grzyb i pleśń w mieszkaniu

Zastanawiasz się z czego budować ściany? Chcesz wiedzieć jakie wykonać tynki? Szukasz pomysłu na ciekawe wykończenie elewacji? W tym dziale znajdziesz porady i inspiracje.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

belta
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2017, 20:05
grzyb i pleśń w mieszkaniu

autor: belta » 18 gru 2017, 20:17

Od początku najmu mieszkania nie działała nam wentylacja w łazience, właściciele mieli ją naprawić jednak (po mimo ciągłych upomnień i maili i zgłoszeń) nie uczynili tego. Przez te parę miesięcy czekania na naprawę, w mieszkaniu w zarówno w łazience jak i na ścianie sąsiadującej w kuchni pojawiła się pleśń i grzyb. Dodam jeszcze ze jedyne ogrzewanie jakie jest w mieszkaniu to mały, stary kaloryferek podłączany do prądu i nic po za tym, wiec w mieszkaniu jest zimno i panuje wilgoć. Mieszkanie znajduje się całkiem w rogu w dobudówce.
Czy zagrzybienie i pleśń w mieszkaniu jest z naszej winy, czy z winy wynajmujących którzy nie zadbali o to aby jednak ta wentylacja w mieszkaniu została naprawiona i jakkolwiek działała ?

oe_foveotech
Aktywny
Aktywny
Posty: 117
Rejestracja: 13 lis 2014, 14:47
Kontaktowanie:
Re: grzyb i pleśń w mieszkaniu

autor: oe_foveotech » 31 gru 2017, 17:01

Szanowny Panie,

pleśń oraz grzyb mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Przyczyną powstawania opisanego problemu jest prawdopodobnie niesprawna wentylacja i niedostateczne ogrzewanie pomieszczeń. Należy domagać się od właścicieli naprawienia tej sytuacji. Można również sprawdzić samodzielnie, czy kratka wentylacyjna nie jest zatkana. Bez sprawnej wentylacji i ogrzewania problem będzie narastał, a powstające na ścianach wykwity nawet po ich usunięciu mogą powracać.

Po usprawnieniu wentylacji i ogrzewania proponuję oczyścić ścianę w miejscach, gdzie występuje grzyb i pleśń, a następnie zastosować Preparat Grzybo i Glonobójczy RG 10 Foveo Tech. Preparat jest gotowy do użycia i nie należy go rozcieńczać. Przed ponownym malowaniem podłoże można jeszcze zabezpieczyć farbą Śnieżka Zacieki-plamy (nakładamy ją jako podkład pod farbę nawierzchniową).

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik Foveo Tech


Wróć do „Ściany elewacje fasady ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów