Legalizacja

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

fox.martens_0x
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2022, 23:34
Legalizacja

autor: fox.martens_0x » 16 sie 2022, 23:43

Dzień dobry wszystkim,
Mam problem z domem, po którego rodzicach budowa zakończyła się w 2015 roku, chciałem dokonać do domu podłączyć gaz, uzyskałem warunki przyłączenia i podpisałem umowę. Dalszym krokiem jest wykonanie planu/mapki przyłączenia ze skrzynki do domu, a następnie pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych, niestety dom jak się okazało, nie został zgłoszony do odebrania (miał pozwolenie na budowę), z tego, co się dowiedziałem od brata to najprawdopodobniej ze względu na różnice w projekcie domu, przestawione ścianki w środku (nośne wygląda na to, że są ok), oraz budynek jest troszeczkę wyższy.

Z tego, co wyczytałem to legalizacja, w przypadku lżejszych odchyleń może wynieść od 2500 do 5000? A większych nawet 50 000, czy przestawienie ścianek działowych w środku oraz zmiana wysokości budynku można uznać za znaczące i sprawiające, że legalizacja będzie kosztowała 50 000?

Proszę o porady

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2340
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Legalizacja

autor: Interno » 17 sie 2022, 12:54

Układ ścian działowych nie należy do istotnych zmian projektowych.
Co do wysokości budynku tutaj może tkwić problem jeśli to "troszeczkę" przekracza 2% projektowanej wysokości.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: paaweu i 4 gości

Gotowe projekty domów