Jak usunąć grzyb

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 4879
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Jak usunąć grzyb

autor: Redakcja » 22 cze 2012, 11:00

Jeżeli  na ścianach domu pojawiły się szarobrunatne plamy, przypominające pajęczynę, to pewne, że zaatakował ją grzyb. Jak usunąć grzyb >>
Redakcja

Przemek
Jak usunąć grzyb

autor: Przemek » 22 cze 2012, 11:00

Znajomy powiedział mi kilka lat temu że usunięcie całkowite grzyba nie jest możliwe. Możliwe jest tylko "zaleczenie" problemu. Czy to prawda?

IWB
Re: Jak usunąć grzyb

autor: IWB » 22 cze 2012, 11:22

nie to nie jest prawda, grzybnię bo o niej powinno się mówić można w 100% zniszczyć.
Zabieg taki to zastrzyki środka chemicznego, które wykonujemy w murze. Nie są to jakieś wielkie i uciążliwe roboty ale nie powinno się samemu tego robić.

Jak wszystkie środki do likwidacji grzyba domowego czy piwnicznego to środki biobójcze więc środki o najwyższej toksyczności które mogą powodować poważne dla zdrowia skutki a nawet śmierć. O tym trzeba pisać bo nie niezajomość tych zasad może skończyć się tragicznie.

Ważne są środki chemiczne i precyzja aplikacji

tak więc wszelkiego rodzaju preparaty biobójcze nie powinny być ogólnie dostępne lub dostepne w takich stęzeniach aby nie powodowały w/w skutków.

Liczy się systematyczność

jednorazowe spryskanie tynku nic nie daje, zlikwidujemy tylko owocniki grzyba czyli te palmy i wykwity, lecz grzybnia pozostanie w środku w murze.

Odcięcie wilgoci

sucha ściana zagwarantuje nam że grzyb nie powstanie, często proste czynności jak wietrzenie pomieszczenia daje duże szanse na pozbycie się upierdliwca grzyba domowego.

czy coś jeszcze? poczekamy na doświadczenia związane z usuwaniem

boogi
Re: Jak usunąć grzyb

autor: boogi » 23 cze 2012, 20:39

[quote="buduje dom"]Znajomy powiedział mi kilka lat temu że usunięcie całkowite grzyba nie jest możliwe. Możliwe jest tylko "zaleczenie" problemu. Czy to prawda?[/quote

Jak "znajomy" tak powiedział to musi być to prawdą 8) Prawdą jest też fakt iż chlapaniem ściany chlorem w postaci marketowych "odgrzybiaczy" nie usuwa "całkowicie" grzyba...

Aby pozbyć się grzybni trzeba oddać robotę fachowcom, którzy określą jaki rodzaj grzyba (ekspertyza mykologiczna) i na jej podstawie dobiorą odpowiednią chemię. To na pierwszy ogień.

A żeby "grzybek" nie wracał trzeba usunąć przyczyny.
Odcięcie wilgoci
Poprawa wentylacji pomieszczeń
Utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniach.

Jak to zrobić ? Zapytaj specjalistę inżyniera budownictwa... albo "znajomego"

wektar
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 21 lis 2011, 19:37
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Re: Jak usunąć grzyb

autor: wektar » 23 lip 2012, 22:45

Jeżeli mówimy o grzybie na zewnętrznych ścianach budynku, to można sobie poradzić. Stosowałem preparat o nazwie PS50 Professional a potem zabezpieczyłem tynk impregnatem bezbarwnym Emulsja HD, wszystko jest suche i grzyb nie wraca :)
wektar

sinusoid
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2012, 12:09
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak usunąć grzyb

autor: sinusoid » 24 lip 2012, 14:08

Przede wszystkim należy zapewnić odpowiednią wentylację, sprawdzić czy kratki nie są zastawione/zaklejone tapetą, odpowiednio często wietrzyć pomieszczenie. Jak się pojawi to zawsze można potraktować środkami typu http://megastore.pl/43153,Srodek-grzybobojczy-Tytan-05l.html[/url]

Strefa Inżyniera
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 24 sie 2012, 9:38
Kontaktowanie:
Re: Jak usunąć grzyb

autor: Strefa Inżyniera » 24 sie 2012, 10:51

Ciekawy jest przytoczony powyżej wymóg utrzymania stałej temperatury w pomieszczeniu. Z czego to wynika? Wydaje się że jak nie będzie zbyt dużej wilgoci w pomieszczeniu to zmiana temperatury nie powinna mieć wpływu na powstawanie grzybów.

____________________________________________
Inżynier - oferty pracy

koronaozon.pl
lubie spamować
Posty: 8
Rejestracja: 11 lut 2013, 14:33

autor: koronaozon.pl » 11 lut 2013, 23:20

Grzyb w domu? Pleśń na ścianach? Zastanawiasz się jak usunąć pleśń? Rozwiązaniem jest ozonowanie ? www.koronaozon.pl
Ozonowanie pomieszczeń pozwala na skuteczne usuwanie zagrzybienia, usuwanie pleśni w pomieszczeniach i rzeczy, które uległy zagrzybieniu. W większości przypadków ludzie decydują się na całkowity remont obejmujący skuwanie tynków i wykorzystanie preparatów grzybobójczych. Pleśń w domu można usunąć poprzez ozonowanie. Pozwala to oszczędzić na kosztach kompletnej renowacji, a w szczególności czasu spędzonego na przeprowadzeniu prac porządkowych po remoncie. Ozon jest gazem głęboko wnikającym w struktury materiału budowlanego niszcząc grzybnie rozwijające się w głębi ścian.
Grzyb na ścianie stanowi problem - duża część z nich to patogenne i toksynotwórcze gatunki pleśni, które w sprzyjających warunkach rozwoju tworzą na przegrodach budowlanych liczne kolonie tworząc jedno z największych źródeł skażenia powietrza.
Ozon wykazuje silne działanie grzybobójcze. Zaletą odgrzybiania poprzez ozonowanie pomieszczenia jest to, że zniszczeniu ulegają zarodniki i przetrwalniki grzybów, które zawsze znajdują się w powietrzu.
Dezynfekcja ozonem to niezawodna metoda na odgrzybienie pomieszczeń, odgrzybianie klimatyzacji, w której grzyby znajdują idealne warunki do swojego rozwoju, usunięcie nieprzyjemnych zapachów.
Szczególnie należy zwrócić uwagę na odgrzybianie klimatyzacji samochodowej. Często lekceważymy tę konieczność zapominając jak wiele czasu spędzamy w samochodzie. Wykorzystując ozonator zyskujesz całkowitą dezynfekcję ozonem, usunięcie zapachu z wnętrza auta i kompletne odgrzybienie klimatyzacji.
Ozonator Korona - 4-letnia gwarancja, własny serwis, wydajność potwierdzona przez placówki naukowe i zakłady przemysłowe - www.koronaozon.pl.
koronaozon.pl

Awatar użytkownika
Enerbau
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5836
Rejestracja: 23 gru 2011, 22:14
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Jak usunąć grzyb

autor: Enerbau » 12 lut 2013, 8:06

Lepszej ściemy dawno nie czytałem! Czy nie wystarczy Wam dezynfekcja pojazdów, kanałów wentylacyjnych, wody, pomieszczeń z żywnością? Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd twierdząc, że jesteście w stanie zniszczyć wszystkie grzyby w domu, nawet te, które są w meblach i ścianach.
To jest oszustwo i powinno być jako takie ścigane.
Ciekawe co na to powie "International Ozone Association" jeżeli się dowie o Waszych praktykach.
Podpieranie się opiniami różnych jednostek badawczych, w których nie ma nawet słowa o likwidacji grzybów w ścianach jest co najmniej nadużyciem.
Grzyby, jeżeli już się rozwiną w mieszkaniu i w meblach można jedynie usunąc metodą fizyczną i ciężka chemią! Jeżeli zarodniki grzybów są już w ścianach, to żaden ozon im nie zaszkodzi.
Waszymi urządzeniami możecie jedynie odświeżyć powietrze w mieszkaniu, a nie walczyć z grzybami.
Chciałbym Was poinformować,że celowe wprowadzanie w błąd potencjalnych klientów, a tym samym narażanie ich na szkody zdrowotne, może poskutkować wytoczeniem Wam procesu o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Nigdy nie udowodnicie, że Wasze działanie było skuteczne, tylko klient nałykał sie czegoś na boku.
Wasza metoda eliminacji bakterii i grzybów z naszego otoczenia jest bardzo interesująca i znajduje wszechstronne zastosowanie w życiu codziennym (np. ozonowanie wody).
Warto ją jest więc tam stosować, gdzie przyniesie największy pożytek, a nie próbować eksperymentów z góry skazanych na niepowodzenie.

andrzejkrawczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2013, 11:59
Lokalizacja: Warszawka
Kontaktowanie:
Re: Jak usunąć grzyb

autor: andrzejkrawczyk » 19 lut 2013, 12:20

Dzięki za info - pozdrawiam :)
Dobre [url=http://www.ruchliwe.pl][wulgaryzm] nie jest złe :)

PSMB
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2013, 10:15

autor: PSMB » 22 kwie 2013, 10:17

Jeżeli mają Państwo problem z usunięciem grzybów w budynku to serdecznie zapraszamy do Polskiego Stowarzyszenia Mykologów Budownictwa. Profesjonalnie usuniemy wszelkie grzyby w budynkach. Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.psmb.wroclaw.pl/

nata23
Aktywny
Aktywny
Posty: 181
Rejestracja: 28 mar 2014, 15:59
Lokalizacja: Polska

autor: nata23 » 15 gru 2014, 22:29

z tego co pamiętam tutaj też www.destra.com.pl zajmuja się takimi sprawami jak osuszanie i odgrzybianie elewacji. Głównym motorem działania powinno być to, aby zlikwidowac przyczynę - inaczej grzyb będzie wracał.

michal_drzen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2014, 12:44
Re: Jak usunąć grzyb

autor: michal_drzen » 28 maja 2015, 8:56

specjalistą nie jestem, ale pomógł mi środek antygrzybiczy do malowania ścian ADDISAN PER Interno z ecorsona, ale problem nie był duży

Awatar użytkownika
Farby Kabe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 312
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:52
Kontaktowanie:
Re: Jak usunąć grzyb

autor: Farby Kabe » 28 maja 2015, 11:36

Ze swojej strony polecić możemy sprawdzony preparat do usuwania nalotu glonów, grzybów i porostów występujących na zewnątrz i wewnątrz budynków - Algizid. W celu zapewnienia długotrwałej ochrony przed rozwojem glonów lub grzybów, powierzchnię oczyszczoną tym środkiem należy zabezpieczyć dodatkowo tynkiem lub farbą z dodatkiem aktywnego środka powłokowego!
Farby Kabe

Awatar użytkownika
dertyserwis
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 21 lut 2012, 16:37
Lokalizacja: Warszawa 504928205
Kontaktowanie:
Jak usunąć grzyb ze ścian

autor: dertyserwis » 13 sty 2017, 16:46

Derty Serwis proponujemy kompleksowe rozwiązywanie problemów z zagrzybieniem w budownictwie.
Derty Serwis Odgrzybianie i Osuszanie w budownictwie


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów