Działka 500m2 1Mnn jaki dom według planu zagosp.

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

luka9
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2018, 12:06
Działka 500m2 1Mnn jaki dom według planu zagosp.

autor: luka9 » 06 gru 2018, 12:10

Witam
Planuje zakup działki 500m2, mam dwie działki do wyboru, lecz nie jestem w stanie za bardzo zrozumieć planu zagospodarowania chyba mam pomroczność czy coś... otóż w Planie zagospodarowania przestrzennego są dwa wpisy, pierwszy:

- 2. Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego cechy elementów zagospodarowania przestrzennego wymagające ochrony, ukształtowania lub rewaloryzacji j) na terenie 1MNn, ustala się zachowanie rytmu zabudowy wolno stojącej, bliźniaczej lub szeregowej, i takie rozmieszczenie budynków wolno stojących, bliźniaczych lub szeregowych, aby nie pozostawić pojedynczych segmentów ze ścianą bez otworów

oraz drugi

- 12) powierzchnie działek; d) nie mniej niż 500m² dla jednego segmentu bliźniaka lub zabudowy wolno stojącej na terenie 1MNn

Czy dobrze rozumiem że według tego planu na tej działce można zbudować dom jednorodzinny wolnostojący? Czy pozostaje tylko bliźniak albo szeregowiec bo już się gubię Byłbym wdzięczny gdyby ktoś rozwiał moje niewiadome.

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów