Wyłączenie z produkcji rolnej działki budowlanej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mtkapala
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2023, 20:31
Wyłączenie z produkcji rolnej działki budowlanej

autor: mtkapala » 22 lut 2023, 20:47

Witam

Działka budowlana 10arów którą posiadam w rzeczywistości składa się z dwóch działek jedna ponad 9arów druga niecały ar. Gdy wystąpiłem o pozwolenie na budowę, dowiedziałem się że ta mniejsza działka nie jest wyłączona z produkcji rolnej, a do pozwolenia jest to konieczne. Z uwagi na to iż w budynku jednorodzinnym który jest w planach jedno pomieszczenie przewidziane jest pod działalność gospodarczą, Pani w urzędzie naliczyła opłatę 2500zł za wyłączenie tej 77 m² działki z produkcji rolnej.

Powiedziała że wyłączenie by było bezpłatnie gdyby nie fakt, że będzie tam jedno pomieszczenie przeznaczone pod działalność. Projekt jest opisany jako "Budynek mieszkalny z funkcją usługową"

Czy mam szansę uniknąć tej opłaty, czy może została naliczona słusznie?

Pozdrawiam
Mateusz

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

Gotowe projekty domów