Jak zabudować wiatę żeby pozostała wiatą?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Obywatel
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Jak zabudować wiatę żeby pozostała wiatą?

autor: Obywatel » 04 kwie 2019, 23:34

Witam. Pytanie jak w temacie: jak zabudować wiatę żeby pozostała w świetle prawa wiatą? Jak wiemy w świetle obowiązujących przepisów wiatę do 50 m2 możemy postawić bez pozwolenia a nawet zgłoszenia. Mam taką właśnie wiatę, ale chciałbym ją zamknąć bo potrzebny jest mi garaż i pomieszczenie gospodarcze.

Jak wiemy, nie ma prawnej definicji wiaty, ale przeważnie urzędnicy za wiatę uznają konstrukcję o najwyżej 3 zabudowanych ścianach. Zastanawiam się teraz jak ugryźć temat, żeby wiatę zamknąć, ale tak żeby nikt się nie mógł do tego przyczepić. Zastanawiam się np. czy brama garażowa zajmująca całe światło jednej ze ścian - tak żeby fizycznie tej ściany nie było - nie jest rozwiązaniem problemu.

Bardzo proszę o porady osoby, które temat przerabiały i mają jakieś spostrzeżenia lub sprawdzone sposoby na załatwienie tematu.

Obywatel
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 14 mar 2009, 11:52
Lokalizacja: Słupsk
Re: Jak zabudować wiatę żeby pozostała wiatą?

autor: Obywatel » 05 kwie 2019, 14:57

Ale że nikt nic :roll: :?:

No to może podzielę się tym, o już mi przyszło do głowy.

Jeżeli nie wystarczy dać bramy garażowej na całe światło jednej ze ścian - a znając upierdliwość urzędników - to obawiam się że nie wystarczy, wpadłem na pomysł, żeby na przeciwległej ścianie również dać bramę garażową - czyli dwie bramy garażowe na przestrzał. Inną opcją jest nie zamykać w ogóle tylnej ściany garażu i zainstalować tam wyłącznie roletę zewnętrzną.

Byłbym wdzięczny za jakikolwiek odzew.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów