Przyklejenie płytki gipsowej -imitacja kamienia

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

rav13
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2016, 1:28
Lokalizacja: Brzesko
Kontaktowanie:
Przyklejenie płytki gipsowej -imitacja kamienia

autor: rav13 » 03 sty 2016, 13:59

Mam pytanie odnośnie przyklejenia płytek gipsowych do ściany malowanej emulsją zmywalną.
Ścians jest stabilna nic nie odpada nic się nie łuszczy , jak przykleić płytki do ściany aby trzymały się dłużej jak kilka godzin . Już kilku speców ma z tym problem...

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 547
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale
Re: Przyklejenie płytki gipsowej -imitacja kamienia

autor: yanes » 03 sty 2016, 14:40

Nawet klej montażowy nie daje rady? Oczywiście stosowany zgodnie z instrukcją.
Obrazek

Piotr Nowik
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1151
Rejestracja: 20 sie 2014, 13:21
Kontaktowanie:
Re: Przyklejenie płytki gipsowej -imitacja kamienia

autor: Piotr Nowik » 03 sty 2016, 16:13

Po pierwsze, spróbuj klej w postaci pianki politretanowej. Wysycha po kilku minutach i łapie praktycznie każdą suchą powierzchnię.

Przy wyborze zwróć tylko uwagę na rodzaje kleju. Są zwykłe, zwane uniwersalnymi, są do płyt XPS (do funadamentów), są do klejania stopnii schodowych i parapetów. Te trzy ostatnie rodzaje wydają się najlepszym wyborem, gdyż pianka nie zwiększa swej objętości podczas schnięcia.

Uniwersalny klej nieznacznie wprawdzie, ale zauważalnie "rozpycha" się, co może zniekszatałcić powierzchchnię naklejaną. Oczywiście, zaradzić temu można dobrym i dlugotrwałym uciskiem ale o to przeważnie trudno.

A po drugie, czy powierzchnię pomalowaną farbą zmywalną nie możesz porysować? Przecież i tak zostanie ona pokryta tym, co na niej nakleisz? Zarysowanie powierzchni na pewno sprawi, że płytki gipsowe przykleisz zwykłym klejem gipsowym czy inną spoiną budowlaną do gresu czy terakoty.

Poniżej przykład takiego kleju, w wersji do klejenia styroduru. Ma on znikomą rozprężnośc przy schnięciu i - jak zwykła pianka - "łapie" praktycznie wszystko.
Obrazek
Cena w hipermarketach budowlanych wynosi około 24-27 złotych. Za klej w wersji uniwersalnej zapłacisz ok. 17-18 zł. Dostępne sa wersje na pistolet oraz z wężykiem.

Oczywiście i gips taki klej łapie doskonale. Problemem może być co najwyżej precyzyjne jego dawkowanie, by nadmiar nie "wyciekał" na fugi i nie brudził płytek, co jest możliwe do usunięcia jedynie przy drapaniu zaschniętej wartwy kleju.

rav13
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2016, 1:28
Lokalizacja: Brzesko
Kontaktowanie:
Re: Przyklejenie płytki gipsowej -imitacja kamienia

autor: rav13 » 04 sty 2016, 9:46

Płytki gipsowe należy kleić klejem jak płyty GK - czyli klejem gipsowym to usłyszałem od producenta płytek, fachemen powiedział że jak ściana się nie sypie to gruntem i po kłopocie - i tak zrobił - położył pierwszy rząd pod koniec dniówki i reszt ę zostawił na po nowym roku. Rano wstaję patrzeę a płytki leżą sobie obok ściany . porobiłem sam próby żeby być mądrzejszy - myłem ścianę , gruntowałem,szlifowałem papierem ściernym grybym i- wszytsko odrywałem paluszkami .
Pomogło dopiero gryntowne zdarcie farby do tynku , lekkie przemycie z pyłu i płytka nie do zdarcie . dobrze że fachmen nie poożył całośći bo by miał nieżle po kosztach - płytki odkupić ,klej itd . A upierał się że nie trzeba skrobać że on ZNA SIĘ LEPIEJ ..,.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów