Izolacja Akustyczna Stropu w Bloku z lat 60 ?

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Grzesiek Janecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2020, 10:04
Izolacja Akustyczna Stropu w Bloku z lat 60 ?

autor: Grzesiek Janecki » 08 sty 2020, 10:08

Cześć Forumowicze!

Mieszkam w bloku z połowy lat 60, na 4 piętrze. Nade mną (na 5 piętrze) jest mieszkanie zaadaptowane w trakcie budowy z suszarni (szalone lata 60). Niestety z mieszkania na górze strasznie się niesie - słychać każdy krok i szurnięcie.

Na szczęście sąsiad z góry właśnie przeprowadza remont generalny i zrywa podłogę. Zaoferowałem się że podzielę się z sąsiadem kosztami, jeżeli zrobi bardzo dobre wygłuszenie.

Co polecacie aby wygłuszyć taką podłogę? Konstrukcja to chyba strop ackermana (wnioskuję po wierceniu w suficie - czasem wchodzi wiertło jak w masełko, a czasem nawet wiertło do betonu nie chce się wgryźć). Na stropie sąsiad miał położony parkiet na lepiku który zrywa.

Czy wystarczy na stropie położyć matę korkową z dylatacją i na to panele ?

Tomek W.
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 417
Rejestracja: 22 cze 2011, 10:47
Lokalizacja: Cigacice
Kontaktowanie:
Re: Izolacja Akustyczna Stropu w Bloku z lat 60 ?

autor: Tomek W. » 15 sty 2020, 10:21

Pozwolę sobie zacytować pewnego użytkownika "W praktyce jedynie ułożenie podłogi pływającej na izolacji akustycznej będzie skutecznym sposobem wyciszenia stropu.
Materiał izolacyjny układa się na stropie i dociska wylewką betonową (warstwa dociskowa) grubości 4–5 cm. Jako materiał tłumiący wykorzystuje się najczęściej styropian elastyczny lub półtwardą wełnę mineralną. Wraz ze wzrostem grubości warstwy dociskowej zwiększa się wytłumienie, ale trzeba pamiętać o dopuszczalnym obciążeniu stropu. Wszystkie warstwy podłogi pływającej muszą być oddzielone od ścian i innych elementów budynku – trzeba wykonać dylatacje brzegowe – zapobiega to przenoszeniu dźwięków z posadzki na konstrukcję ścian, a przez to do innych pomieszczeń.
Ułożenie wykładziny dywanowej spowoduje dodatkowe wyciszenie, ponieważ ogranicza ona rozchodzenie się drgań w warstwie pokrycia. Nieco mniej skuteczne będzie utworzenie izolowanej podłogi pływającej z użyciem płyt gipsowo-włóknowych o grubości 25 mm. Rozwiązanie to eliminuje jednak konieczność prowadzenia robót mokrych i po zmontowaniu podłogi niemal natychmiast można przystąpić do układania dowolnej posadzki."
Dodam tylko że jeżeli wełna to polecam zastosowanie STEPROCK HD który jest ws tanie zwiększyć izolacyjność podłogi pływającej od dźwięków uderzeniowych o 24-33 dB.
[więcej informacji poprzez PW]
PozdrawiamTomek W.e-konsultant Rockwool


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów