Nadbudowa domu w granicy działki - pomocy

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

szaman100
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, 13:32
Nadbudowa domu w granicy działki - pomocy

autor: szaman100 » 10 sty 2016, 13:38

Witam, podjęłam decyzję o nadbudowie domu. Tzn. jestem gotowa na koszty itp. Kwestia tego czy mogę cokolwiek planować, ponieważ dom stoi w granicy. Chciałabym podnieść poddasze o 4 pustaki. Czy jeżeli sąsiad wyrazi zgodę na dobudowę domu to mogę dalej załatwiać formalności? Czy nie mam prawa nadbudować domu stojącego w granicy, pomimo tego, że sąsiad wyrazi zgodę?
Wiem, ze kilkanaście lat temu rodzice chcieli nadbudować dom stojący w granicy i wystarczyła zgoda sąsiadów, ale czy teraz coś się zmieniło?

MGM
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:28
Kontaktowanie:
Re: Nadbudowa domu w granicy działki - pomocy

autor: MGM » 10 sty 2016, 16:04

Witam.
Zgoda sąsiada nic nie da - żeby uzyskać pozwolenie na budowę, inwestycja musi być zgodna z przepisami. Za mało informacji, żeby odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie. W zabudowie jednorodzinnej - w pewnych ściśle określonych przypadkach, przepisy dopuszczają budowę (czyli nadbudowę także) bezpośrednio przy granicy działki budowlanej. Takie usytuowanie jest możliwe oczywiście ścianą bez otworów okiennych i drzwiowych.
Pozdrawiam.
MGM

szaman100
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2016, 13:32
Re: Nadbudowa domu w granicy działki - pomocy

autor: szaman100 » 10 sty 2016, 16:31

Chciałam tylko wiedzieć czy możliwa jest jakakolwiek nadbudowa w granicy. Wiem, że kiedyś było to możliwe, ponieważ już były wszystkie zgody wydane, ale obawiałam się, że coś mogło się zmienić i byłoby to nie do przeskoczenia. A w takim razie jest jakaś szansa, że inwestycja może się udać.
Dziękuję za odpowiedź :)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów