status prawny dobudówki-pytania

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bebok12345
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2017, 16:51
status prawny dobudówki-pytania

autor: bebok12345 » 22 sie 2017, 17:13

Poprzedni właściciel postawił między moim domem, a domem sąsiada rodzaj łącznika, dobudówki. Wygląda ona następująco: w ściany domów zamocowany jest legar, na którym trzyma się cała konstrukcja. Po prostu wisi w powietrzu, a pośrodku jest ścianka oddzielająca jego część od mojej. Tyle, że ja swojej nie używam, bo to ruina. Jako, że zostało to ponoć zbudowane nielegalnie w latach 80, to sąsiad to zalegalizował i tutaj zaczyna się problem. Twierdzi bowiem, że zalegalizował całość, tę część u siebie i tę nad moją działką. Czy jest to możliwe czy po prostu mnie wkręca? Co mogę zrobić, jeśli okazałoby się to prawdą? Czy w wydziale geodezji dostanę informację nt. temat?

Czy jeśli moja część to samowolka i nie istnieje w dokumentach, to mogę ją rozebrać bez pozwolenia? Oczywiście legar zostawię. Czy pozwolenie na rozbiórkę otrzymam bez legalizacji?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów