Docieplenie poddasza w zamieszkanym domu

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tonopah
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 09 gru 2008, 12:20
Docieplenie poddasza w zamieszkanym domu

autor: tonopah » 06 sty 2009, 10:16

Witam
Kupiłem dwa lata temu dom od dewelopera no i gdy przychodzi zima to ciężko mi dogrzać poddasze użytkowe. Zauwazyłem że szybko z dachówek znika szron czy śnieg, a sufity głównie skosy są bardzo zimne. czy istnieje jakaś możliwość poprawienia izolacji. Jeśli tak to jak i jaką zastosować.
Pozdrawiam
Bartek

strelba

autor: strelba » 11 sty 2009, 21:15

Na twoim miejscu sprawdziłbym czy grubość wełny jest zgodna ztym co jest w projekcie.Jak to napisał na tym forum jeden mądry człowiek minimum to jest 18 cmgrubości.U Ciebie albojest za mało wełny albo źle ułożona.Jeśli nie masz podlogi na strychu łatwo jest to sprawdzić.Żeby sprawdzić i poprawić skosy trzeba niestety odkryć płytę GK.Na Twoim miejscu wynająłbym fachowca który sprawdziłby przynajmniej niektóre najbardziej podejrzane miejsca iewentualnie potem by te miejsca poprawił.
Jeszcze sprawdż paroizolację oraz wyłaz strychowy czy posiada termoklapę.co do poprawianiaizolacji to według mnie to jest już działka dewelopera.Ukryte wady nie ulegają przedawnieniu jeżeli chodzi o gwarancję

Dani24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:25
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
dziury w izolacji

autor: Dani24 » 11 lut 2009, 9:24

Witam,
Podane informacje mogą świadczyć o dwóch aspektach albo izolacja została źle wykonana albo jest niewystarczająca. Aby to sprawdzić bez demontażu płyt GK najlepiej wykonać zdjęcia termowizyjne. Jeśli okaże się że są braki izolacji albo jest ona nie wystarczająca, ale jest jeszcze wolna przestrzeń można tam wdmuchać materiał izolacyjny najlepiej oparty na celulozie. Takie rozwiązanie czyli wdmuchanie materiału sypkiego w puste przestrzenie jest najlepszym, najkrótszym i najmniej inwazyjnym (mimo otworów technologicznych) rozwiązaniem.
Jeśli ktoś boryka się z podobnymi kłopotami służę pomocą, wykonujemy również zdjęcia termowizyjne. Więcej informacji na stronie gamma.hg.pl lub ekofiber.com.pl
Moja firma zajmuje się pneumtycznymi technologiami dociepelń budynków mieszkalnych, biur, hal, kurników itp.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów