Nieprzekraczalna linia zabudowy dla działki narożnej przy drodze prywatnej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Ania T
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 maja 2019, 11:01
Nieprzekraczalna linia zabudowy dla działki narożnej przy drodze prywatnej

autor: Ania T » 03 maja 2019, 11:40

Witam wszystkich. Mam przyjemność być właścicielką działki budowlanej narożnej, usytuowanej z obydwu stron przy drodze wewnętrznej, której jestem współwłaścicielką . Droga z każdej strony działki ma 8 m szerokości.
Zgodnie z WZ nieprzekraczalna linia zabudowy wynosi 6 m i dotyczy obydwu stron . Zgodnie z tym przepisem został wybudowany dom. Teraz chciałabym budować garaż/budynek gospodarczy oraz wiatę na drewno. Ponieważ działka ma wymiary 24/53 m i dom usytuowany jest przy krótszej z granic działki garaż chciałabym budować na wysokości domu po dłuższej stronie działki. Jeśli zastosuje się do obowiązujących przepisów, to od granicy działki do garażu będzie 6 m nieużywanego terenu a garaż będzie oddalony od domu zaledwie 3 m bardzo mi przeszkadza.
Bardzo proszę o radę co w tej sytuacji zrobić. Czy istnieją przepisy, na które mogłabym się powołać przy wniosku o zmniejszenie tych 6 m. Dodam, że Pani w Urzędzie poinformowała mnie że na tych 6 metrach nie mam prawa postawić nawet drewnianej altanki ani też żadnej drewnianej drewutni. skwitowała, że mam jeszcze dużo terenu na działce.
Czytałam, że przy drodze wewnętrznej prywatnej taką drewutnie lub budynek gospodarczy mogę budować nawet 1,5 m od granicy, wystarczy zgoda zarządcy. Kto w moim przypadku jest zarządcą tej drogi jeśli jest nas pięcioro współwłaścicieli a gmina odmówiła nam przejęcia drogi gdyż nie chcą być w jej posiadaniu z uwagi na obowiązki.

Dziękuję za odpowiedzi.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Re: Nieprzekraczalna linia zabudowy dla działki narożnej przy drodze prywatnej

autor: deggial » 04 maja 2019, 9:45

Pani w urzędzie ma rację. 6 m jest święte. Zmień lokalizację garażu jak ci 3 m nie pasuje.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów