Domek letniskowy na działce usługowo mieszkalnej

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

MateuszSlo86
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2017, 19:52
Domek letniskowy na działce usługowo mieszkalnej

autor: MateuszSlo86 » 13 wrz 2017, 20:57

Witam,
temat pewnie przerabiany wielokrotnie, jednak nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na wszystkie moje pytania.

Jestem posiadaczem działki, dla której plan zagospodarowania został zdefiniowany następująco:
teren zabudowy usługowej z funkcją mieszkalną do obsługi usług


Pytania mam następujące:

1) Czy budowa domku letniskowego pod sezonowy wynajem wpisuje się w plan zagospodarowania jako zabudowa usługowa? Od czego to zależy?
2) Co się stanie jeżeli za kilka lat zdecyduję o końcu wynajmowania domku i sam jedynie będę chciał z niego korzystać sezonowo? Ktoś to sprawdza?
3) Czy rzeczywiście nieruchomością nazywamy jedynie obiekty budowlane na stałe związane z gruntem? Jeżeli tak to domek na bloczkach nie powinien być traktowany jako oddzielna nieruchomość? Co z podatkami w takim układzie?
4) Czy jeżeli postawię teraz domek pod działalność usługową to zablokuję sobie tym samym możliwość ewentualnej zmiany planu zagospodarowania?
5) Jeżli dobrze zrozumiałem ostatnie zmiany w prawie to mogę postawić bez pozwolenia, jedynie zgłaszając budowę, domek parterowy o powierzchni zabudowy do 35m2. Czyli domek piętrowy (na bloczkach) będzie wymagał standardowej procedury?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów