońskiego, stanowisko jego zastępcy będą piastować prof. Bogumił Rouba oraz prof. Konrad Kucza-Kuczyński. "

ciekawe z iloma profesorami jeszcze pan zadrze panie TB :P

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 11:58

Fizyka jedna ... niezależnie od ilości opracowań. Jak tylko robię pomiary i radzę stosować instrukcje bo inaczej ... sam Pan widzi wszystko płynie. Jeżeli nie ma w ścianie paro izolacji od środka, stosowanie Pańskich metod hydro izolacji fundamentu jest szkodliwe i to wszystko. Wyżej wytłumaczyłem dlaczego. Kto chce to zrozumie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 12:03

A co do zabytków.. Stoją, bo nikt ich nie abizolował . Jak już napisałem, fundament z kamienia wody nie podciągał, ale zimą woda powstająca w ścianie mogła zejść do stopy fundamentowej. Tacy "fachowcy" od lepikowania fundamentu pojawili się na szczęście dla zabytków znacznie później.

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 12:27

panie TB argumenty
wskazałem z dużym prawdopodobieństwem co zostało spaskudzone w przypadku obu budynków których zdjęcia zostały przez pana zamieszczone .
a pan dalej swoje
nawet twórcy systemu który pan zaleca nie posunęli się tak daleko w swoich tezach , a pan dalej swoje .
merytorycznie żadnej odpowiedzi od pana nie otrzymałem bo pan dalej swoje.
więc rób pan to swoje tylko nie mieszaj ludziom we łbach bo se krzywdę zrobią przyjmując pański tok rozumowania .
nawet to że producent systemu przewiduje na ścianie czarne G też pana nie przekonuje bo pan dalej swoje .
to ja już nie mam ochoty pana przekonywać
a błędne interpretacje skutków narażają klientów na zwiększone wydatki i brak skuteczności podjętych kroków.
czyli jak pan skończy to w ramach gwarancji niech pan daje moją wizytówkę a ja potem przyjdę naprawię a pana z torbami puszczę - tak szkodzę moim klientom.
i naprawdę wydaje mi się że się nie dogadamy bo z moim IQ średnio rozwiniętej małpy ni jak nie jestem wstanie wskoczyć na pański IQ 250

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 12:41

Naprawdę! Co Pan wykazał . Przecież w pierwszym przypadku wilgoć z gruntu, czy opadów nie jest możliwa!!! To dlaczego w drugim przypadku ma być odwrotnie. problem jest przy mrozach nie jesienią przy opadach. To wilgoć z wewnątrz!!! Brak paro izolacji w ścianie ! I niewypuszczająca wody hydro izolacja fundamentu! Co tu jest do rozumienia! To proste!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 12:58

co wykazałem ????
wykazałem pańską ignorancję w temacie osuszania i zabezpieczania przed namakaniem
zdjęcie 1
garaż podziemny
strop betonowy na którym postawiono budynek i się wcale nie zdziwię jak się okaże że strop siadł może nieznacznie ale zrobił nieckę i woda się zbiera na stropie zamiast z niego być odprowadzana co prowadzi do zalewania ścian ponad izolacją poziomą , a że zimą też mnie nie dziwi bo różnica temperatur istnieje nawet jak garaż jest nie ogrzewany.
zdjęcie 2
budynek nasiąka jesienią a zimą tylko zmarznięta woda odwala dekorację bo zwiększa własną objętość :D
pokaż mi pan tą ścianę od strony piwnicy wtedy podyskutujemy albo jeszcze lepiej podaj pan adres to obejrzę sam a nóż przyznam panu rację

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 13:16

Osiadła płyta betonowa???.. nad garażem. Na której jest 10 kondygnacji??!!! Może Pan tam jechać nawet dziś ( Kochanowskiego 39) tam kropla wody z zewnątrz nigdy się nie dostała! Adres drugiego domku też mogę podać... jest na górce!
Pan się zacietrzewił i nie próbuje nawet zrozumieć super prostych spraw. Ale wiem, że jak zacietrzewienie minie, zacznie Pan powrotem myśleć, zrozumie Pan fizykę na spokojnie i przestanie zatrzymywać wilgoć w fundamencie.
Pozdrawiam!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 13:42

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Osiadła płyta betonowa???.. nad garażem. Na której jest 10 kondygnacji??!!!
Pozdrawiam!


panie TB ja rozumiem że garaż ma znacznie większą powierzchnię niż stojący nad nim budynek i w związku z tym dopuszczam fakt iż strop garażu w którym się nie pojawiła ani kropla wody (świadczy to o dobrym wysmarowaniu mazidłem )ma prawo siąść / czyli u góry woda robi co chce oprócz zajścia w dół bo nie może . Jeżeli są minimalnie skopane spadki to woda idzie pod ścianę tego wieżowca i efekt jest widoczny.elewacja dostaje w D bo u góry jest tylko izolacja pozioma a brak pionowej choćby na 20-30 cm nad powierzchnię gruntu.

a ten domek na stoku czy na górce jak pan woli też pokazuje pan tylko niszczenie elewacji spowodowane zamakaniem od zewnątrz elewacja nie jest za hydroizolacją tylko przed i to że to czarne G jest tam na ścianie nie ma nic wspólnego z odpadaniem ozdóbek bo tak czy inaczej by odpadły tylko ściana nie dostaje bo jest chroniona . poprawienie kilku elementów zewnętrznych całkowicie rozwiązuje sprawę i pozwala na zachowanie ozdóbek do czasu chęci ich wymiany .
dziś nie pojadę oglądać bo z wybrzeża trochę daleko :) ale przy okazji nie wykluczam takiej opcji.
co do zaś samego zacietrzewienia to ja idę na kompromis pisząc że jest to jeden z systemów do zastosowania w ściśle określonych warunkach .
jak wygląda pańska chęć do kompromisu ??
co do fundamentów kamiennych - kamień jest takim naturalnym mazidłem nie chla wody a zaprawa wapienna z krową w środku też jest na tyle tłusta by wody nie przyjmować .
skoro już nie zaganiamy stad wołów do dołów z wapnem dla lepszego wiązania to te braki trzeba czymś nadrobić

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 14:11

Amen! Pan tam był , Pan wie lepiej! Nawet ekpertyzy (przy reklamacji) konieczne Pan zna! Pozdrawiam!

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 14:57

a kto robił te ekspertyzy ?
i napisałem ze przypuszczam
a pan pisze że najlepsza hydroizolacja to jej brak :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lut 2009, 16:46

Napisałem, że hydro izolacja jest po to by fundament był suchy. Dlatego wilgoć musi być wypuszczana, ale nie wpuszczana. Pan udaje czy naprawdę prostych spraw nie rozumie?

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 23 lut 2009, 18:10

no cóż moim zdaniem do wydania ekspertyzy niezbędny jest ekspert ,
no cóż mogę się mylić :)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 lut 2009, 10:13

W czasie największych ulew w bramie przejściowej na płycie betonowej, nie ma ani kropli wody! Wilgoć "wychodzi " tylko podczas mrozów! To woda ze środka, wykrapla się w ścianie, bo nie dano paro izolacji ( jak to się czyni np w dachu)


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 22 gości

Gotowe projekty domów