Podział działki

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

pitek7979
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 14:16
Podział działki

autor: pitek7979 » 24 sie 2019, 9:10

Witam Państwa
Chciałem odkupić 5a działki od rodziny w celach budowlanych. Z wstępnych wyrysów wynika, że granica działek przechodziłaby dokładnie po połowie szopy którą rodzina postawiła parę lat temu. Geodeta, u którego byliśmy stwierdził, że nie może tak wykreślić działek i należy zachować min 1.5m odległości od granicy szopy do granicy nowej diałki. To stwarza problem bo zmienia się długośćnowej działki i nie wciśniemy już domu. Mam zatem pytanie. Jeżeli szopa jest postawiona bez fundamentów i spełnia wszystkie warunki struktóry która zotała wzniesiona zgodnie z prawem bez pozwolenia i nie jest naniesiona na plany gminne to teoretycznie jest budynkiem tymczasowym? Zatem w każdym momencie może zostać rozebrana. Czy nie można jednak wykreślić granicy nowej działki po połowie szopy, jeżeli np. obie strony wyrażają zgodę aby tak właśnie przebiegała granica?
Dziękuję za pomoc.

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 258
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Podział działki

autor: Albatros348 » 27 sie 2019, 19:43

Geodeta ze Stargardu Piotr Chojnacki zajął się dla nas podziałem działki. Zadanie te zrealizował sprawnie, a przede wszystkim zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wymagaliśmy jak najpilniejszego i jednocześnie prędkiego podziału działki - udało mu się!

pitek7979
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2019, 14:16
Re: Podział działki

autor: pitek7979 » 28 sie 2019, 17:15

[quote="Albatros348"]Geodeta ze Stargardu Piotr Chojnacki zajął się dla nas podziałem działki. Zadanie te zrealizował sprawnie, a przede wszystkim zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Wymagaliśmy jak najpilniejszego i jednocześnie prędkiego podziału działki - udało mu się![/quote]


Czy to miała być reklama?
Jak to się ma do mojego problemu?


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 6 gości

Gotowe projekty domów