Stare malowidła

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pytamboniewiem
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2019, 19:40
Stare malowidła

autor: pytamboniewiem » 03 gru 2019, 19:51

Witam, planuję remont pokoju w którym jest położona tapeta natryskowa. Tapeta jest bardzo stara i na sucho odchodzi płatami. Po jej zdjęciu i umyciu ściany z kleju ukazała mi się bardzo stara farba, albo jej resztki. Powierzchnia jest nierówna, z ubytkami w farbie ale ona sama nie odchodzi, nie jest zapowietrzona, dobrze trzyma się podłoża. Tu mam pytanie, czy wystarczy jak na to nałożę gładź szpachlową dla wyrównania powierzchni, większe ubytki uzupełnię gipsem, później na to grunt i farba czy muszę skrobać ścianę? Pragnę dodać, że malarstwo pochodzi jeszcze sprzed 40 lat.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 942
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Stare malowidła

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 21 gru 2019, 12:14

Szanowny Panie,
Jeżeli stara powłoka dobrze się trzyma, to nie ma konieczności jej usuwania. Wystarczy dokładne oczyszczenie podłoża, gruntowanie, uzupełnienie ubytków oraz nałożenie gładzi. Rekomendowałbym zastosowanie grunt głęboko penetrującego Śnieżka Acryl-Putz® GU41. Grunt wzmocni podłoże, sprawi, że będzie miało dobrą przyczepność. Do wygładzenia ścian polecam gładź Śnieżka Acryl-Putz®ST 10. Gładź jest łatwa w urobieniu i aplikacji, elastyczna, dobrze trzyma się podłoża. Nie sprawia problemów podczas szlifowania i tworzy estetyczną, gładką, śnieżnobiałą powierzchnię. Dla uzyskania optymalnego efektu warto gładź nałożyć przynajmniej dwukrotnie.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów