Dom drewniany (holenderski) pozwolenie na budowę

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

albertsosenka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2018, 21:38
Dom drewniany (holenderski) pozwolenie na budowę

autor: albertsosenka » 20 gru 2018, 21:44

Chcę na swojej działce w mieście postawić mały domek drewniany najlepiej holenderski/mobilny. Taka po prostu "kawalerka".

1) z tego co czytałem nawet domek holenderski wymaga pozwolenia na budowę (mój domek to ma być obiekt całoroczny, niby te które stoją do 120 dni nie wymagają pozwolenia, ale wiadomo jak to jest z naszymi urzędnikami więc wole takie pozwolenie posiadać). Obiekt musi spełniać wymagania budynku mieszkalnego (chociaż nie wiem tak naprawdę jaka jest tego definicja w polskim prawie)

2) żeby otrzymać pozwolenie na budowę potrzebuje projektu takiego domku (?), kierownika budowy, nadzór budowalny? Skąd wziąć projekt jak praktycznie kupuje się gotowe domki? Do tego czy przyłącza gaz, prąd, woda są wymagane?

3) ktoś się orientuje czy taki domek holenderski można fizycznie przenieść po na przykład roku w inne miejsce jak na przykład lokalizacja mi się nie spodoba?

4) czy ktoś może polecić gdzie najlepiej kupić taki domek?

dzięki!

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów