proszę opinie ; pomoc w ocenie dziwny satry dom

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

becik49
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2018, 10:07
proszę opinie ; pomoc w ocenie dziwny satry dom

autor: becik49 » 13 gru 2018, 11:38

Witam - jestem kompletnym laikiem w swetrze budowlanej - problem a raczej moja obawa dotyczy 100 letniego domu częściowo z drewnianym stropem ;. i częściowo takie półłuki ceglane z żelaznymi poprzecznymi belkami. mury częściowo cegła a częściowo
cegła z gliny niepalonej grubość ścian zewn. 80 cm. fundament na skałach , podpiwniczenie tylko pod jednym pomieszczeniem - przed wojna była w budynku piekarnia - i na powierzchni piekarni ten strop ceglany - w latach 90 dom był remontowany, ściągnięto dachówki i założono blachę, zrobiono okna w dachu i oczywiście zagospodarowano poddasze. I tu moja obawa - ta część gdzie te sa te łuki pmaiętam jako dziecko zrobili wylewkę i na tej części można powiedzieć ze jest ok - Pamiętam komentarze ; ze takie stropy to wszystko udźwigną - nad ta częścią jest pokój i ubikacja
jednak martwi mnie druga cześć stropu drewnianego - tam sa dwa pokoje w jednym zrobiono dziurę w podłodze na schody - te cześć remontował mój wujek budowlaniec więc myślę ze wszystko zrobił ok raczej jestem pewna - drugi remont tez był na dole pod niepokojącym mnie pokojem - w zasadzie postawiono nowe mury gdyż w miejsca gliny 80cm z jednej i drugiej strony wycięto miejsca i wstawiono pustak ( w zasadzie nowy mur)- hmm w pomiędzy pewnie zostało trochę gliny - zdecydowano sie na to gdyż okna były osadzone w glinie.
Moim największym zmartwieniem w chwili obecnej jest strop/podłoga w pokoju -( ten bez dziury) staram sie nie przeładowywać Moja największa obawa potwala z powodu zakupionej szafy 2m z lustrami te lustra sa cholernie ciężkie podłoga jak to drewniana podłoga zawsze trochę "chodziała" fachowo drgania. Jednak one mnie niepokoją. szafa stoi przy ścianie jednak trzeba było ją od frontu podbić o 1 cm. żeby stała prosto. jak naczytałam sie na tym forum o ugięciach , obliczeniach statycznych belkach etc. to wystraszyłam się jeszcze bardziej - pewnie na środku będzie większy uchyl . Pokój 7x5 przez środek na dole jest ściana działowa ( grubość ściany w połowie na 1 cegła a w połowie na 80cm. jak chodzę po tej części drewnianej to np. w szklance woda wykazuje drgania, boje sie ze jak wejdzie tam 10 osób to spadnę na dół - czy mam poważny powód do zmartwienia ???

Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości

Gotowe projekty domów