Ubytki, Rysy, - właściwy dobór materiałów

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcin071
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2018, 22:21
Ubytki, Rysy, - właściwy dobór materiałów

autor: Marcin071 » 08 sty 2018, 19:22

Szukam odpowiednich materiałów do naprawy uszkodzeń oraz finalnego przygotowania ścian w mieszkaniu. Zdjęcia prezentują uszkodzenia które powstały na przestrzeni ok 4 lat gdy stało puste.

1. Dylatacja pomiędzy szczytem ścianek działowych z bloczków gipsowych a stropem.
Obrazek Obrazek Obrazek

Po bardzo wstępnym oczyszczeniu nie widać żadnych pęknięć.
Obrazek Obrazek Obrazek

W ofercie Knaufa jest kilka rożnych mas szpachlowych jaką z nich zastosować: Uniflott, Uniflott Impregnowany a może Trias? Do zakrycia dylatacji użyć flizeliny czy taśmy papierowej? Przed wklejaniem taśmy powierzchnia powinna być zagruntowana? Jak wygląda prawidłowy proces obróbki takich dylatacji?

2. Ściany działowe z bloczków gipsowych połączone ze ścianą nośną, pojawiły się spękania na tynku. Zdjęcia po wstępnym oczyszczeniu z akrylu i luźnych elementów. Czy w tym przypadku mogę zastosować MP75 lub Goldband? A finalnie sam narożnik wewnętrzny akrylować tak jak zrobił to wykonawca?
Obrazek Obrazek Obrazek


3. Pęknięcia w okolicy okna, wymiana narożnika stalowego.
Obrazek

Po częściowym usunięciu stalowego narożnika oraz luźnych elementów.
Obrazek
Czy widoczny ubytek oraz sam montaż narożnika mogę przeprowadzić przy użyciu tynku MP75 lub Goldband? Na zdjęciu może tego dokładnie nie widać, jednak wcześniej zostały tam użyte dwa materiały.

4. Jakiego materiału użyć do uzupełniania bruzda po kablach, drobnych nierówności lub rysek w już położonym tynku wewnętrznym zakładając, że na ścianach przed malowaniem nie zostanie położona gładź.

Dziękuje za pomoc.

Kacper Biały
Aktywny
Aktywny
Posty: 273
Rejestracja: 11 mar 2015, 14:01
Re: Ubytki, Rysy, - właściwy dobór materiałów

autor: Kacper Biały » 11 sty 2018, 11:04

Moim zdaniem (skromnym) ściany wyglądają mało esteycznie i jeżeli już robiłbym jakikolwiek remont to zdecydowałbym się na zakup gładzi gipsowej i ogólne naciągnięcie ścian + sufitu. Dałbym też siatkę, która będzie zapobiegać pękaniu. Nawet są takie gotowe gładzie Acryl-Putz, które można wykorzystać. Nakłada się je bezpośrednio z wiaderka.

Andendilla
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2018, 17:11
Re: Ubytki, Rysy, - właściwy dobór materiałów

autor: Andendilla » 18 sty 2018, 17:30

Jeśli chodzi o punkt 4, tj maskowanie drobnych nierówności i rysek polecam tynk japoński (znany również jako tynk bawełniany). Jest to finalne wykończenie ściany (zamiast farby), ściana może być nierówna, poplamiona itp, a ten materiał i tak wszystko zakryje. Jeśli nie chce się stosować gładzi to jest to naprawdę fajne rozwiązanie. W dodatku wytrzymałe - po zrobieniu remontu i odświeżeniu ścian farbą, już po 4 miesiącach moje ściany (zwłaszcza w strategicznych miejscach) były upstrzone plamami przez dzieci, a po nałożeniu tynku japońskiego (który oczywiście zakrył wszystkie wspomniane plamy) już od półtora roku mam święty spokój i oczywiście czyste ściany :D
W dokładnie ten sam sposób zaaranżowaliśmy belki konstrukcyjne na zamieszkałym poddaszu. I choć jedna z nich miała uszkodzone narożniki, tynkiem japońskim dało się to pięknie wyrównać i zamaskować niedoskonałości.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów