Zmiana lokalizacji istniejącego szamba

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pepelito
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2019, 12:34
Zmiana lokalizacji istniejącego szamba

autor: pepelito » 01 lip 2019, 12:40

Witam!

Planuję za kilka lat zacząć budowę domku. Dom rodziców stoi na działce która ma 26a. Chcielibyśmy wydzielić część, pod budowę domu, jednak w tej części znajdują się zbiorniki na szambo. Moje pytanie brzmi, czy można je przenieść w inne miejsce? Drugie pytanie. W planach jest już kanalizacja (pewnie powstanie za kilka lat), czy po podłączeniu domu rodziców do niej, będzie możliwość całkowitego usunięcia tych zbiorników? Wybaczcie moją ubogą wiedzę, ale dopiero zaczynam czytać :)

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Zmiana lokalizacji istniejącego szamba

autor: Dasos » 18 lip 2019, 11:07

Pewnie tak, choć trochę roboty z tym będzie. Poza tym musisz wziąć pod uwagę przepisy dotyczące lokalizacji szamba - to jest w Warunkach technicznych (są dostępne w necie http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/downl ... 151422.pdf - szczególnie rozdział 7). Jest tam mowa m.in. że gmina może w pewnych okolicznościach mieć inne ustalenia - więc chyba najlepiej zrobisz, jak z planem działki przejdziesz się do urzędu i ustalisz, co się da (na pewno też będą potrzebne jakieś formalności). Powodzenia


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów