Nieoczekiwana struktura na pomalowanej ścianie

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Tomek999
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2018, 23:03
Nieoczekiwana struktura na pomalowanej ścianie

autor: Tomek999 » 29 paź 2018, 23:26

Witam pomalowanej ścianie uwidoczniła się pewna struktura (widoczna na zdjęciu z linku poniżej. Przed pomalowaniem na ścianie była położona gładź i ściana została zagruntowana.
Wiecie może co mogło spowodować uwidocznienie się takiej struktury a nie powstanie efektu gładkiej ściany? A może tak powinny wyglądać ściany?
Użyta farba to Dekoral Polinak 3000.

https://drive.google.com/open?id=1jmd15ut3lhV5GM8IbmOrEN1Whz5K7Y_r

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 699
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Nieoczekiwana struktura na pomalowanej ścianie

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 22 lis 2018, 22:07

Szanowny Panie,
Czy taka faktura powstała na całej powierzchni ściany? Być może powodem jej powstania była zbyt gęsta farba oraz zastosowanie wałka o długim włosiu, który po malowaniu pozostawia niejednolitą powierzchnię. Do malowania gładkich powierzchni rekomendowane są wałki o długości włosia 6-10 mm. Jeśli zależy Panu na gładkim wykończeniu, to rozwiązaniem jest przeszlifowanie ściany, dokładne jej odpylenie i ponowne nałożenie gładzi oraz malowanie. Jeśli opisana faktura jest widoczna na całej ścianie, to można ją pozostawić, a przy malowaniu innych ścian wykonać najpierw aplikację farby na próbę, na niewielkim fragmencie podłoża.


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

Gotowe projekty domów