Zasłony do salonu, turkusowa/biała ściana, biały sufit, dębowa podłoga

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

paweln2o
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 gru 2017, 9:17
Zasłony do salonu, turkusowa/biała ściana, biały sufit, dębowa podłoga

autor: paweln2o » 25 kwie 2019, 12:21

Witajcie,

chcę powiesić zasłony w swoim salonie lecz nie mam zbytnio doświadczenia w tym temacie. Myślałem nad jakimiś wzorami aby ożywić jednolite ściany i sufit tylko nie wiem jaki motyw lub kolorystykę zastosować. Myślalem albo o jakichś figurach geometrycznych albo o motywie kwiecistym. Kwiaty chyba będą lepsze bo na ścianie mam Kanciasty TV oraz kanciaste kolumny i sprzęt. Myślę żeby zrezygnować też z czerni i ograniczyć biały (nie zrezygnować) - także ze względu na dominujący czarny w sprzętach RTV. Boję się tylko, że kwiaty mocno mi sfeminizują pokój - jeżeli tak to mogę ująć.

Sofą się nie sugerujcie, będzie zmianiana i pewnie pójdę w bezpieczą opcję szarości. Chcialem dołożyć żółty lub malinowy fotel - kwestia przyszłości. Tak czy inaczej lubię kolory.

Jak to widzicie? Foto w linku:

https://drive.google.com/file/d/1tHdsHV ... sp=sharing

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Zasłony do salonu, turkusowa/biała ściana, biały sufit, dębowa podłoga

autor: Dulux Polska » 13 maja 2019, 6:50

Witaj paweln2o, jeśli chcesz urozmaicić wnętrze możesz również za pomocą farb stworzyć interesującą dekorację ściany. Możliwości jest naprawdę dużo, jednak wiele zależy od tego w jakim stylu chcesz stworzyć wnętrze. My proponujemy kilka możliwości:
1. Zamiast opierać się na jednej barwie, połączmy ze sobą przynajmniej dwa lub nawet kilka odcieni. Prostą, a jednocześnie zachwycającą dekorację salonu stworzymy, planując swego rodzaju obramowanie głównej ściany. Wystarczy pomalować kilkunastocentymetrowy odcinek przy rogach ściany na jasny odcień (jak Czar alabastru), a środek – na zdecydowanie ciemniejszy (np. Twardy Orzech). Aranżację możemy oprzeć na tym kolorystycznym duecie lub dodać do niego kolejną, bardziej dynamiczną barwę.
2. Kolejną możliwością jest namalowanie geometrycznych figur/kształtów w sposób nieregularny – koła, trójkąty, trapezy, prostokąty itd. Kolory figur powinny być dynamiczne, intensywne, widocznie odcinające się od tła. Sprawdzą się tu np. interesujące odcienie czerwieni (Wzorowa Czerwień) oraz żółci (Złoty Pieprz).
3. Paski. Dzięki nim w pomysłowy sposób wprowadzimy do wnętrza dwa (lub więcej!) kolory, które będziemy mogli kontynuować np. na poziomie dodatków. Wybierzmy nawiązujące do siebie tonacje (jak np. zimne odcienie Stalowa szarość i Tu Turkus (z palety Dulux EasyCare) lub postawmy na kontrasty (odcienie zimne i ciepłe, ciemne i jasne). Pasy mogą mieć szerokość kilku lub kilkudziesięciu centymetrów.
4. Stworzenie efektu ombre jest również świetnym sposobem na ożywienie ściany dekoracyjnej. Wystarczy zestawić ze sobą odcienie zbliżone do siebie, sąsiadujące w palecie barw, dzięki czemu efekt przechodzenia jednej w tonacji w kolejną będzie bardzo subtelny.
Pozdrawiam Ekspert Dulux


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości

Gotowe projekty domów