instalacje a pozwolenie

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marianikrzys
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2016, 8:04
instalacje a pozwolenie

autor: marianikrzys » 04 lut 2016, 8:08

Witam,
czy do pozwolenia na bud. hali produkcyjnej wymagane są w projekcie instalacje sanitarne i elektr. (sieci zewnętrzne i wewnętrzne)? pod co w ogóle teraz podlegają takie inst. pod zgłoszenie czy pozwolenie?

Pozdrawiam

MGM
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 02 sty 2016, 13:28
Kontaktowanie:
Re: instalacje a pozwolenie

autor: MGM » 07 lut 2016, 22:49

Witam.
Po pierwsze należy odróżnić pojęcie instalacji wewnętrznych i sieci.
Budowa instalacji elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych i telekomunikacyjnych wewnątrz budynku nie wymaga ani pozwolenia na budowę ani zgłoszenia. Jednak przepis ten od momentu wprowadzenia budzi wiele kontrowersji i jest bardzo różnie interpretowany. Pisaliśmy o tym u siebie już dwukrotnie i temat był szeroko komentowany wśród czytelników.
Natomiast budowa sieci elektroenergetycznych obejmujących napięcie znamionowe nie wyższe niż 1 kV, wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych, telekomunikacyjnych wymaga zgłoszenia.
Pozdrawiam.
MGM


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów