Strop warsztatu - czy trzeba podpierać belki?

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

wysockr
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 06 cze 2020, 22:34
Strop warsztatu - czy trzeba podpierać belki?

autor: wysockr » 20 paź 2020, 11:08

Mam w ogrodzie pomieszczenie gospodarcze z podłogą poniżej poziomu gruntu ~ -70cm. W części chcę zbudować strop drewniany na poziomie gruntu. Pomiędzy ścianami betonowymi jest odstęp 3m. Zakotwiłem wzdłuż nich belki 7x14 i na nich chcę oprzeć takie same belki 7x14. Ma to wyglądać tak:

pytanie_v2.png


Belki będą leżeć co 51cm (środek do środka). Na to idzie OSB 22, która np. według KRONO musi mieć rozstaw legarów max 60cm. Więc rozstaw jest ok. Ale pytanie mam o same belki.

Czy na tych 3 metrach mogą być bez podparcia? Czy też powinienem je podeprzeć np. w połowie? Mam jak to zrobić, bo przestrzeń pod spodem będzie nieużywana. Wtedy długość bez podparcia bylaby 1,5m. Ale nie wiem czy to nie przesada.

Na tej podłodze będzie sprzęt ogrodowy (szpadle, widły kosiarka itd) oraz mały warsztat przydomowy (stół, szlifierka, imadło, piła włosowa, żadnych dużych ciężkich maszyn). Nogi stołu będą wypadać dokładnie nad belkami, żeby nie pracowało samo OSB.

Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów