ochrona izolacji fundamentow

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Wentylek

autor: Wentylek » 20 paź 2005, 22:07

Szkoda by było tak śmiesznie pisał o fizyce. Oczywiście nie dla tych co płacą za roczną eksploatację domu 200m2 nawet 4000 zł.

Gość

autor: Gość » 24 paź 2005, 13:16

Już pisałem kiedyś, że TB, Wentylek, Abramczyk to kolejne wcielenia jednej i tej samej osoby. Chce Pan wywołać wrażenie, że jest więcej osób Pana popierających? Nie ma takich i nie będzie - dopóki istnieje świat i fizyka budowli!
Nie obrażam Pana pisząc iż jest Pan "konowałem" w budownictwie. Nazywam rzecz po imieniu. Natomiast Pan obraża mnie i ludzi ze mną współpracujących pisząc iż prowadzę "biuro dezinformacji". Już pisałem, że jestem specjalistą fizyki budowli i to Panu musi wystarczyć. Prosiłem także żeby podał Pan swoje wykształcenie i do dzisiaj nic tylko cisza w tej sprawie, ale to nic dziwnego, bowiem każdy konował tak się zachowuje. Prosiłem także, żeby ujawnił Pan adresy domów z zastosowaną izolacją termiczną Pana pomysłu, bowiem chcę osobiście je wizytować - i co? Cisza!

Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 24 paź 2005, 14:57

Nie wiem czemu mi Pan przypisuje, to wszystko. Ja nie projektuje domów, ja nie wymyśliłem izolacji na poziomie 0.1 W/m2xK . Ja nie wymyśliłem www.isover.se i nie redaguję tej strony. Nie ja wkładam do towaru instrukcję jak się montuje i do czego służą membrany do izolowania fundamentów.
To Pan nie odpowiedział na proste pytania : Jak izolować domy na poziomie 40 kW//m2 rocznie.by przegody były suche. Nie jestem Wentylkiem czy Abramczykiem, nie zasłaniam się "fizylą budowli" pisząc, że tak trzeba i koniec wolę zjawiska opisywać , a "konował " w Pana ustach to dla mnie duży komplement (to jak Lepper nazwałby mnie głupkiem) i potwierdzenie , że to co robię i sprzedaję ma sens.
I nie jest moją winą , że Pan się na tym co robi nie zna i tylko potrafi dyskutować na tym poziomie.
Zresztą o czym tu dyskutować , jak się osobiście coś sprawdziło. Wilgoć w ścianie mierzę najlepszym narzędziem GANN-owskim (Niemcy)HYDROMAT CM jest to metoda inwazyjna, CO2 amerykańskim Telaire 7001 a tam gdzie miałem wątpliwości dzwoniłem do ITB i tam specjaliści od fizyki chętnie informacji udzielają. Jestem pewien, że Pan skuteczności izolacji i wentylacji osobiście nie mierzył (bo by Pan tak nie pisał)
Gdzie w fizyce budowli pisze się o 40 kW/m2 rocznie? Oczywiście bez drogich pomp ciepła i kolektorów słonecznych.
Fajnie, że Pan znowu pisze będzie co komentować, bo to przecież "liberalne" forum dyskusyjne, a nie jak w czasach gdy powstawała Pana fizyka budowli wszyscy się zgadzają i i mówią to samo w ramach dyskusji.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 24 paź 2005, 15:13

A tak z ciekawości , czy mógłby Pan po jednym zdaniu, idealna podłoga ściana dach , wentylacja i ogrzewanie jak powinno wyglądać w 150m2 domku?

Wentylek

autor: Wentylek » 24 paź 2005, 20:05

Idę o zakład, że postawiłeś zbyt trudne pytanie.

Gość

autor: Gość » 25 paź 2005, 12:19

Panie Brzęczkowski.
Nadal czekam na adresy obiektów, w których polecił Pan ocieplenie od środka.
Dlaczego trzyma Pan je w tajemnicy? Są jakieś powody?
Ja ujawniam wszystkie adresy swojego doradztwa. Nie proszę Pana o wszystkie, ale tylko te z wewnętrznym ociepleniem. Przy okazji przyjrzę się efektom energetycznym rekuperatorów ciepła. Zapewniam Pana, że wnioski z analiz opublikuję w krajowej prasie technicznej - niezależnie od wyników jakie będą - także w przypadku przychylnych Pana poglądom.
Z poważaniem,
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 25 paź 2005, 13:49

Pan strasznie naciąga sprawę, wyjaśnię jeszcze raz, ja sprzedaję niecentralne systemy ogrzewania, wentylacje z odzyskiem ciepła, i baterie bezdotykowe do wody użytkowej. Nie sprzedaje izolacji i nie wykonuję usług, więc nie znam adresów klientów którzy zrobili sobie przekroje jak na www.isover.se. Jak przychodzi ktoś i dziękuje mi po latach , też nie pytam go o adres. A polecam izolowanie domów wszystkim, którzy tu trafią i o nic nie pytam. Nie polecam też ociepleń, bo umieszczanie izolacji cieplnej poza notorycznym odbiornikiem jakim daję wętpliwe efekty, a tylko generuję wilgoć zimą. I tego fizyka budowli nie zmieni, bo jest to zgodne z prawami fizyki.
Klientów przysyłają mi też architekci.
A co z idelanym rozwięzaniem wg Pana dachu,ściany, podłogi , ogrzewania i wentylacji?

Gość

autor: Gość » 26 paź 2005, 13:47

Panie Brzęczkowski!
Teraz, kiedy postanowiłem zająć się na poważnie tematem ociepleń od wewnątrz, to wycofuje się Pan bezczelnie. Czy mam zebrać do kupy i zacytować Pana wcześniejsze wypowiedzi w wielu miejscach na tym forum? Pisał Pan, iż dysponuje wieloma adresami budynków z wdrożonym Pana pomysłem ocieplania od środka, że są to ludzie szczęśliwi, że zużywają nie więcej niż 40 kWh/m2 energii w ciągu roku, że ocieplenia mają sens tylko od środka itd, itd.

Znowu bzdury Pan pisze. Jeżeli nie poleca Pan klientom ociepleń od środka, to za co przychodzą dziekować? Za rekuperator, którym można max 10 % energii odzyskać? To z tego bierze się tak niskie zużycie energii? Co generuje wilgoć zimą? Ocieplenie od zewnątrz? I powołuje się Pan na fizykę?

Powtarzam raz jeszcze i po raz ostatni:
1. Tematem się zajmę i wykażę ogrom głupot, którymi faszeruje Pan czytelników forum.
2. Jest Pan hochsztaplerem w budownictwie, a tanie grzanie na które Pan namawia ma tyle wspólnego z oszczędnością energii na ogrzewanie, co Pan z fizyką budowli.
3. Strona internetowa firmy isover, na którą Pan odsyła - mimo, iż jest w języku szwedzkim - zawiera rozwiązania zgodne z tymi, które polecam ja i poleca fizyka budowli na całym świecie, a są całkowitym zaprzeczeniem tego co Pan poleca. Proszę ludziom nie robić piany w mózgu! Każdy może tam zajrzeć - zachęcam.
4. Sprawą projektowania przez architektów ociepleniem od środka już się zająłem i poprosiłem architektów o adresy tych obiektów. Wyniki analiz, jakie dokonam opiszę szeroko na łamach pism technicznych w całej Polsce - niezależnie od tego, jakie będą.
Myślałem, mi Pan w tym pomoże podając adresy domów, które Pan uszczęśliwił. Widać, jednak że nic z tego. A może poda Pan adresy architektów, którzy projekowali ocieplenia od środka? Chyba adresy te Pan zna?

Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 26 paź 2005, 14:16

Pan się tak panicznie nie boi, zdaję sobie doskonale sprawę, że mam rację i Pan o tym wie , stąd taka reakcja. Tylko Pana , bo w rozmowach z wykładowcami z ZWIK-u PW takich reakcji nie widzę, Może Pan śmiało robić pomiary wilgotności, (ja już zrobiłem) może Pan śmiało projektować wentylację grawitacyjną, która dostarczy w sposób ciągły 15m3 powitetrza na osobę, niezależnie od pogody i pory roku.
Czemu Pan nie opisze (jak nie idealnego) to dobrego rozwiązania ściany dachu podłogi, wentylacji i ogrzewania?
Potrafi Pan tylko "konowalić" bzdurzyć" itp ale na 100% nie ma Pan doświadczenie w budowie domów 40 kWh/m2 rocznie.

Gość

autor: Gość » 26 paź 2005, 14:25

Dodam jeszcze, że miła dyskusja z Panem znacznie poprawiła mi obroty, za co z szczerze dziękuję!! Popularność domów izolowanych rośnie. A świadomość, tych co ją mają, że z cenami gazu stanie się to co z olejem opałowym w 95' , gdy namawiano ludzi na ogrzewanie tego typu bo olej był po 0.6 zł.
Skuteczne izolacja i wentylacja zawsze się opłci. Dzięki


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów