Znaleziono 303 wyniki

Wyszukiwanie zaawansowane

autor: Kacper Biały
22 maja 2018, 10:39
Forum: Aranżacje wnętrz
Temat: sufit nad kominkiem w salonie
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 398

Re: sufit nad kominkiem w salonie

Przyklejanie jakichkolwiek płytek na sufit zagraża zdrowiu i życiu domowników. Nie powinno się tego robić. Sufit należy pomalować po prostu dobrą farbą, właśnie na przykład Śnieżką Barwy Natury.
autor: Kacper Biały
22 maja 2018, 9:54
Forum: Wnętrza na poddaszu
Temat: schody drewniane
Odpowiedzi: 100
Odsłony: 130144

Re: schody drewniane

Czym radzicie zabezpieczyć oszlifowane schody drewniane? Myślałem o jakimś lakierze bezarwnym np. Vidaron. Sądzicie, że to będzie dobre rozwiązanie?
autor: Kacper Biały
22 maja 2018, 9:16
Forum: Dekoracja wnętrz
Temat: Dekoracja ścian na różne sposoby
Odpowiedzi: 59
Odsłony: 6367

Re: Dekoracja ścian na różne sposoby

Ja dalej jestem zdania właśnie, że bardzo ładnie nadal prezentują się ładnie wygładzone ściany pomalowane plamoodporną farbą. Dobra gładź (Acryl-Putz) załatwi sprawę. Taka ściana estetyczna i nie ma przy niej dużo pracy.
autor: Kacper Biały
16 maja 2018, 9:59
Forum: Ogrody, balkony i tarasy
Temat: meble ogrodowe
Odpowiedzi: 61
Odsłony: 3179

Re: meble ogrodowe

Właśnie w kwestii impregnacji to sam polecam impregnaty Vidaron. Nie są drogie, a skuteczne. Można w fajny sposób zabezpieczyć drewno. Impegnat fajnie się rozprowadza, wnika w drewno, tworzy strukturę odporną na promieniowanie uv.
autor: Kacper Biały
16 maja 2018, 8:24
Forum: Aranżacje wnętrz
Temat: Czym wyłożyć ściany w przedpokoju?
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 4547

Re: Czym wyłożyć ściany w przedpokoju?

Dalej będę twierdził, że przedpokój to nie jest najlepsze miejsce do tego, aby jakoś specjalnie dekorować, nawet cienką cegłą. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem jest gładź Acryl-Putz na przykład + farba plamoodporna. Ładny efekt, prosta robota i niższe koszty.
autor: Kacper Biały
14 maja 2018, 21:15
Forum: Ściany elewacje fasady
Temat: Jaką elewację na dom ?
Odpowiedzi: 57
Odsłony: 8400

Re: Jaką elewację na dom ?

W jednym z moich domów mam tynk cienkowarstwowy Foveoo-Tech TN30 i właśnie nie mam żadnych z nim kłopotów. Raz na dwa lata zamawiam czyszczenie elewacji które wykonuje firma i wygląda ona bardzo dobrze. Z resztą sam tynk ma również właściwości samoczyszczące. Tak, jak już pisałem nie raz nie dwa, i...
autor: Kacper Biały
25 kwie 2018, 14:03
Forum: Dom inteligentny, dom bezpieczny
Temat: Jaka automatyka do bramy garażowej i wjazdowej?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 4669

Re: Jaka automatyka do bramy garażowej i wjazdowej?

To właśnie najważniejsze w automatyce jest to, żeby komunikacja była dobra. Nikt nie chce przecież siedzieć w samochodzie i czekać, aż mu pilot załapie. Tak jest niestety przy tańszych siłownikach (mamy w pracy). Ciągle są jakieś kłopoty, co jest denerwujące (zwłaszcza rano). W domu mam właśnie siło...
autor: Kacper Biały
18 kwie 2018, 12:14
Forum: Porozmawiajmy o wykonawcach
Temat: Serwis wind w Warszawie
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 635

Re: Serwis wind w Warszawie

Również polecam BK Dźwig. W bloku są dwie windy. Jedna z nich miała problem widocznie z jakimś smarowaniem oraz jeździła zdecydowanie za szybko, co budziło strach wśród mieszkańców. Firma ogarnęła temat. Na szczegółach się nie znam, ale działa już tak, jak powinna. Pewnie kwestia smarowania oraz wyr...
autor: Kacper Biały
17 kwie 2018, 10:30
Forum: Zrób to sam - rozwiązania własne
Temat: Domek dla dzieci
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 1956

Re: Domek dla dzieci

Właśnie też jestem na etapie planowania takiego domku połączonego z placem zabaw i właśnie będę robił w 100% z drewna. Naturalny i fajny materiał, bez dwóch zdań godny wykorzystania. Używtkownik wyżej dobrze też napisał, że zabezpieczenie ma zasadnicze znaczenie tu, bo jednak drewno stoi na dworze, ...
autor: Kacper Biały
17 kwie 2018, 8:40
Forum: Dekoracja wnętrz
Temat: Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecka?
Odpowiedzi: 35
Odsłony: 2752

Re: Jaką tapetę wybrać do pokoju dziecka?

Jaka tapeta to tak naprawdę sprawa indywidualna, każde dziecko jest inne i lubi coś innego. Polecam tylko dobrze przygotować, wygładzić ścianę. Wtedy tapeta będzie dobrze wyglądać. Polecam zagruntować, gruntem Acryl-Putz, taką samą gładź wykorzystać do naciągania, np. St10. Przeszlifować, pomalować,...
autor: Kacper Biały
11 kwie 2018, 9:05
Forum: Kuchnie
Temat: Cegła w kuchni ?
Odpowiedzi: 68
Odsłony: 10317

Re: Cegła w kuchni ?

Raczej postwiłbym na gładź odporną na działanie wilgoci oraz farbę przeznaczoną do stosowania w kuchni. Dzięki temu nie będzie problemu z tym, że ściany i sufit zaczną łapać grzyba. Oczywiście pomijam tu kwestie prawidłowej wentylacji, bo to oczywiste. Dobrą gładzią jest tu acryl-putz renova.
autor: Kacper Biały
31 mar 2018, 17:09
Forum: Prawo budowlane
Temat: wyburzenie budynku
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 40217

Re: wyburzenie budynku

Z własnego doświadczenia mogę polecić firmę El-Kop. Mieszczą się niedaleko Gdańska. Ogarniają właśnie kompleksowo prace ziemne, wykopy, niwelowanie różnicy w poziomie gruntu, do tego też wyburzenia. Co też najważniejsze – są terminowi.
autor: Kacper Biały
31 mar 2018, 13:38
Forum: Ściany elewacje fasady
Temat: czyszczenie elewacji
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 493

Re: czyszczenie elewacji

Tak naprawdę przy dobrym rodzaju tynku cienkowarstwowego (np. Foveo-Tech TN30) tak naprawdę wystarczy myjka ciśnieniowa. Zwracam uwagę jeszcze na to, że sam tynk posiada właściwości samoczyszczące. Przy tańszych produktach nie ma takiego ułatwienia.
autor: Kacper Biały
31 mar 2018, 13:18
Forum: Bramy garażowe
Temat: Polecane napędy do bram garażowych
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 3491

Re: Polecane napędy do bram garażowych

Izolacyjność bramy jest jak najbardziej wskazana, ale nawet najbardziej dobrze zaizolowana brama nie jest dużo warta, jak nie ma do niej dobrej automatyki. A kompletnym kuriozum już jest fakt że się kupuje lux bramę, a kiepski siłownik.
autor: Kacper Biały
31 mar 2018, 12:01
Forum: Aranżacje wnętrz
Temat: Co położyć na gołą ścianę
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 2783

Re: Co położyć na gołą ścianę

Nic. Pomalować dobrą plamoodporną farbą. Jak dla mnie to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Poza tym są farby, jak Magnat Sypialnia Pokój Dziecka która oprócz dekoracji ściany dzięki swojej formule obniża poziom szkodliwego formaldehydu (który jest np. w meblach)

Wyszukiwanie zaawansowane

Gotowe projekty domów