Brak dylatacji w mieszkaniu a dzwięki uderzeniowe

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Pikuss
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2022, 19:49
Brak dylatacji w mieszkaniu a dzwięki uderzeniowe

autor: Pikuss » 16 maja 2022, 20:03

Witam serdecznie wszystkich na forum,

Mam trochę nietypowe pytanie. Otóż okazało się, iż z powodu sposobu poprowadzenia instalacji klimatyzacji w wylewce wykonawca remontu zlikwidował dylatacje podadzki w 3 miejscach mojego mieszkania mieszkania, każde na długości około półtora metra. W pozostałej części dylatacje nie zostały naruszone i są prawidłowe. Mieszkanie ma 5 pokoi i 135 metrów.
Czy opisany brak dylatacji w kilku punktach w moim mieszkaniu może powodować, iż bardziej słyszę dzwięki uderzeniowe od sądiadów? Czy ewentualnie jedynie sąsiedzi z tego powodu bardziej mogą słyszeć mnie (nikt się nie skarżył) ?

Pytam ponieważ bardzo wyraźnie słyszę dzwięki uderzeniowe (głównie kroki) zarówno z mieszkania powyżej jak i poniżej i zastanawiam się czy to może mieć wpływ i czy nie składać reklamacji u wykonawcy remontu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi

Mepad
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2022, 7:05
Re: Brak dylatacji w mieszkaniu a dzwięki uderzeniowe

autor: Mepad » 16 sie 2022, 20:39

Brak dylatacji nawet na niewielkim fragmencie spowoduje, że izolacja akustyczna pod twoją podłogą nie będzie działała. Spowoduje to, że sąsiedzi będą słyszeli dźwięki uderzeniowe (na twoją podłogę, chodzenie, itp.).

Ale prawie na pewno nie ma to wpływu na to, że Ty słyszysz dźwięki uderzeniowe od sąsiadów. Jeśli słyszysz dźwięki uderzeniowe od sąsiadów to bardzo możliwe, że właśnie u sąsiada dylatacja również została zepsuta lub został popełniony inny błąd przy wykonywaniu izolacji akustycznej.

Więcej informacji w moim poście tutaj: ekspertyzy-budowlane-i-opinie-techniczne/dylatacja-a-halas-t45459/30


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów