odległość od drugiego budynku

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

idzior
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 maja 2017, 20:49
odległość od drugiego budynku

autor: idzior » 23 mar 2018, 17:42

Witam,

mam pytanie do Was drodzy forumowicze natury prawnej.
Mój deweloper postawił budynek mieszkalny 4,06m od granicy działki sąsiedniej, czyli zgodnie z prawem (ściana z oknami). Niestety sąsiad graniczący z działką dewelopera wytoczył teraz batalię, że nasz budynek został źle postawiony bo jest za blisko jego zabudowań (konkretnie garażu) o jakieś 15cm. Sprawa o tyle się komplikuje, że notariusz musi wpisać w akt notarialny, że toczy się wobec dewelopera jakaś sprawa i boję się, że bank odciągnie przydzielenie kredytu do czasu wyjaśnienia sprawy.
Teraz czy jeżeli deweloper zachował obowiązujące odległości, natomiast sąsiad, którego garaż był postawiony kilka lat temu i trochę za blisko granicy działki, to czy deweloper stawiając budynek powinien to uwzględnić i odsunąć się więcej niż 4m od granicy zachowując odległość od stojących już zabudowań na sąsiedniej działce?

Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.
Proszę o jakiś komentarz

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 10 gości

Gotowe projekty domów