Wysokość budynku na pochyłej działce.

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

czerwiec5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2009, 9:29
Lokalizacja: Gdynia
Wysokość budynku na pochyłej działce.

autor: czerwiec5 » 13 mar 2018, 18:00

Witam. Mam pytanie. W WZ mojej działki dopuszczalna wysokość budynku to 9 m, przy czym wysokość ta mierzona jest od średniej rzędnej istniejącego terenu przed głównym wejściem do budynku. Działka posiada pewne nachylenie terenu i konieczne bedzie wykonanie nasypu około 80 cm od strony wejscia do budynku. W jaki sposób liczona jest ta średnia rzędna - od fundamentu, czy płyty na której stoi budynek - góry nasypu, czy od podstawy nasypu? Niepokoi mnie to określenie "istniejący teren". Projekt, który mnie interesuje ma 8,65 m.

Paweł-PasażProjektów
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2018, 12:30
Re: Wysokość budynku na pochyłej działce.

autor: Paweł-PasażProjektów » 16 kwie 2018, 10:13

cześć
Dla pewności poproś urbanistę wykonującego wz o interpretację na piśmie bo w Starostwie mogą różnie to odczytywać a po wykonaniu projektu może być za późno.
W razie czego zawsze możesz wystąpić o zmianę wz
pozdrawiam:)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów