Przy jeziorze, w parku krajobrazowym, bez pozwolenia - niemożliwe?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ecocamping
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2017, 20:07
Przy jeziorze, w parku krajobrazowym, bez pozwolenia - niemożliwe?

autor: ecocamping » 23 paź 2017, 20:33

Cześć,

Mam na oku pewną działkę, w pięknej lokalizacji, malowniczo położona nad jeziorem w parku krajobrazowym. Zanim jednak zdecyduję się na jej zakup chciałabym sprawdzić czy będę mogła zrealizować na niej swój pomysł.

Działka tak jak wspomniałam znajduje się w parku krajobrazowym, posiada ok 40 metrów linii brzegowej ze stromym zejściem do jeziora. Długość działki to ok 400 m, powierzchnia - ok 1,5 ha, działka posiada wydane warunki zabudowy w "przedniej części działki" oraz pozwolenie na instalację wodociągową i elektryczną.

Co do warunków zabudowy nie mam wiele wątpliwości. Natomiast zanim zacznę budowę domu jednorodzinnego mam inne plany, które chciałabym tu skonsultować, albo chociaż zasięgnąć porady gdzie mam się udać, żeby dostać informację czy to jest w ogóle realne.

Otóż chciałabym postawić 3-4 domki drewniane o powierzchni ok 25 m2, domki chciałbym umieścić na platformach do ok 5 metrów (każdy na innej wysokości). Jeden z domków mógłby być oparty na drzewach i wychodzić na jezioro (tak jak wspomniałam brzeg jest stromy, więc wyobrażam sobie taką platformę na której będzie domek z widokiem na jezioro).

Chciałabym zrobić również zejście do jeziora - drewniane schody, oraz pomost.

Na jeziorze chciałabym umieścić dwa pływające domki, również maksymalnie 25 m2.

Chciałabym aby wszystkie domki były całoroczne, wyposażone w łazienkę.

Proszę o poradę, gdzie mam się udać żeby dowiedzieć się czy będę mogła zrealizować mój pomysł - od tego uzależniam decyzję o zakupie działki. Zdaję sobie sprawę, że nie będąc właścicielem działki nikt mi na ten moment nie da potwierdzenia na papierze.

Będę wdzięczna za wszystkie porady. Dzięki!

Paparoach
Aktywny
Aktywny
Posty: 179
Rejestracja: 15 maja 2012, 10:08
Kontaktowanie:
Re: Przy jeziorze, w parku krajobrazowym, bez pozwolenia - niemożliwe?

autor: Paparoach » 03 lis 2017, 10:37

Najlepiej udać się do odpowiednio miejscowo urzędu i porozmawiać z paniami co można a czego nie . Nawet jak się nie jest właścicielem działki można starać się o wydanie warunków zabudowy. Domki jeżeli nie będą na trwale związane z gruntem - mobilne to nie wymagają żadnych pozwoleń, natomiast pomost już tak, dlatego warto rozważyć robienie wszystkiego mobilne, wszystko tez zależy czy to będzie komercyjne czy dla siebie
projektymodo
"Mniej znaczy więcej"- Mies van der Rohe


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów