Tynk na pęknięte ściany + obróbka okien

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Pawian
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2020, 11:07
Tynk na pęknięte ściany + obróbka okien

autor: Pawian » 14 sty 2020, 11:43

Witam,
Czy ktoś doświadczony podpowie w dwóch kwestiach:
1. Jak wykonać tynk na pęknięte żelbetowe ścianki działowe gr 7cm (część rys była wcześciej, a część się pojawiła po wyburzeniach fragmentów ścianek). Wydaje mi się, że wtopienie siatki będzie dobrym rozwiązaniem, ale nie posiadam doświadczenia.
- ściany oskrobane do gołego, planuję je umyć z pyłu i po wyschnięciu zagruntować betokontaktem, elementy metalowe (np. lokalne prześwity zbrojenia) zamalować farbą antykorozyjną w sparyu
- wykonać tynki gipsowe (mp 75 diamant) ze wzmocnieniem siatką - czy siatkę najpierw wtopić na jakiejś szpachli jak do elewacji (lub innej; jakiej?) a po wyschnięciu tynk, czy może zatopić od razu w tynku w jednym etapie (najpierw cienka warstwa, na to siatka wtopiona piórem i na to od razu reszta tynku do odpowiedniej grubości)? Tynki chciałbym zrobić ręcznie na listwach prowadzących - jest mi łatwiej.

2. Jak wykończyć ściany przy oknach, gdzie szpara między ramą okna a ścianą ma ok. 6cm (chyba montaż okna trochę zepsuli, co wynika z tego, że okna mierzone były od zewnątrz gdzie wcześniej było wykonane docieplenie i nie chcąc całkowicie chować ram za styropianem okna zamontowane są w taki i nie inny sposób... choć mogliby domurować otwory, aby szpary były "przepisowo" ok. 2 cm, ale nie o to chciałem tu zapytać).
- Czy doklejenie styropianu do szpalety tak, aby styropian w płaszczyźnie ściany się z nią licował, a przy ramie był ok. 5 cm od niej odsunięty aby po naklejeniu listwy dylatacyjnej gr. tynku wyszła jakieś 8-10 mm, następnie otynkowanie go z siatką wg technologii jak w pkt.1 będzie właściwe? Jaki styropian i czym go przykleić? A może inny sposób na wykończenie tego miejsca?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów