Zacieki na ścianach

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

allpass
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 mar 2019, 10:51
Zacieki na ścianach

autor: allpass » 24 kwie 2019, 8:40

Obrazek
Obrazek
Prosiłbym o pomoc, co zrobić aby usunąć skazę ze ścian.
Mój pomysł jest taki, aby usunąć farbę papierem ściernym, zagruntować i odmalować powierzchnię. Czy to wystarczy, czy trzeba usunąć warstwę tynku i położyć go na nowo ?

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Zacieki na ścianach

autor: Dulux Polska » 15 maja 2019, 22:09

Witaj allpass, zacieki są wynikiem po zalaniu lub przemarzaniu, dlatego przede wszystkim należy usunąć przyczynę. Ponadto jeśli mamy do czynienia tylko z plamami, a farba jest dobrze przyczepna, to być może dobrym i wystarczającym rozwiązaniem będzie przemalowanie powierzchni farbą Dulux Na Zacieki. Jest to farba doskonale kryjąca i izolująca, pozwalająca na kolejne przemalowanie farbą nawierzchniową. Jeśli jednak uszkodzenia są znaczące, wówczas konieczne będzie usunięcie całego tynku i nałożenie nowego. Po wyrównaniu i wyschnięciu ściany odkurzamy, gruntujemy co większy przyczepność farby i zapewni jest lepsze wysychanie, a następnie malujemy farbą za pomocą wałka lub pędzla zgodnie z zasadą „mokro na mokro”. Należy robić to w sposób energiczny, bez robienia przerw do czasu jak cała ściana zostanie pokryta farbą.
Pozdrawiam Ekspert Dulux


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów