Najlepsze wyciszenie ścian

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

piotrholuuj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2021, 10:41
Najlepsze wyciszenie ścian

autor: piotrholuuj » 02 mar 2021, 10:46

Dzień Dobry,
wynajmuję lokal, w którym ma powstać szkoła językowa. Aktualnie wewnątrz lokalu nie ma jeszcze większości ścian działowych. Oczywiście chodzi o to, aby w sąsiadującej sali nie było słychać rozmów z drugiej sali obok czy też odgłosów z korytarzu.

Początkowo miałem dzielić pomieszczenia karton gipsem, podwójnie płytowanym, w środku wełna.

Jednak Panowie murarze trochę się rozpędzili i zrobili więcej, niż powinni. Dlatego też zacząłem się zastanawiać czy nie skończyć całości ścian już z cegły/bloczków silki.

Zależy mi na dobrym wygłuszeniu, ok 45-50 db. bardzo proszę specjalistów o opinię z jakiej cegły/bloczku wykonać ściany, aby uzyskać jak najlepsze wygłuszenie (oraz porównać to z wygłuszeniem z karton gipsu podwójnie płytowanym z obu stron- grubość ściany ok 15 cm)

Co będzie lepiej wygłuszać? Pustak ze specjalnymi dziurkami czy bloczek silka 12 cm grubości (SILKA E 12)? A może jeszcze coś innego? Bardzo proszę o opinie.

Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów