Jak korzystnie podzielić działkę

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ludmila1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2016, 11:10
Jak korzystnie podzielić działkę

autor: ludmila1980 » 26 sty 2016, 11:26

Posiadam działkę rolną 36 arów pięknie usytuowana. Wiem z urzędu gminy że można ją zamienić na działkę budowlaną (ziemia jest niskiej klasy). Zamierzam złożyć projekt o warunki zabudowy dla owej działki zastanawiam się jednak, bo budowany przeze mnie dom stanąłby na jednej części działki. Działke chciałabym podzielić na pół i jedną część sprzedać.
Czy lepiej najpierw dokonać podziału działki i złozyć wtedy 2 osobne wnioski o warunki zabudowy, czy najpierw złożyć wniosek a później podzielić owa działkę? Wiadomo jest, że działka budowlana będzie droższa niż działka rolna. Dodam że wzdłuż działki przechodzi droga gminna wiec z drogą dojazdową nie byłoby problemu. Nie wiem tylko kiedy ją podzielić.

MGM
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:28
Kontaktowanie:
Re: Jak korzystnie podzielić działkę

autor: MGM » 26 sty 2016, 21:46

Witam.
Myślę, że lepszym rozwiązaniem będzie najpierw podział, a później wystąpienie o dwie decyzje o warunkach zabudowy. Jeśli najpierw uzyska Pani decyzję o warunkach zabudowy, a później podzieli działkę, to wydaje mi się, że ta decyzja straci ważność, bo nie będzie już działki, której ona dotyczy.
Pozdrawiam.
MGM

ludmila1980
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2016, 11:10
Re: Jak korzystnie podzielić działkę

autor: ludmila1980 » 28 sty 2016, 11:26

Dowiedziałam się, że najpierw trzeba wystąpić o warunki zabudowy a potem podzielić działkę, bo trudno uzyskać zgodę na podział działki rolnej o powierzchni mniejszej niż 0,3 ha ( a moje takie bedzą) Dlatego lepiej dzielić działke z warunkami.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów