Projekt domu - Promyczek

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Erni_28
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: GŁOGÓW
Projekt domu - Promyczek

autor: Erni_28 » 15 maja 2008, 8:27

Mam wąską działkę i projekt Promyczek na nią pasuje.
pprojekt.pl/projekt283-promyczek_o.html
Chciałbym jednak go udoskonalic. Chcę postawic całkowite podpiwniczenie z garażem. Drzwi wejściowe chcę umieścic po lewej stronie zamiast okna. Garaż byłby z prawej strony oczywiscie w piwnicy. Chcę zmienic układ pomieszczen nie naruszając przy tym ścian nośnych. Tam gdzie gabinet byłby wiatrołap i wc. Tam gdzie wiatrołap, hol, kuchnia, spiżarnia i schody chcę zrobic dużą kuchnie z jadalnia. A tam gdzie kotłownia z wc chcę postawic zamknięte schody, które będą prowadzic i do piwnicy i na poddasze. Od strony ogrodu na poddaszu chcę usunąc balkon i zamiast dwóch okien balkonowych chcę postawic dwa okna zwykłe.
Buduje może ktoś dom z tego projektu? Jak tak to proszę o ewentualne porady.
Ile będzie mnie kosztowała zmiana tego projektu przez architekta?
Ile będzie kosztowała adaptacja projektu?
Ile pieniędzy będzie kosztowała mnie ta budowa? Dodam, że zamierzam budowac dom systemem gospodarczym.

Erni_28
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2008, 16:38
Lokalizacja: GŁOGÓW
Chyba jednak projekt LK-472

autor: Erni_28 » 20 maja 2008, 13:53

Podobał mi się projekt Promyczek, ale Architekt napisał mi, że zmiany,które chcę wprowadzic wyniosą mnie za ten projekt prawie tyle co za projekt indywidualny. Więc zacząłem rozglądac się za innymi projektami na wąską działkę i znalazłem.
Znalazłem projekt, który bardzo mi się spodobał. Jest on całkowicie podpiwniczony z garażem i ma układ domu, który nie zamierzam zmieniac, gdyż ma układ, którego szukałem. Zmian w tym projekcie byłoby niewiele. Chciałbym tylko usunąc w nim okna w piwnicy i okna ścian bocznych na parterze a na poddaszu użytkowym chciałbym dodac do każdego pokoju sypialnego i nad schodami po oknie dachowym.
Mam jednak problem z garażem. Od garażu do granicy miałbym tylko 4 m. W przepisach jest tak że na 1 m zjazdu można zrobic 25 cm spadu. Na 4 m zjazdu tego spadu byłoby tylko 1 m! Moim ratunkiem w tej sytuacji może byc tylko to, że mam działkę o terenie lekko pochyłym i dzięki temu ten zjazd byłby trochę mniej stromy, ale napewno nie uzyskam na 4 m zjazdu 1 ma spadu. Co mam zrobic w takiej sytuacji?
Był ktoś może w takiej sytuacji???
Oto link do projektu LK-472
projektydomow.homer.pl/lk-472.htm


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów