Komu powierzyć bezpieczne wybudowanie domu jednorodzinnego?

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
Izugir
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 27 sty 2023, 12:03
Komu powierzyć bezpieczne wybudowanie domu jednorodzinnego?

autor: Izugir » 08 lis 2023, 9:00

Komu powierzyć bezpieczne wybudowanie domu jednorodzinnego na bazie własnego projektu wymagającego ewentualne drobnych poprawek? Chodzi przede wszystkim o pewność wykonawcy, że zrobi, co obiecał.

Awatar użytkownika
Om3k
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 565
Rejestracja: 27 cze 2009, 21:06
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Komu powierzyć bezpieczne wybudowanie domu jednorodzinnego?

autor: Om3k » 08 lis 2023, 14:29

Zleć wybudowanie domu jednorodzinnego lokalnemu wykonawcy. Wcześniej sprawdź wykonane przez niego co najmniej dwie budowy. Jedną zakończoną budowę i jedną w trakcie realizacji. Porozmawiaj z inwestorami tych domów na temat współpracy z wykonawcą, poziomu jakości i usterek. Podpisz z wykonawcą umowę.
Zatrudnij kierownika budowy, który kontrolować będzie wszystkie newralgiczne etapy. Jeśli wykonawca będzie posiadał swojego kierownika budowy to zatrudnij inspektora nadzoru inwestorskiego. W przypadku budowy domu jednorodzinnego ustanawianie inspektora nadzoru inwestorskiego nie jest obowiązkowo wymagane w przepisach prawa budowlanego, ale dla zabezpieczenia własnego interesu i bezpieczeństwa warto to uczynić w takiej sytuacji.
Jeśli projekt budowlany wymaga poprawek, to niech je naniesie projektant. Dopiero po naniesieniu zmian przekaż projekt wykonawcy do wyceny. Niech projekt stanowi załącznik do umowy z wykonawcą.


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów