Decyzyjność spółdzielni w sprawie rozbudowy instalacji gazowej/montazu urząden elektrycznych

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

euroworld
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2022, 12:49
Decyzyjność spółdzielni w sprawie rozbudowy instalacji gazowej/montazu urząden elektrycznych

autor: euroworld » 15 sty 2022, 12:51

Witam. Wraz z narzeczoną kupiliśmy mieszkanie (odrębna własność) w budynku wielorodzinnym (blok). Budynkiem zarządza spółdzielnia. Mam kilka pytań w związku z rozbudową instalacji gazowej/decyzyjnością spółdzielni w sprawie instalacji urządzeń elektrycznych w lokalu.
1. Gdzie występuje granica częsci wspólnej jezeli chodzi o instalację gazową? Pion gazowy przebiega przez lokale do wszystkich kondygnacji. Nie mamy licznika - gaz jest w czynszu (ryczałt). Mam możliwość odcięcia dopływu gazu do wewnętrznej instalacji w mieszkaniu, nie utrudniajac tym samym dopływu gazu do innych mieszkań - zawór.
2. Czy planując rozbudowę instalacji gazowej, mam obowiązek informować o tym spółdzielnię oraz czy muszę posiadać ich zgodę? Dodam, że rozbudowa zostanie zgłoszona wraz z projektem do urzędu miasta/starostwa wraz z niezbędną dokumentacją, a wszystkie prace zostaną wykonane przez uprawione do tego osoby. Czy grożą mi jakies konsekwencje w wypadku rozpoczęcia prac bez zgody spółdzielni, mimo że będę posiadał zgode urzędu miasta/starostwa, projekt rozbudowy oraz uprawnionego wykonawcę?
3. Czy w razie potrzeby zamontowania w mieszkaniu urządzenia elektrycznego o duzej mocy (np. płyta indukcyjna), muszę zgłaszać ten fakt do spółdzielni i oczekiwać na zgodę dot. montazu takiego urządzenia?

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów