Sufit podwieszany z opaską LED

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

kabanosdg
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2018, 7:06
Sufit podwieszany z opaską LED

autor: kabanosdg » 24 maja 2018, 7:56

Cześć, witam i o zdrowie pytam

Jeżeli to zły dział to prosiłbym o przeniesienie do odpowiedniego... a teraz dwie sprawy:

1. W dużym pokoju chce obniżyć minimalnie ile się da sufit żeby wyrównać go i pozbyć się problemu z łączeniami płyt żelbet.
Żeby zrobić to porządnie z tego co się orientowałem trzeba zrobić "klatkę" podwieszona a dopiero do niej konstrukcje nośną z profili CD oraz UD.
Połączenie ślizgowe aby nie pękało. Wyjdzie pewnie koło 10cm.
Natomiast chciałbym do tego zrobić jeszcze półkę na LED zewnętrzna po obwodzie pokoju (światło LED świeci do wewnątrz obramowania). Teraz pytanie... czy taka półkę mogę przymocować do tego podwieszonego sufitu? Oczywiście wkręcałbym się przez GK i do profilu CD. Jeżeli tak to co z łączeniem półki ze ścianą - czy też robić to na łączenie ślizgowe czy tez normalnie przykręcać do profilu UD mocowanego do ściany. Zazwyczaj takie półki widziałem że są konstrukcyjnie zrobione z profilu UD przy suficie i ścianie i łączone profilami CD. Wszytsko skręcone na sztywno.
I czy w takim wypadku trzeba robić połączenie ślizgowe w podwieszanym suficie skoro i tak będzie to zasłonięte półką.

2. Druga sprawa to chcę w przedpokoju 2x1,5m obniżyć sufit żeby zamontować halogeny. Dodatkowo chcę jedną z dłużych krawędzi zadaptować jako półke LED.
Czyli sufit będzie o około 10 cm krótszy na tym boku. Teraz pytanie czy musza byc tam połączenia slizgowe na tych trzech pozostałych ścianach styku z GK. I jezeli GK nie będzie mocowana do profilu UD - czy to nie będzie się ruszać ponieważ z jednej strony nie będzie oparte o nic.

https://ibb.co/mv5y38

Powyżej schemat

Pozdrawiam

bartekmada
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2018, 13:01
Re: Sufit podwieszany z opaską LED

autor: bartekmada » 04 cze 2018, 13:37

Ja u siebie chciałem w domu minimalnie się obniżyć i jednocześnie ukryć nierówności sufitu. Znalazłem sufit napinany. Super rozwiązanie. Nie dosyć, że obniżyłem się tylko 4 cm ( nie robiłem żadnego oświetlenia w suficie) to jeszcze ta firma poleciła mi taką listwę LED po obwodzie, która dała super efekt. Wybrałem folię błyszczącą i pomimo, że doradzono mi kolor czarny to ona bardzo fajnie optycznie powiększyła mi duży pokój.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów