Smugi na malowanych ścianach

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek999
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2018, 23:03
Smugi na malowanych ścianach

autor: Tomek999 » 29 paź 2018, 23:14

Czy mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć czym mogą być spowodowane smugi na ścianach niedawno pomalowanych - zdjęcia poniżej? Może nie jest to nic niezwykłego i niepotrzebnie się tym martwię?
https://drive.google.com/file/d/1PuhSJgZAZI3fO2nt8jMyZW8BE50qMWcF/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1nukz2mQAmgMmfk5xy14yIIJhOGZq9dcJ/view?usp=sharing

Słowem wstępu, tynk cementowo wapienny + gładź, ściana zagruntowana i pomalowana farbą Dekoral Polinak 3000 (akrylowo lateksowa) - dwie warstwy (10 dni przed zrobieniem zdjęcia).

Czy da się to naprawić, a może lepiej to zostawić do pełnego wyschnięcia? Z góry dziękuję za pomoc.

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Smugi na malowanych ścianach

autor: Dulux Polska » 25 lis 2018, 14:16

Witaj Tomek999, najprawdopodobniej smugi powstały na skutek nieprzestrzegania zasad malowania, zalecamy przemalowanie powierzchni zgodnie z naszymi wskazówkami:
-przed przystąpieniem do nakładania warstw malarskich ważne, aby wszystkie powierzchnie były czyste i wygładzone,
-ważne jest rozprowadzanie farby w sposób sprawny, ponieważ w kontakcie z powietrzem w farbie aktywizują się składowe odpowiedzialne za utwardzanie powłoki; dlatego niezalecane jest robienie dłuższych przerw podczas malowania,
- ważne jest też, by temperatura w pomieszczeniu podczas malowania nie była zbyt wysoka bo to przyśpiesza wysychanie farby; mówi się wówczas, że "farba schnie pod wałkiem" i wtedy powstają smugi,
-farbę należy nakładać z zastosowaniem zasady "malarskiego V", która polega na wykonywaniu płynnego ruchu wałkiem od góry ściany do samego dołu i z powrotem do samej góry tak by powstał kształt litery V; następnie malujemy kolejne V tak by zamalowane strefy zachodziły na siebie.

Pozdrawiam Ekspert Dulux


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Exabot [Bot] i 12 gości

Gotowe projekty domów