Remont ogrodzenia od strony ulicy - koszta a sąsiad

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marek_chr
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, 15:50
Remont ogrodzenia od strony ulicy - koszta a sąsiad

autor: marek_chr » 21 sie 2018, 16:05

Witam, mieszkam w budynku w którym do sąsiadki należy parter, a do mnie ogród z przodu domu oraz podjazd jest wspólny (tak jak na obrazku). Chcielibyśmy wymienić ogrodzenie oraz bramę z przodu i tak jak wiadomo iż koszta wymiany bramy dzielimy z sąsiadką na pół tak pytanie jak wygląda sprawa podziału kosztów ogrodzenia przed ogrodem? Według mnie jak jest to od strony ulicy, to tak naprawdę my jak i ona tak jakby korzystamy z tego ogrodzenia, więc koszta tego ogrodzenia powinny być także dzielone na pół. Czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć moje myślenie i najlepiej podać ustawę oraz paragraf gdzie to jest uregulowane?

Obrazek

Piotr1955
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 308
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:35
Re: Remont ogrodzenia od strony ulicy - koszta a sąsiad

autor: Piotr1955 » 14 gru 2018, 11:17

Siatka ogrodzeniowa spoko sprawa i może zastąpić bardzo drogie ogrodzenie pod warunkiem zamówienia siatki PVC, chociażby czegoś takiego [link wygasł]. Moim zdanie najważniejsza zaleta to cena, szybkość montażu, no i duża odporność na korozję i wygięcie. Rozmiar też do dopasowania, jak chcesz. Z producentem dobrze nawiązać współpracę, bo wchodzą ci dodatkowe oszczędności, często ponadprzeciętne.

ramzi66
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2018, 18:56
Re: Remont ogrodzenia od strony ulicy - koszta a sąsiad

autor: ramzi66 » 17 gru 2018, 19:06

Witam,

Miałem podobną sytuację...sprawa nie jest uregulowana prawnie... wypadało by że sąsiadka dołoży się do ogrodzenia ale z drogiej strony każdy może mieć inna wizję na temat ogrodzenia i budżet wiec nie można obciążać kogoś połową kosztów ogrodzenia bo mamy np taką wizję.. defakto ogrodzenie powiano być postawione w granicach naszej działki i sąsiad niema nic do tego , z wypowiedzi na forum często zdarza się że stoją dwa ogrodzenia obok siebie jak sąsiedzi nie potrafią się dogadać.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów