Intensywność zabudowy działki

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

PiotrLUB
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:34
Intensywność zabudowy działki

autor: PiotrLUB » 21 sty 2012, 22:43

Witam, mam problem z uzyskaniem pozwolenia na wybudowanie skrajnego domu w zabudowie szeregowej. Istotą problemu jest intensywność zabudowy działki, załączam fragment pisma z odmowną decyzją:

SKAN

Nie znam się za bardzo na prawie budowlanym, czy ktoś obeznany mógłby po krótce wyjaśnić czy taka odmowa zmusza mnie do zmiany całego projektu czy da się to obejść krótszą drogą?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

SGL
Re: Intensywność zabudowy działki

autor: SGL » 22 sty 2012, 8:17

Za porady prawne przeważnie się płaci...

Z załączonego pisma wynika iż ktoś opracowujący projekt celowo zaniżył współczynnik do progu błędu obliczeniowego +/-1% 0.619 gdy faktycznie wynosi 0.90. Dam sobie rękę uciąć iż było to celowe działanie (być może na Twoje polecenie) aby przepchnąć przez urząd projekt który nie spełnia obowiązujących warunków zabudowy z założeniem iż tylko sprawdzą cyferki a nikomu nie będzie się chciało przeliczać czy jest to prawda.

Bez zmiany projektu nic nie zrobisz.


Krótsza droga? Może wręcz łapówy w całym urzędzie :lol:

PiotrLUB
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:34
Re: Intensywność zabudowy działki

autor: PiotrLUB » 22 sty 2012, 10:48

Jako intensywność zabudowy rozumiem stosunek powierzchni kondygnacji nadziemnych do powierzchni działki, ale bezpośrednio nad ziemią czy istnieje jakaś określona wysokość nad ziemią od której te kondygnacje się mierzy?

Krótsza droga? Może wręcz łapówy w całym urzędzie


:)


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów