Problem - mieszkanie po babci we wspólnocie mieszkaniowej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Jan.Kowal87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:01
Problem - mieszkanie po babci we wspólnocie mieszkaniowej

autor: Jan.Kowal87 » 29 sie 2019, 11:07

Witam.
Dostałem mieszkanie po babci we wspólnocie mieszkaniowej. Sprawa wygląda tak. Przeprowadzone zostały pracę polegające na odswierzeniu tego lokalu (malowanie., płytki, panele itp) z tym nie ma problemu. Jednak w łazience zostało zamurowane okno(teraz wiem że jest to przebudowa i powinna zostać zgłoszona tak jednak się nie stało niestety) . Jest już przykryte elewacja i płytkami po wewnętrznej stronie. Docelowo ma tam stanąć prysznic. Dodatkowo jest w łazience gazowy podgrzewacz wody z otwartą komora spalania. Wentylacja w kominie jest, otwory w drzwiach też, chce jeszcze założyć czujniki gazu i czadu.

Pytanie brzmi co można zrobić z tym oknem, zgłosić to do pinb czy użytkować spokojnie mieszkanie i czekać aż sami się zorientują? Czy grozi jakąś kara za to zamurowanie okna czy tylko postępowanie naprawcze lub powrót do stanu poprzedniego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Usunięte zostały też dwie ścianki działowe o długości 1m.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów